Issabell
30.06.13,18:19
Máte niekto skúsenosť s konfliktným zamestnancom? Jedného mám a dosť mi strpčuje život. Na jeho obranu musím povedať, že vo svojej práci je naozaj najlepší a vzhľadom k tomu to aj využíva. Momentálne zase búri celý kolektív proti mne, je arogantný, ak niečo po ňom chcem, vidno na ňom, že to robí s vysloveným odporom, lobuje poza môj chrbát, cez voľno mi vyvoláva s rôzne debilnými otázkami... Mimochodom, takto to bolo aj minulý rok, potom zrazu zmena, kávičkovanie, pomoc čo trebalo, aj v rámci voľna... a teraz zrazu obrat... Nechcem zájsť do extrému a vyhodiť ho, ale ako to riešiť?
terezamaria
30.06.13,16:44
Treba z Tvojej strany, teda zo strany zamestnávateľa si so zamestnancom sadnúť a všetko si vydiskutovať, prečo je taký, prečo robí napriek, čo mu vadí....atď. Bez tohoto sa asi nepohneš ďalej.
Pokiaľ je dobrý v práci, šikovný, bolo by škoda o takého zamestnanca prísť. Na druhej strane donekonečna sa nedá ustupovať len preto, že je dobrý.
Issabell
30.06.13,16:49
už som chorá z toho diskutovania... Prediskutujem, je dobre, o pol roka zas to isté a horšie... Toto som rozoberala aj na "oficiálnych" stránkach s "odbornými poradcami", skôr by som chcela poznať názor bežných ľudí... Zajtra idem do práce, už teraz som z toho na nervy, ako to riešiť... Už som aj rozmýšľala, že mu "ponúknem" svoje miesto, keďže si myslí o sebe že je dokonalý a ja sa presuniem na iné prevádzky (rozmýšľala som o tom už aj predtým - mám tu možnosť). Už teraz však viem, že to nepríjme... bojí sa zodpovednosti... Ale za návrh to stojí, ak odmietne, vtedy sa na rovinu opýtam o čo mu teda ide... a nejak to rozviesť. Čo vy na to?
terezamaria
30.06.13,16:52
Rozhodne by som mu neustúpila, hlavne teraz, keď sa nevie zmestiť do kože. Môžeš mu navrhnúť, že môže byť Tvojím zástupcom, ale jeho správanie tomu musí najprv zodpovedať, že s takým správaním, ako má teraz by to neišlo.
buchač
30.06.13,16:55
Síce nikto nie je dokonalý ..............( mne len málo chýba , ale velím si sám ) ...

Na druhej strane je každý nahraditeľný ....( samozrejme , že okrem Fica )....
Issabell
30.06.13,16:58
To sa mi páči, ale fakt viem že to nepríjme. Mal by väčšiu zodpovednosť a to nezvládne, už sme to raz skúsili. Vydržal na tej pozícii dva týždne (bolo to pred štyrmi rokmi) a vrátil sa k pôvodnej práci. Potrebujem ho trocha "schladiť" ale nie vyhrážkou k výpovedi. Ak sa pre ňu rozhodne sám, nevadí. Ale nechcem sa vyhrážať - vedel by o tom celý personál a to nerobí dobre aby sa báli, že aj ich prepustíme keď sa niečo stane. Tak už fakt neviem. Čím schladím takého človeka?
terezamaria
30.06.13,17:42
Vedrom vody....:) Vieš, to sú paranoidní ľudia, ktorí majú jediný cieľ, ako ublížiť tomu druhému, čím zatienia aj tie svoje prednosti. Poraď sa ešte s niekým, kto má k Tebe blízko, čo s ním robiť.
wagner
30.06.13,18:13
A čo tak využiť moment prekvapenia a strčiť mu na podpis do ruky výpoveď:? Treba mu dokázať, že každý je nahraditeľný a nemieniš trpieť jeho výčiny. S takými ľuďmi sa neoplatí rozčuľovať. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Uvidíš ako bude prekvapený. Lebo on si myslí, že si môže všetko dovoľovať.
avalik
30.06.13,18:31
no neviem ci to je dobre neustale mu ustupovat ... ak to po dobrom neslo a stale robi dusno na pracovisku, predlozit mu vypoved dododou - ak s nou nebude suhlasit, urobit pisomny pohovor s upozornenim na narusanie medziludskych vztahov na pracovisku, ktore sa daju posudzovat ako psychosocialny rizikovy faktor v ramci BOZP - a ty ako zamestnavatel, musis eliminovat vsetky rizika
misoft
30.06.13,18:41
......................................Mal by väčšiu zodpovednosť a to nezvládne, už sme to raz skúsili. Vydržal na tej pozícii dva týždne (bolo to pred štyrmi rokmi) a vrátil sa k pôvodnej práci. Potrebujem ho trocha "schladiť" ale nie vyhrážkou k výpovedi. ..........................................
Ale veď už raz "neuspel" - takže pokus druhý - opäť mu dať pocítiť, aké je to byť zodpovedný, riadiť, organizovať - navaliť mu úlohy do aleluja a keď nezvládne - BÁC - už dôvod na vyhadzov je - neschopnosť, neplnenie pracovných povinností - dáš mu to vyžrať i s úrokmi.
taiko
01.07.13,10:27
hmmm, nechcem byt neprijemny, ale uz to ze pokladas takuto otazku tuto na porade ukazuje, ze v niecom by ten clovek mohol mat pravdu. Ako manager, by si mala vediet ako zvladat svojich ludi.
Vies si predstavit, ze to co tu pises cita aj ten podriadeny a ze takto neuveritelnym sposobom preukazujes svoje managerske zlyhanie?
Oliwa
01.07.13,10:32
Nemá ten "zamestnanec" náhodou záujem - o Teba? :);):D:rolleyes:
Ty si šéfka, on podriadený. Sú muži, ktorým vyhovujú cieľavedomé, ambiciózne a zodpovedné ženy. Hlavne, ak tieto vlastnosti chýbajú jemu. A ak je dobrý a je si toho vedomý, asi sa mu nedostalo uznania, aké očakáva. Ak píšeš, že bolo aj dobre, kávičkovanie a ochota z jeho strany dokonca vo voľnom čase, možno si myslel, že má u Teba šancu... Ak ale zbadal, že "z tohto mračna pršať nebude", tak možno zmenil taktiku, resp. sa vrátil k starým "móresom" - že brojí proti Tebe aj "kolektívne". Možno si len urazila /aj keď nevedomky či nechtiac/ jeho mužskú ješitnosť... Ja len budem dúfať, že sa trebárs nestavil s kolegami o Tvoj skalp... Nuž, neviem, možno sa mýlim, a možno nie... Môžeš so 100 % istotou túto možnosť vylúčiť?

Ak nemáš iné, ako subjektívne dôvody na jeho vyhadzov, dať mu výpoveď sa mi nezdá veľmi šťastné riešenie. Čo ak napadne jej neplatnosť a budete sa stretávať - na súde? Ak Ti robí prieky, nemôžeš vylúčiť ani túto možnosť, tobôž, ak by naozaj šlo o jeho urazenú mužnosť...
heja3
03.07.13,08:43
Čo sú to za "debilné otázky" počas voľna, ktorými ťa obťažuje? Možno podľa nich zistíš, o čo mu ide. Keď sa to týka práce, je to čudné. Ja napríklad - pokiaľ ozaj nepracujem na nejakom termíne - ani myšlienku nemám na prácu, a už vôbec, aby som cez voľno volala šéfovi....