avonka1
30.06.13,22:44
Ahoj, chcela by som sa spýtať, či zvyknú dovolenkárov trápiť tráviace problémy aj v Tunise- niečo podobné "faraónovej pomste" v Egypte.
Vďaka za váš čas :)
buchač
01.07.13,04:48
mareko
01.07.13,11:43
Faraónova pomsta je reakcia žalúdka na veľké teplotné rozdiely medzi teplotou ovzdušia (30 a viac stupňov) a konzumáciou studených nápojov, zmrzliny a pod.. Je dôležité nepiť prechladené nápoje, nápoje s ľadom a pod. a nič vám nehrozí Nuž a niekedy platí aj to staré známe "nežer" piate cez deviate.
avonka1
01.07.13,11:50
bola som 2x v Egypte, po oba razy sa "faraón" prejavil, nebola ani ľadová voda, ani prekrmovanie :)
skôr ide o baktérie, ktoré sa tam prirodzene vyskytujú, strava je pripravovaná z bežne dostupnej vody, určite nevaria z upravovanej vody, takisto zelenina a ovocie sú umývané touto vodou...
toľko môj názor, vďaka za Váš :)
Gapo
01.07.13,12:04
Moja skúsenosť z Tunisu je taká, že nikde inde som faraóna takých rozmerov nezažil. Nie je to iba zo studenej vody ( to je záležitosť pár hodín) ale infekcia to je o niečom inom. Lieky v hlavnom meste (Tunis)ma vyšli vtedy okolo 300 Sk. Čo som si všimol, že kanalizácia z hotelov ústila do mora a to asi príliš zdravé nie je, kone a ťavy promenádujúce sa po pláži a ich exkrementy asi tiež nepridajú. No a predavač ponúkajúci čerstvé ovocie, aby ho osviežil, občas ho prepral v mori :), pričom sa vysmrkal do vody . No neviem možno v inej destinácii je to inak, toto bol Hammamet.
Gabi03
01.07.13,12:53
Ak nejde o deti, nezaškodí si z domu zobrať niečo na dezifekciu... ;)
DanielaSL
01.07.13,14:01
Na Džerbe som veru mala...nebolo to so mnou až také hrozné...aké mal problémy náš kamarát...napriek 52% slovenskej dezinfekcii...ten chudák presedel o hlade na WC nonstop dva dni, ja som mala len také kŕče v žalúdku a zopár krát ma prehnalo. Zmrzliny sme nejedli, ani prechladenú vodu nepili...výber jedál bol v tom hoteli taký úbohý, že ani "prežrať" sa nedalo... Naše polovičky nemali nič. Kamarát bol lekár, vybavený kadečím, nič nezaberalo..len tie ich tuniské lieky. S malou dušičkou som bola potom v Tunise, Egypte, Turecku...už nikdy sa mi nič také nezopakovalo. Takže ak niečo také začne..okamžite treba kúpiť tie ich lieky v lekárni a začať užívať.
kubo131
01.07.13,18:15
naozaj nejde len o to jedlo... ja som bol v Egypte 3x... priznám sa že 3x som pil studené a "žral" piate cez deviate.. a Faraónova pomsta sa neprejavila... ale zase mali sme v zájazde pani, ktorá si dávala maximálny pozor a Faraóna dostala... :-(