bujonix
28.06.13,19:25
dobrý deň prajem

chcem sa spýtať. mám menšie mestečko v ktorom je 10 000 obyvatelov a nie je tu ani jedna bagetéria rozmýšlal som že by som si ju otvoril ja konkrétne kebap nejaký pretože teraz to celkom beží ako som si všimol. rozmýšlal som si to otvoriť na mieste kde je podstatne centrum mesta a aj železničná a autobusová doprava .. myslíte si že by to bolo možne spraviť a dosiahnuť zisk aspoň vyšší ako je výplata priemerneho pracujuceho člloveka na slovensku ?? aký je ribližn zisk na jednom kebape ktorý stojí okolo 3.30€ ?? alebo nejakeho hamburgeru ?? budem mať aspoň na výplaty pre pracovníkov....

blízko je stredna základná a gymnáziu vela studentov teda pojde popri kebape na stanicu a budu po skole hladný .. ?? hmm vedel by mi niekto pomocť ?? s takým prieskumom ?
kopretinka
28.06.13,17:35
ty vlastníš mesto?a tesco si už postavil?
bujonix
28.06.13,17:43
jooj myslím že som našel take mestečko :( a tesco som len chcel vedieť kolko stojí výstavba a nie že si ho chcem postaviť .. chcel som mať len predstavu ....
kopretinka
28.06.13,17:44
chlapec,ty nemáš predstavu o hodne veciach........
bujonix
28.06.13,17:52
gratulujm ti že ty máš no ale tak skolu na podnikanie nemám ale tak záujm mám a preto sa pýtam na rozne otázky na porade ..ak sa nájde čo i len jeden človek čo mi odpovie na otázk tak a to tu zase a zase ťahá ak mi nik neodpovie tak nevadí budem si to museť sám zisťovať niekde
lujza.j
28.06.13,17:54
:-O..... som v nemom úžase....
marjankaj
28.06.13,17:56
Padla si na zadok?:---
lujza.j
28.06.13,18:01
ako viééš...si ma videl....:-P
avalik
28.06.13,18:11
skus sa zamestnat aspon na 2 mesiace v podobnom bufete aspon budes mat predstavu ako to funguje
bujonix
29.06.13,08:05
dakujem za múdru radu ktorú si cenním
taiko
29.06.13,08:26
bujonix. So vsetkym respektom k Tebe. Nemyslim si ze momentalne mas nato aby si zacinal s nejakym podnikanim. Ako napisala Avalik. Zamestnaj sa niekde kde robia podobnu cinnost, aku chces robit Ty. Tak sa da vela naucit a potom sa osamostatnit.
Co je vsak este dolezitejsie. Musis si sam pred sebou ujasnit co vlastne chces. Nesmie to byt len "chcem zarobit zisk vyssi ako priemerna mzda". Musi to byt konkretna vec, co Ti blizka. Zacal si stavbou tesca, potom si sa pytal na to ake su uspesne podnikania na Slovensku. Teraz chces mat prevadzku kebabu.
Sadni si na par hodin do tmavej miestnosti a porozmyslaj, co Ti je blizke, v com by si mohol vytrcat z davu.
Kupi si nejake knihy o podnikani, o vyratavani nakladov, nejake ekonomicke zaklady. Inak stravis zivot hladanim zlateho telata, ktore sa veru nikde nepasie.

K tomu kebabu. Ak uz velmi chces podnikat bez skusenosti a vedomosti. Ak je vo vasom meste nejaky trh, alebo ked bude jarmok, skus si otvorit nejaky docasny stanok v case konania toho jarmoku, ci trhu. Tam zistis, kolko su ludia ochotni dat za Tvoj hamburger, zistis, kolko Ta hamburger stoji a ci si ho ludia kupia. A nebudes musiet na zaciatok vela investovat.
kopretinka
29.06.13,09:17
ale nech si nezabudne pred tým vybaviť,živnostenský list,prihlásiť sa na odvody,kúpiť si registračnú pokladňu,vybaviť si všetky hygienické povolenia.......môže začať hneď v pondelok,a myslím,že v stredu to vzdá.