Zuzana119
02.07.13,12:39
Zamestnankyňa pracuje od 1.9.2003, dala si žiadosť o skončenie PP zo zdravotných dôvodov. Doložila lekárske potvrdenie, na základe ktorého jej zdravotný stav neumožňuje vykonávať doterajšiu prácu a súčasne nechce byť preradená na inú prácu. Po vyčerpaní zvyšnej dovolenky ukončí PP. Výpovedná doba neplynie, nakoľko už nemôže nastúpiť do práce. Je uznaná za plne invalidnú. Odchodné pri prvom skončení PP - od zriaďovateľa máme schválené vo výške dvojnásobku funkčného platu (nie priemerného mesačného zárobku).
​Moja otázka znie: má zamestnankyňa nárok na výplatu odstupného, keď sú tam zdravotné dôvody a výpoveď si dala sama? V jej prípade by sa jednalo o trojnásobok funkčného platu podľa KZ (rozpočtovým opatrením od zriaďovateľa vyplácame funkčné platy, nie priemerné mesačné zárobky), nakoľko bola u nás zamestnaná viac ako 5 rokov a menej ako 10 rokov. Ďakujem veľmi pekne, Zuzana
VERONIKA6
02.07.13,11:26
scame
02.07.13,13:05
Mal som podobný príklad len s tým ze sme jej ponukli pre nu bhodnu prácu. Z jej strany slo o spekulaciu. poslal som ju ku doktorovi (závodnemu- zhodou okolnosti to bol jej spezializovany doktor) aby prehodnotil jej zdravotný stav na nami urcenu vhodnu prácu na ktorú by bola preradena. Samozrejme doktor vyhovel nakolko slo nenárocnu prácu. Za prve: mala Ti predlozit lekarsky posudok nie potvrdenie, to je rozdiel. Ani doktor nevedel ako ma vypadat lek. posudok co som mu ja nevravel ved on je doktor a tak sa lehota stale posuvala kým neprisla s takým papierom ako som chcel.Za druhe: lekarsky posudok má mat svoju formu su tam tri body ktore maju byt dodrzane tak ako by mal vypadat posudok. Za tretie: ak vy nemate moznost jej ponuknut inu vhodnu prácu pre nu tak až vtedy konci jej PP, ona Vám v podstate mala dat oznamenie o skonceni PP zo zdrav. dovodov a vy mate zakonnu povinost sa bud vyjadrit o nejakom preradeni alebo pripadne o ukonceni PP.

u mna to dopadlo asi tak ze ked ju doktorka na zaklade lekarskeho posudku uznala schopnou vykonavat inu vhodnu prácu ukoncila PP §60 dohodou.
Islo cisto o spekulaciu kde si vybrala najtazsie skoncenie PP.

neviem ako to je u teba dufam ze som ti pomohol