veronika3105
01.07.13,12:30
Ahojte poraďaci,
chcela by som radu. Prebrala som účtovníctvo síce od apríla...ale nikde sa neviem dopátrať na jednu moju otázku. V tejto firme fungujú tak pri stravných lístkoch...vydávané sú im vždy na začiatku ďalšieho mesiaca nasledujúceho po mesiaci kde im tento nárok vznikol. Čiatku ktorú má platiť zamestnanec uhrádzali v hotovosti do pokladne (mali na to čas celý nasledujúci mesiac)... Ja by som to chcela riešiť strhávaním zo mzdy. Postup ovládam len mi p. konateľka povedala či sa vlastne dá spätne strhávať. Ale vlastne to neni ani spätne ked začiatkom júla robím júnové mzdy pri nich zistím koľko stravných lístkov má daný zamestnanec nárok. Takže by som to vedela v júnovej strhnúť za stravné lístky za jún ktoré sa im robím teraz v júli?

Dúfam že som to nenapísala moc komplikovane :) a bude mi vedieť niekto poradiť...lebo fakt by mi to zjednodušilo prácu.
EPk
01.07.13,10:35
Aj ja to tak robim (331/335 prip. 366/335)
Richard
01.07.13,10:36
Vystihni svoju otázku prosím v názve...
veronika3105
01.07.13,11:02
mne skôr nešlo o to účtovať ...ale o to časové rozlíšenie ... lebo ja si myslím že to môžem z júnovej mzdy strhnúť za jún stravné lístky...a nie aby som v júly čakala kým mi prídu dať peniaze v hotovosti za stravné lístky
Monikočka
01.07.13,11:27
Ahoj, tak jednoznačne môžeš strhávať zo mzdy spätne stravné lístky. Jednak im aj mzdu vyplácaš v júly za jún, takže im môžeš strhnúť aj za stravné lístky júnové v júly. Aj u nás sa to robí takto.
veronika3105
01.07.13,11:29
presne toto som potrebovala vedieť... aj som si myslela lebo aj mne to príde logické... uľahčím tým prácu sebe aj zamestnancom ... ďakujem pekne