Lenka Grznarova
30.06.13,14:15
Mam 2 deti -18 a 16rokov .Nie som zamestnana -mladši syn zťp -poberam opatrovne . V manželstve nastal važny problem -rozvod .Dnes mi manžel oznamil ,že zajtrajšim dňom sa mam odsťahovať -dava odpojiť elektrinu,plyn ,vodu -som s tejto situacie dosť zufala - dom v ktorom byvame sme postavili za manželstva (požička ) ako mam postupovať ? čo mam robiť ? O rozvod som ešte nepodala .
kopretinka
30.06.13,14:06
nemôže ťa len tak vyhodiť z domu počas manželstva a ani po rozvode.Je to aj tvoj majetok.
Lenka Grznarova
30.06.13,15:28
Moj prijem je iba opatrovne -5 rokov mi nedal ani cent -mame požičky a poplatky (plyn ,elektrina ,voda ) . vyhraža sa že prestane platiť a dom zoberie exekutor :(
pepsikova
30.06.13,17:28
http://www.porada.sk/search.php?searchid=628802

..keby si prečítala tieto témy, bola by si múdrejšia--dokonca veľmi múdra!..lebo by si sa dočítala, že to nejde len tak mirnix-dirnix, ako si chlap povie, že odpojí energie!..
kopretinka
30.06.13,17:36
pepsi,mne ten link nejde.......
buchač
30.06.13,17:42
Najbližší rozvodový súd a následne súd , ktorý rozhodne o vysporiadaní BSM ....

Kto iný ???
lujza.j
30.06.13,17:45
ani mne...
Xanti
30.06.13,18:07
Lenka,
na tvojom mieste idem zajtra na UP, aby ti pomohli spísať žiadosť o výživné na deti a o manželské výživné na teba ... a treba to podať na súd. Ak si myslí manžel, to je jednoduché vyhodiť niekoho z domu, kt. je aj jeho vlastníctvom tak je na omyle.
A kedže sa staráš o postihnuté dieťa nemôžeš sa zamestnať tak by mohol súd aj na teba určiť nejaké výživné. Potom mng. bude platiť tebe a ty z toho aspon čiastočne poplatíš energie aby ťa neodpojili a aby si nemala dlžoby ...
misoft
30.06.13,18:43
Keď zoberie, tak zoberie, ale zoberie aj JEMU! A bude mať tiež veľké guľové.....
misoft
30.06.13,18:45
a + predbežné opatrenie na pobyt - už nebude môcť kvákať, že vyhodí a podobne. Skúsi - poruší predbežné opatrenie - draho zaplatí (možno ani gate mu nezostanú!)
pepsikova
01.07.13,00:14
...ak zadáš do vyhladávania otázku ""ako pred rozvodom", tak ti vyhodí 284 tém, kde sa len v prvých 10. dočíta,na čo všetko má právo..je to len o vyhladávaní..
Dav
01.07.13,06:42
V prvom rade na sociálke požiadať o spísanie návrhu na zverenie detí do tvojej starostlivosti,a podať na súde, potom požiadať o výživné na deti a seba,aj pred rozvodom, a ako tretie podať žiadosť o rozvod.Prípadne podať návrh ešte na rozdelenie BSM za trvania manželstva. Urob to takto po častiach, keby si všetko riešila iba v rozvodovom konaní, mohlo by sa to pekne dlho naťahovať.