marika 13
02.07.13,16:26
ahojte
neviem kde mám zaradiť tému,potrebujem sa porozprávať.
Pracujem dosť dlho v nemenovanej firme,všetko bolo OK kým si šéf nedoviedol manželku ,dal ju pracovať so mnou,samozrejme ja robím všetko tak ako som robila predtým,ona celý deň visí na faceboku,výnimočne niečo urobí,nehovoriac o plate mojom a jej.Mám toho dosť chcem odísť,avšak čo poviem na pohovore v inej firme,prečo som odišla z práce,ja som inak so svojou prácou veľmi spokojná
mareko
02.07.13,14:30
Prečo by si mala v budúcej firme niekomu vysvetľovať dôvod odchodu ? Povieš že zo súkromných dôvodov a basta. Veď dnes sa už na to ani nik nepýta....myslím :-)
marika 13
02.07.13,14:48
myslíš,že sa ma nikto nespýta,prečo po 10 rokoch mením zamestnanie ?Ja by som sa spýtala
kubo131
02.07.13,14:52
pozri veď nie všetko je potrebné povedať na rovinu... stačí povedať, že došlo nezhodám, pre ktoré si sa rozhodla odísť... :-)
marjankaj
02.07.13,15:14
Keď robíš tak ako predtým, tak čo ti na tom vadí? Sekíruje ťa tá jeho manželka? Buď rada, že ti dá pokoj a je na facebooku. Mohlo by to byť aj horšie.
misoft
02.07.13,15:57
Rozobral by som to asi takto:
Pokiaľ jen fasabúkuje a nestará sa do "mojej" roboty - je to OK.
Pokiaľ nepracuje a berie plat (a často vyšší ako "ja") - to už OK nie je. Tie peniaze mohol pridať "mne".
Z toho jednoznačne vychádza - dosadil ju tam, len aby tebe plat zdvihnúť nemusel!
A ešte ma napadlo - nenasadil ju ako svojho špicľa, ktorý takto nenápadne kontroluje teba, ako pracuješ a potom doma pod perinou referuje tvoje pracovné "nasadenie"?

Mňa by to osobne ser*alo - robiť ako mula a byť pritom ešte špehovaný. Padal by som z tejto pakárne.

Pokiaľ dáš výpoveď - počítaj žiadne odstupné.
Nový zamestnávateľ možno bude chcieť referencie od predchádzajúceho, ale ak sa spomenú nezhody a rodinkárstvo v predchádzajúcej práci - nebudú sa pýtať. Len budú chcieť vedieť tvoje odborné kvality.
Tweety
02.07.13,15:58
Vlastne nemáš problém so šéfom ale jeho manželkou. Ak si s prácou spokojná, tak čo prečo chceš odísť? Veď si to prediskutujte.
marjankaj
02.07.13,16:03
Veď to je normálne, že majiteľ zamestná svoju ženu a dá jej aj vyšší plat. Veď čo je doma to sa počíta. A aj do dôchodku. Aj PNku. A znižuje aj základ dane pre firmu.
Navyše ju má pod kontrolou. Nebehá po obchodoch ani za chlapmi.
buchač
02.07.13,16:14
Veď to je normálne, že majiteľ zamestná svoju ženu a dá jej aj vyšší plat. Veď čo je doma to sa počíta. A aj do dôchodku. Aj PNku. A znižuje aj základ dane pre firmu.
Navyše ju má pod kontrolou. Nebehá po obchodoch ani za chlapmi.
Normálne to je ...
Normálne ale je aj to , že by manželka šéfa mala ísť , takpovediac , príkladom ...a nie sa flákať ...
Ale asi by som chcel veľa ....že nenormálny som ???

Na druhej strane ???...svoju polovičku by som veru nezamestnal , šak celý deň byť , takpovediac , spolu ...???
Na mozgy by mi to šlo ...
marjankaj
02.07.13,16:46
Píše, že je s prácou spokojná.
No tá manželka jej môže robiť vedúcu a môže ju kontrolovať a dusiť, keďže má taký plat. Potom zrejme veľmi rada odíde.
Veď kto má určovať povinnosti pracovníka ak nie šéf?
Ale ak sa o ňu v iných firmách trhajú, tak nech odíde.
miruka
02.07.13,17:57
Podľa mňa, keď šéfova manželka nerobí zle, nehrá sa na šéfku, tak to třeba nechať tak a nech si ona robí čo chce. Šéfova manželka totiž vždy bude mať nejaké benefity, ktoré my nikdy mať nebudeme. Ja som ináč skoro päť rokov sedela v bývalej firme so šéfovou manželkou a bolo to ok. Bola trochu náladová, museli sme sa prispôsobiť, ale išlo to. Ja by som kvôli tomu prácu nemenila. Keby som potom zrovna aj odišla, tak na pohovore by som nepovedala pravý dôvod môjho odchodu, ale vymyslela by som si niečo. V dnešnej době každý ide kde chce už sa nad tým ani nepozastavujú nie ako v minulosti.
kopretinka
02.07.13,18:06
pozri,nemôžeš sa porovnávať so šéfovou manželkou,......ale ak ti dá pokoj,nebuzeruje,neotravuje,a robota ti vyhovuje a so šéfom vychádzaš,tak tam ostaň.
Ale ak máš výhodnejšiu ponuku,tak odíď.
Ale prečo si dala názov problémy so šéfom?
wagner
02.07.13,19:01
ahojte
neviem kde mám zaradiť tému,potrebujem sa porozprávať.
Pracujem dosť dlho v nemenovanej firme,všetko bolo OK kým si šéf nedoviedol manželku ,dal ju pracovať so mnou,samozrejme ja robím všetko tak ako som robila predtým,ona celý deň visí na faceboku,výnimočne niečo urobí,nehovoriac o plate mojom a jej.Mám toho dosť chcem odísť,avšak čo poviem na pohovore v inej firme,prečo som odišla z práce,ja som inak so svojou prácou veľmi spokojná
Neviem čo Ti na tom prekáža.. Buzerujú Ťa? Nie?Tak buď rada, že máš prácu ktorá Ťa baví a si spokojná.Firma je štátna? Nie? Tak šéf si so svojou firmou môže robiť čo chce aj zamestnať si môže koho chce. Tiež za peniaze, aké uzná za vhodné. Tak to nerieš, rob si svoju robotu a buď rada, že si rada. Nezáviď nikomu plat, nerieš to, pokiaľ neriešia Teba. Nezabúdaj "dotýkať sa vedenia a ani drôtov spadnutých na zem" je veľký prehrešok. Môžeš na to doplatiť. Tak sa nedotýkaj vedenia, váž si to, čo máš. A keď to nevieš stráviť, tak choď preč a nerieš.
Andyno29
03.07.13,06:15
Ja si myslim ze kludne mozes na otazku personalistu preco menis pracu povedat ze mas pocit ze skratka po 10 rokoch potrebujes zmenu, pripadne hladas noveho zamestnavatela ktory by podporil tvoj rast v oblasti ktorej sa venujes viac ako tvoj sucasny zamestnavatel.