prekladateľ
13.03.06,21:19
Alfa má vyriešenú evidenciu tovaru a jeho vyfaktúrovanie. Ja však poskytujem len služby a chýba mi tam možnosť zaevidovať si objednávku služby a po jej poskytnutí presunúť túto službu aj s cenou priamo do faktúry. Stretli ste sa s tým? Ako to riešite?
Zita5
13.03.06,20:21
Alfa má vyriešenú evidenciu tovaru a jeho vyfaktúrovanie. Ja však poskytujem len služby a chýba mi tam možnosť zaevidovať si objednávku služby a po jej poskytnutí presunúť túto službu aj s cenou priamo do faktúry. Stretli ste sa s tým? Ako to riešite?


Objednávku si zaevidujte, ak máte na to evidenciu a na základe objednávky treba fakturovať za poskytnuté šlužby .Nič také tam neexistuje , to bol už prepych .;)
LubenaK
14.03.06,14:45
Samozrejme, že to Alfa má. V Číselníku služieb si nadefinuj svoje služby a keď budeš vystavovať FA, DL alebo objednávky, položky budeš pridávať cez Cenník - tu Ťa prepne do cenníka služieb a máš to. Je to ako keď vyberáš cez Sklad a hodí Ťa na skladové karty.
prekladateľ
15.03.06,07:19
Medzičasom som sa obrátil aj na Kros - výrobcu Alfy. Napísal som im, že v Alfe je skvelá pomôcka Kalendár úloh, do ktorého stačí pridať kolónku cena a tlačidlo, ktorým by sa hotové a zatiaľ nevyfaktúrované úlohy (služby) pre daného obchodného partnera dali presunúť do faktúry.
Oznámili mi, že ak budú mať viacerí záujem, upravia Alfu.
Takže tí, ktorí poskytujete služby s rôzne odvodzovanou alebo dohodnutou cenou (prekladatelia, tlmočníci, sprostredkovatelia, účtovníci, ...), napíšte firme Kros - http://www.kros.sk/napistenam - že by sa vám hodila úprava Alfy, kde by ste si mohli evidovať jednotlivé úlohy/služby pre rôznych partnerov a hotové priamo z tejto evidencie faktúrovať.
O pár mesiacov by sme mohli mať v Alfe kompletnú kanceláriu.
prekladateľ
29.03.06,07:50
Napísal ešte niekto firme Kros, že takáto úprava by bola užitočná?