amiqo
30.06.13,20:46
Zdravim,
kedze po prazdninach nastupujem na VS, potrebujem si zalozit ucet v ceskej banke. Bohuzial, to som si sam nezmyslel, jediny dovod preco tomu tak je, ze potrebujem zaplatit zalohu za internat prostrednictvom uctu vedeneho v KC u penazneho institutu so sidlom v CR.
Samozrejme, nemam za potrebne behat po vlakoch za hranice a tam zakladat ucty ( jednak vyhodene peniaze a cas, ... ). Teda sa pytam, ci nejaka ceska banka poskytuje zalozenie uctu tak, ze nebudem musiet cestovat za hranice a dokazovat im totoznost, ... jednoducho myslienka co chcem vyjadrit je uz asi dost jasna. Dakujem za pomoc !

//Konkretne ma este napadla Fio banka, ktora je ''ceskoslovenska'', teda ucet je aj 123456/XXXX a aj 123456/YYYY. Ma niekto nejake skusenosti, napady, postrehy ?

/// Tak prehladaval som net, nasiel som konkretne clanok http://finexpert.e15.cz/vlastni-zkusenost-mam-ucet-u-fio-banky, v ktorom sa pise vsetko dost jasne ( to len tak na okraj, aby to mohlo pomoct aj inym ludom ).
Denisa
30.06.13,18:51
skús sa opýtať v ČSOB alebo v Slovenskej sporiteľni, tá trochu spolupracuje s Českou sporiteľnou, ale veľkú šancu tomu nedávam
Dubak2000
30.06.13,19:07
Slo by to vo FIO banke fio.sk ale na slovensku ma len 3 pobocky. INak je to bez poplatkov. Osobne pouzivam ale zakladal somho v CR. Ale mozno sa da aj postou,skus sa na to pozriet. Alebo ti to zaplatim ak mi prevedies peniaze na SK ucet...
amiqo
30.06.13,19:17
Ano, dakujem za pomoc, to ze ma len 3 pobocky som zistil, nastastie, Kosice mam 30 minut autom, takze si asi urobim mensi vylet ako keby som sa mal pachtit zakladanim cez kurierov a postu ( zistil som, ze to Fio umoznuje ).