Silkov
14.03.06,06:00
Ak som dostala dotáciu z ÚPSVaR a v roku 2005 som nevyužila všetký prostriedky píšeme to do výkazu o M a Z ako záväzok?
Dada
14.03.06,05:18
A už ich vôbec nevyužiješ a vrátiš dotáciu ÚPSVaR???
STRELEC
14.03.06,05:27
Ak som dostala dotáciu z ÚPSVaR a v roku 2005 som nevyužila všetký prostriedky píšeme to do výkazu o M a Z ako záväzok?Keby si to dala do účta ako záväzok (následne do výkazu), tak pri zúčtovaní úhrady by Ti to ponúkalo výdavky, čiže by si mala prehľad o čerpaní dotácie aj účtovný. Rozhodne nie je na škodu. Skôr lepšie, ako nedávať do záväzkov - časť ľudí zas tak postupuje (nedáva to nikam, len zúčtuje položky).
Silkov
14.03.06,09:13
Táto dotácia sa má použiť do 08/2006. Ja som si dala Dotáciu ako záväzok, t.z. že mi na rok 2006 ostáva použiť zvyšok finančných prostriedkov.
Tak je dobré ak si to dám do záväzku?????
Silkov
14.03.06,17:39
Prosím pozrite si to a poradte....
Zita5
14.03.06,17:48
Dotácia ktorá predstavuje záväzok , sa v čase jej prijatia účtuje ako príjem neovplyvňujúci ZD.Úbytkom tohto záväzku je použitie dotácie buď vo forme skutočných výdavkov na hospodársku činnosť, alebo vo forme odpisov.Každý úbytok takéhoto záväzku zakladá povinnosť, vytvoriť uzávierkovú účtovnú operáciu, ktorou sa hodnota úbytku záväzku zapíše ako zdaniteľný príjem .

Čize dotácia sa zapisuje do záväzkov a tým vstupuje aj do Výkazu .....
nika.sum
16.03.06,14:49
Ahoj, dnes som dostala do ruk vykaz o M a Z jedneho maleho zivnostika. Neviem kto mu predtym robil ucto. Chcela som si ponahadzovat počiatocne stavy pokladne a Bu (podla PD z min. roka) a kuknem pre istotu do vykazu a tam na riadku 11 suma cca -2,000.000,-. Co s tym, neviem nikde najst odkial ten minus pochadza, ak to má byt uver malo by to byt v zavazkoch nie? Totiz zaklad to bude mat niekde v pred r.2004 ale ked som si skusila porovnat rozdiel ci medzi prvym a druhym stlpcom, ta uctovnicka este viac znizila riadok do minusu aj napriek tomu ze na konci roka bol na ucte zostatok a nikde som nenasla v ucte nic co by mohlo znizovat polozku ci uz v pokladni ale na ucte. Tu velmi radu nepotrebujem, ale nechapem ako moze byt nieco urobene a nikde vysvetlenie preco (na nejakom ID alebo podobne). Asi by som mala podat opravne vykazy ak zistim, kde bola chyba vsak?
Zita5
16.03.06,15:00
Ahoj, dnes som dostala do ruk vykaz o M a Z jedneho maleho zivnostika. Neviem kto mu predtym robil ucto. Chcela som si ponahadzovat počiatocne stavy pokladne a Bu (podla PD z min. roka) a kuknem pre istotu do vykazu a tam na riadku 11 suma cca -2,000.000,-.

To bude mať nejaký kontokorentný úver za písaný vo výkaze v banke .


Co s tym, neviem nikde najst odkial ten minus pochadza, ak to má byt uver malo by to byt v zavazkoch nie?
Pri úvere niektorí píšu v banke O a zostatok úveru v záväzkoch - treba to porovnať z výpisom z bank zo dňa 31.12.2004.

Totiz zaklad to bude mat niekde v pred r.2004 ale ked som si skusila porovnat rozdiel ci medzi prvym a druhym stlpcom, ta uctovnicka este viac znizila riadok do minusu aj napriek tomu ze na konci roka bol na ucte zostatok a nikde som nenasla v ucte nic co by mohlo znizovat polozku ci uz v pokladni ale na ucte. Tu velmi radu nepotrebujem, ale nechapem ako moze byt nieco urobene a nikde vysvetlenie preco (na nejakom ID alebo podobne). Asi by som mala podat opravne vykazy ak zistim, kde bola chyba vsak?

Treba vychádzať z celého účta koncoročných zostatkov v banke a pozrieť zmluvy v prípade úveru a podobne .

Čítaj v citácii tučným.
nika.sum
16.03.06,15:20
Treba vychádzať z celého účta koncoročných zostatkov v banke a pozrieť zmluvy v prípade úveru a podobne .

Čítaj v citácii tučným.
Ved som porovnala. Pre istotu mi priniesli aj sanon s uctovnictvom za r. 2004. Ani k 1.1.2004 a ani k 31.12.2004 tam ziadne minus nie je. Prezrela som si aj PD za r. 2004 a ostatne papiere ale nikde ziadna zmienka o minuse, iba ak rozdiel prijmov a vydajov z BU (a to vychadza na tu sumu o kt. ta pani predo mnou este viac znízila stav Bu do minusu). Podla mna to niekto zvrzal...Nie som az tak moc skusena ale robila som po nej aj jednu s.r.o. a tiez tam boli take kiksy ako pouzitie uctu 596 a pod.
Zajtra sa dozviem ci ma podnikatel nejaky uver alebo co je to za cislo. A to som si myslela, ze to mam za chvilku hotove.
Zita5
16.03.06,15:30
Tak počkaj do zajtra a potom budeš môcť celý prípad posúdiť .I napriek tomu určite budeš musieť prerobiť Výkazy o MaZ.A DP bolo spravené dobre ?
nika.sum
16.03.06,15:42
Tak počkaj do zajtra a potom budeš môcť celý prípad posúdiť .I naprik tomu určite budeš musieť prerobiť Výkazy o MaZ.A DP bolo spravené dobre ?

zda sa ze ano. No musim si to pre istotu este pozriet. Dakujem za radu. Prajem pekny vecer
nika.sum
17.03.06,08:39
Tak počkaj do zajtra a potom budeš môcť celý prípad posúdiť .I napriek tomu určite budeš musieť prerobiť Výkazy o MaZ.A DP bolo spravené dobre ?

Pred chvilkou mi volali. Co sa tyka toho minusu. V r. 2001 dostal podnikatel na bartrovom ucte uver cca 2,000.000,- od nebankovej inst. Uver vsak vobec necerpal, pretoze firma zanikla. Neviem preco to predtym ziaden uctovnik (vyzera to tak ze mu to vzdy robil niekto iny) neriesil. Co s tym teraz?
Ako sa da uver, kt. nikdy nečerpal vyhodit zo zavazkov?
Zita5
17.03.06,08:45
Pred chvilkou mi volali. Co sa tyka toho minusu. V r. 2001 dostal podnikatel na bartrovom ucte uver cca 2,000.000,- od nebankovej inst. Uver vsak vobec necerpal, pretoze firma zanikla. Neviem preco to predtym ziaden uctovnik (vyzera to tak ze mu to vzdy robil niekto iny) neriesil. Co s tym teraz?
Ako sa da uver, kt. nikdy nečerpal vyhodit zo zavazkov?


Tak ešte raz , peniaze dostal pripísané na účet , ale pre nečerpanie ich už vrátil ? Mal zmluvu ?
nika.sum
17.03.06,08:53
Tak ešte raz , peniaze dostal pripísané na účet , ale pre nečerpanie ich už vrátil ? Mal zmluvu ?
Takze, je to katastrofa, lebo je to podnikatel co nic nevie... Tak na zmluvu som sa pytala - nevie ci ju ma pozrie sa. Islo o firmu BCI Slovankia (bartrove obchody), vraj ma stale ten bartrovy ucet a na nom je úver, kt. necerpa. Priznam sa, ze s bartrovymi obchodmi som neprisla velmi do styku. Len neviem preco ked je nejaky ucet nie su vypisy aj v r.2004
Zita5
17.03.06,08:58
Ty vieš čo , mne sa to nejako celé nepozdáva . Aby som nevedela o takom vysokom úvere ? Však to je padlé na hlavu . Kašli mu na to , to niečim zaváňa , nechcem nikoho obviňovať ale pokiaľ je to úver solídnou cestou , tak nemôže sa tváriť ja nič ja muzikant .
nika.sum
17.03.06,09:02
Ty vieš čo , mne sa to nejako celé nepozdáva . Aby som nevedela o takom vysokom úvere ? Však to je padlé na hlavu . Kašli mu na to , to niečim zaváňa , nechcem nikoho obviňovať ale pokiaľ je to úver solídnou cestou , tak nemôže sa tváriť ja nič ja muzikant .

Uz asi viem preco to ta pani neriesila. Inak keby tam toto nebolo, je to ako to tu nazvali jednohubka na 2 hod prace aj s vypisanim DP. Mozno to je len tym, ze mi to nevie poriadne vysvetlit....
Silkov
17.03.06,09:05
Prosím Vás mám záväzok voči leasingovej spoločnosti zaradím auto do dlhodobý HM a zároveň v účtovníctve zaúčtujem Leasing
Kde vo výkaze o M a Z sa zapíše suma zostatok leasing do DHM riadok 02 alebo Záväzky riadok 17.

Ďakujem.....
Mne to zapíše v Alfe ako záväzky::::::::
Zuzka
17.03.06,09:08
Ak mal bartrový ucet s BCI Slovakia, tak pokiaľ sa pamätám, posielali aj výpisy, podobné bankovému výpisu. Mal by Ti ich ukázať.

BCI Slovakia existuje, tu je link na orsr : http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8663&SID=2&P=0
nika.sum
17.03.06,09:15
Ak mal bartrový ucet s BCI Slovakia, tak pokiaľ sa pamätám, posielali aj výpisy, podobné bankovému výpisu. Mal by Ti ich ukázať.

BCI Slovakia existuje, tu je link na orsr : http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8663&SID=2&P=0

Dakujem, tie vypisy som mu uz nakazala, neviem, co s tym...dakujem zatial za pomoc.
Silkov
17.03.06,09:17
Prosím Vás mám záväzok voči leasingovej spoločnosti zaradím auto do dlhodobý HM a zároveň v účtovníctve zaúčtujem Leasing
Kde vo výkaze o M a Z sa zapíše suma zostatok leasing do DHM riadok 02 alebo Záväzky riadok 17.

Ďakujem.....
Mne to zapíše v Alfe ako záväzky::::::::
Zita5
17.03.06,09:20
Prosím Vás mám záväzok voči leasingovej spoločnosti zaradím auto do dlhodobý HM a zároveň v účtovníctve zaúčtujem Leasing
Kde vo výkaze o M a Z sa zapíše suma zostatok leasing do DHM riadok 02 alebo Záväzky riadok 17.

Ďakujem.....
Mne to zapíše v Alfe ako záväzky::::::::


Ale to píše správne , pretože je to v skutočnosti záväzok a ALFA spolupracuje s účtom veľmi dobre .
nika.sum
17.03.06,09:27
Ak mal bartrový ucet s BCI Slovakia, tak pokiaľ sa pamätám, posielali aj výpisy, podobné bankovému výpisu. Mal by Ti ich ukázať.

BCI Slovakia existuje, tu je link na orsr : http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8663&SID=2&P=0

Este malickost, ak dostanem do ruk vypis na ktorom bude ten uver, malo by to byt vo vykaze o M a Z v r.18. Ked to predtym uctovníci davali do r.11 minusovou polozkou, co mam spravit? Stlpec za r. 2004 opisat tak ako je a za tento rok to dat na r. 18 alebo podavat opravne, ale to by sa asi muselo od toho r.2001.
nika.sum
18.03.06,03:33
Prosim skuste mi poradit na prisp. 22, dakujem.
Zita5
18.03.06,06:19
Este malickost, ak dostanem do ruk vypis na ktorom bude ten uver, malo by to byt vo vykaze o M a Z v r.18. Ked to predtym uctovníci davali do r.11 minusovou polozkou, co mam spravit? Stlpec za r. 2004 opisat tak ako je a za tento rok to dat na r. 18 alebo podavat opravne, ale to by sa asi muselo od toho r.2001.ˇ



Ak to je vyslovene úver a má zmluvu o úvere , tak banka bude nula a v záväzkoch riadok 17 - úvery

Ja by som spravila opravné výkazy z dôvodu nesprávneho uvedenia úveru v každom roku , od kedy je to nesprávne uvedené a rok 2005 tým pádom môžeš uviesť správne .
Poslala by som to na DÚ aj s písomným vyjadrením , že z akého dôvodu sa tieto opravy previedli .
nika.sum
19.03.06,04:56
ˇ



Ak to je vyslovene úver a má zmluvu o úvere , tak banka bude nula a v záväzkoch riadok 17 - úvery



Banka by mal byt stav na BU, nie? Ten uver by mal byt na inom ucte. Pretoze pan je taky podnikatel Truhlik, z kt. sa mi dost tazko komunikuje (je to este cez jeho znameho), ale nemyslim tym, že by mal nekale obchody (to by vyzeralo danove asi inak), ak sa mi to nepodari vyriesit teraz, podame vykazy tak ako to bolo urobene doteraz a hned ako skonci tento frmol marcovy, ho donutim aby sme to dali vsetko doporiadku a aj to vratenie uveru alebo nieco co sa s tym da robit.... Dakujem velmi pekne za rady.