adusa1984
30.06.13,12:30
Mám otázku. AK by som nastúpila do práca cca 7 mesiacov po narodení dieťaťa a o dieťa sa mi stará svokra, na akú výšku príspevku mám nárok. Čítala som , že cca 44 EUR, no štandardne je rodičovský 196 EUR . Mám následne nárok na výplatu rozdielu? A čo v prípade ak dám dieťa do jaslí?
Xanti
30.06.13,10:43
Dôchodku?

No môžeš si vybrať , bud budeš poberať RP 199,60 eur ... alebo budeš poberať príspevok na starostlivosť o dieťa do max. výšky 230 eur ( preukázatelné náklady .. čiže ak jasle stoja 100 eur tak Ti UP preplatí 100 eur .. ak stoja jasle 300 eur z UP dostaneš max. 230 eur ) čiže je výhodnejšíe poberať RP počas práce ak sa o dieťa stará svorka ako príspevok na starostlivosť.
adusa1984
30.06.13,10:49
Rodičovského príspevku... Som sa v rýchlosti kopla :) . Aká je však výška príspevku na starostlivosť ak sa o dieťa stará niekto z rodiny?
Xanti
30.06.13,10:54
No na to aby sa staral niekto z rodiny by musel mať živnosť a faktúrovať ti tie služby ...
ariadna22
20.08.13,19:45
čo ti hrabe? koho na úrade zaujíma či sa o neho staráš či nie? Teraz platí, že do troch rokov dostávaš rodičovský automaticky a je im jedno, či ti platia v robote odvody do socpoist a že ti stŕhajú dane. Dieťa môže byť so svokrou ale za tvoje prachy, pochopila. A mimochodom na svokru by som kašľaľa ako tak, lebo ešte za aj 30 rokov ti to bude pripomínať, koľko prachov si na ňu vymámila zo štátneho rozpočtu, keď sa ti starala o decko a ty si si chodila zarábať peniaze do roboty a ešte že tých 40 eur milej svokre každý mesiac zobrala...