jankabobo
01.07.13,08:31
Kúpili sme si cez internetový obchod práčku, ktorú nám promptne priviezli. Pri preberaní práčky neboli viditeľné žiadne náznaky poškodenia, keďže bola klasicky obalená polystyrenom a fóliou. Po rozbalení sme postupovali klasicky podľa návodu, ako odstrániť poistky, ktoré zabráňovali, aby sa cestou bubon práčky hýbal. Tu nastal problém, pretože išli ťažko vytiahnuť a až následne sme zistili, že tieto poistky (železné tyče) boli odlomené aj s plastovými časťami, ktoré ich držali. Už sme videli, že je zle, tak sme ju zapli do elektriky a zistili sme, že vôbec display nefunguje. Urýchlene sme volali do internet. obchodu, kde nam dali kontakt na technika tejto značky práčky, ktorý na druhý deň prišiel, práčku rozobral a spísal, že došlo k poškodeniu pri preprave, že práčka je neopraviteľná- diera v nádrži, zlomená násypka, a veľa iných vecí zvnútra poškodených. Na to sme sa zas spojili s internetovým obchodom, ktorý tvrdí, že sme mali zistiť chybu pri preberaní (...ako, ak práčka bola na oko v poriadku????) a že on môže teraz komunikovať len s firmou, ktorá práčku vyrába a nie s prepravnou spoločnosťou. Prosím veľmi, aké su teraz naše práva??? Ako máme ďalej postupovať??? Máme doma nefunkčnú novú práčku. Prosííííím ak viete poradte.
tictac7
02.07.13,13:13
prvá a zásadná chyba - dopravcovi ste až do rozbalenia obalu nemali nič podpisovať. Musí to strpieť. Po rozbalení ste mohli pozrieť násypku, dvere (ich funkčnosť, a len zo srandy zapnúť do elektriny, či naskočí display.... Dopravcovi ste podpísali, že práčku doviezol v poriadku, takže je z toho vonku, či Vám obchod, resp. jedmu výrobca, uzná teraz tieto chyby - ťažko povedať, je to na jeho dobrej vôli.
duves
02.07.13,13:40
No fajn tip, lebo nam dovezu umyvačku. Takže sa to rozbalí a zapne.
kopretinka
02.07.13,13:50
....vytrepem práčku do bytu,rozbalím,pokontrolujem,zapnem,cca pol hoďky........a prepravca bude spokojne čakať pri aute......bez môjho podpisu.....či?
Tweety
02.07.13,13:52
Podľa mňa sa toihneď realizovať nedá, pretože tovar potrebuje byť aspoň 1 hod. v stabilizovanej polohe.
Jarka 1
02.07.13,14:27
Rozmýšľam, čo by sa zmenilo, keby aj displey naskočil a pri ďalšom zapnutí už nie. Technik potvrdil, že práčka bola poškodená pri preprave a potvrdil aj poškodenia zvnútra, ktoré zrejme laik ani nevie pri preberaní posúdiť. Keď je predajca seriózny, tak tovar vymení a bude si to riešiť bez toho, aby na to doplatil zákazník. V prípade, že Vás budú obabrávať, tak by zaujímalo o akého predajcu išlo. To aby som sa mu radšej vyhla.
duves
03.07.13,03:53
No ano, ale rozbity tovar a pokazeny je rozdiel.
Ice dive
03.07.13,04:15
no mňa by zaujímalo, ako sa dá poškodiť práčka prepravou a nemať poškodený obal??? nakoľko ak je práčka poškodená "diera v nádrži" niečo do nej muselo vniknúť..., ak je zlomená násypka... tak tiež je to mechanické poškodenie..... takže ak by za dané poškodenia mohol prepravca tak by mala obal tá práčka riadne dorachaný prípadne by bola nejak "na rýchlo" zabalená v neoriginálnom obale, resp. omotaná potravinovou fóliou ako to zvyknú prepravcovia robiť... ak však bola práčka dobre zabalená ako z výroby v polystyréne a pod... skôr to vyzerá, že z výroby poslali rovno nejaký nepodarok...
tictac7
03.07.13,08:18
...si predstav, že pred 3 týždňami som kupovala z internetového obchodu práčku, prepravca doviezol, ja som si rozbalila, pozrela aspoň dvierka, bubon, násypku, bočné steny a až potom som mu podpísala prevzatie. Predsa nekupujem mačku vo vreci a keď sa pozrieš na papier, čo podpisuješ, tak je tam napísané, že prehlasujem, že výrobok nebol viditeľne poškodený. Nepáčilo sa mu to, ale nepomohol si. Bez podpisu odísť nemôže :-)
A sú to predsa moje peniaze a nepotrebujem mať potom doťahovačky.