vojo
01.07.13,14:55
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, konateľ s.r.o. používa svoje súkromné mot. vozidlo na podnikateľské účely, s.r.o. mu vyplatí cestovné náhrady za PHM a amortizáciu. Nie je zamestnancom s.r.o. Považije sa to ako príjem s prenájmu aj keď ho prenajíma bezodplatne? Musí zdaniť nap. vyplatenú amortizáciu resp. preplatený benzín? Ďakujem
marjankaj
01.07.13,15:05
konateľ je zamestnancom. Pozri §2 ods. 6 zákona o cestovných náhradách. 283/2002