enko
02.07.13,14:26
ahojte, kto ste boli na plitvickych jazerach, viete mi prosim poradit, ako uvidiet co najviac ale nezdrzat sa tam viac ako 1 den ? niekde som videl ze na jazera je viac vstupov (myslim ze 6) a nie z kazdeho vstupu sa da vidiet vsetko, resp. pri niektorom vstupe maju v ponuke len 2-3 hodinovu trasu, pri inom vstupe su aj dlhe trasy kde sa ide aj vlakom aj lodkou. Ako to tam vobec funguje ? vopred vdaka
Richard
02.07.13,13:27
Jeden den ti bohato stačí. My sme absolvovali 4 hodinovú trasu s detmi 3,5 ročnými vlani.

Maximálna trasa je 8 hodín, označená ako trasa K.
Buď vyrazíš zo severného vjazdu (Ulaz 1) alebo južného(Ulaz2), obidve trasy sú označené ako K dlhé, 6-8 hodinové. Dá sa to tam reznúť a krátiť vláčikom a loďkou.
Vždy sa vraciaš k tomu vchodu z ktorého si vyšiel.

My sme šli z Ulaz 2, bolo tam síce dosť áut ale našlo sa parkovanie. Tiež sme spravili okruh, ibaže nie celý ale polovičný. Napodiv to deti dobre zvládali a celý čas ich to bavilo.


Podrobný popis trás nájdeš tu:
http://en.np-plitvicka-jezera.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=85

Na obr. je jedna z mapiek.
duves
02.07.13,13:37
Treba tam prisť aj zavčasu. Menej sa čaka v šore na vstupenky, lahko najdete volne miesto na parkovanie, atd atd. Presne ako píše Richard, jeden okruh stačí. A ešte zaleží, či chceš fotografovať, lebo letna sezona na to vobec nie je vhodna (vela ludi, naražaju do teba a pod.)
enko
02.07.13,20:05
dikes, cize od zaciatku mam mierit bud na vstup c. 1 alebo c. 2 podla toho co pises. ide o to, ze v den prichodu sa budem vraciat z benatok, tak aby som ku veceru vedel kde priblzne hladat ubytko, dalsi den od rana chcem byt na jazerach a po prehliadke jazier hned vyrazim smer SVK.
Rozalka
03.07.13,04:29
Odporúčam ten vchod, ktorý je bližšie ku Karlovcu (na mapke vpravo), zísť dole, najprv pozrieť Veliki slap a potom pekne proti prúdu smer lodičky P3. Odtiaľ loďkou na P2 (loď je v cene vstupného). Táto trasa, keď sa ide smerom hore, proti prúdu, je krajšia, lebo vodopády sú stále pred nami a vidieť ich zďaleka. Ak sa ide cestou dole, kaskády máme za chrbtom. Od P2 potom podľa toho, či "stačilo" zas loďkou na P1 alebo dlhou trasou na P4, odkiaľ jazdia autobusy späť. Prajem krásne počasie.
Rozalka
03.07.13,04:32
Jo, ešte predtým odporúčam mrk na Poklad na Striebotnom jazere, alebo aspoň po návrate.
duves
03.07.13,04:37
heh, to som pozeral tuším všetky winetuovky, čo som doma našiel. A inak, aj tie vodopady Krka musia byt krasne, tiež tam natačali jeden z tych filmov.
Rozalka
03.07.13,10:03
Áno, aj tam je krásne. Pri Krke odznela veta od "macatej" Indiánky na adresu S. Hawkinsa: "Nic manželství, nic láska" ..... :)