Tomas Novotny
29.06.13,09:10
Dobry den moj zamestnavatel ma chce po navrate s PN presunut na inu pracovnu poziciu ktora je horsie platena tzv. B platova kategoria ma na to podla zakona pravo? a este jedna otazka k tomu zamestnavatel si nesplnil povinosti voci Soc. poistovni neodoslal moj papierik na marodku a ja som bol tym padom ukrateny o celomesacnu marodku na ktoru musim cakat do dalsieho mesiaca vynikly mi tym skody viz. nezaplateny Tel.ucet a podobe za odpoved dakujem
veronikasad
29.06.13,08:05
Kedy si odniesol zamestnávatelovi potvrdenie o začiatku PN, príp. tzv. prechodku, ak PN trvá dlhšie ?
Aké pracovné zaradenie máš v pracovnej zmluve ? Zodpovedá nové zaradenie tvojej súčasnej pracovnej zmulve?
Tomas Novotny
29.06.13,08:46
V zmluve mam skladovy zamestnanec no zmenou pozicie pridem o znacnu cast bonusu a potvrdenie som zamestnavatelovi doniesol 15 den v mesiaci
Katy a R
29.06.13,08:59
čo sa týka toho potvrdenia (papierik) - tak si odovzdal neskoro - čiže tie dávky zo SP budú neskôr ..
veronikasad
29.06.13,09:08
Aké potvrdenie ? Ukončenie PN-ky alebo prechodku ? Ak prechodku, prečo tak neskoro ?
veronikasad
29.06.13,09:09
Zodpovedá nová pracovná pozícia pracovnému zaradeniu v pracovnej zmluve ?
Dav
29.06.13,09:23
Prvých 10 dní platí zamestnávateľ, potom odstupuje doklady do SP. SP má uzávierku dávok cca 10. v mesiaci.
Preradenie na inú prácu je možné, za určitých podmienok, napr. zdravotný stav, a so súhlasom zamestnanca. Bez jeho súhlasu len v niektorých prípadoch .
Tomas Novotny
30.06.13,06:52
V zmluve mam skladovy zamestnanec no nezda sa mi celkom legalne ked ma prehodi na inu poziciu horsie platenu bez dovodu hned po marodke
veronikasad
30.06.13,07:19
Ak nová pracovná pozícia má názov skladový zamestnanec, je to legálne a nič s tým neurobíš. Nemôže ti však zamestnávatel siahnuť bez tvojho súhlasu na základnú zložku mzdy (hodinovú a mesačnú mzdu). Premie a ostatné príplatky nad rámec ZP sú nezaručenou zložkou mzdy.