Mica
14.03.06,07:19
Ahojte Poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.
Dada
14.03.06,06:21
K hláseniu neprikladáš nič. Tie potvrdenia z poisťovne si prilož k žiadostiam o ročné zúčtovanie dane.
Paula
14.03.06,06:22
K hláseniu sa nič neprikladá, okrem prílohy, ktorá je jeho súčasťou.( Údaje z ročného zúčtovania sa ti prejavia až v hlásení za rok 2006.)
STRELEC
14.03.06,06:22
Ahojte Poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.Nie, žiadne prílohy sa neprikladajú. Všetky podklady máš mať u seba v účtovníctve - presnejšie v mzdovej agende pre prípadnú následnú kontrolu. Predkladanie týchto dokladov je potrebné, len ak občan podáva priznanie "A".
Tweety
14.03.06,06:23
Ahojte Poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.
K hláseniu neprikladáš, necháš to priložené pri žiadosti o RZD.:cool:
STRELEC
14.03.06,06:25
Tie časy odpovedí sa mi páčia! Prečo nemám rýchleší net? :(
Mica
14.03.06,06:42
Dakujem velmi pekne
STRELEC
14.03.06,06:44
Paula, Májka - to sa Vám súhlasí, keď ste šikovnejšie! :)
Tweety
14.03.06,06:46
Paula, Májka - to sa Vám súhlasí, keď ste šikovnejšie! :)
Si si nevšimol ale Ty si bol šikovnejší ako ja o minútku.:p
Mica
14.03.06,07:03
Chcela by som vas pekne poprosit o radu, hoci viem, ze vam profikom sa tato otazka mozno bude zdat smiesna, ale neda mi to. V hlaseni evidujem preplatok, ktory zamestnancovi vznikol po uplatneni odpoctu zo ziv. poistenia? Lebo to mi nie je celkom jasne. Nie je tam totiz ziadna kolonka, tak neviem kde to uviest.
Dalej ak som vykonala RZD, tak co s 2% z podielu dane na osobitne ucely? V danovom priznani typu A je nato samostatna kolonka...

Za vase prispevky vopred dakujem
Tweety
14.03.06,07:07
Chcela by som vas pekne poprosit o radu, hoci viem, ze vam profikom sa tato otazka mozno bude zdat smiesna, ale neda mi to. V hlaseni evidujem preplatok, ktory zamestnancovi vznikol po uplatneni odpoctu zo ziv. poistenia? Lebo to mi nie je celkom jasne. Nie je tam totiz ziadna kolonka, tak neviem kde to uviest.
Dalej ak som vykonala RZD, tak co s 2% z podielu dane na osobitne ucely? V danovom priznani typu A je nato samostatna kolonka...

Za vase prispevky vopred dakujem
Preplatok z RZD vrátiš zamestnancovi vo výplate, najneskôr marcovej.Ak chce venovať 2% dane, vystavíš potvrdenie o zaplatení daní, odovzdaš zamestnancovi a on si odovzdá na svojom miestne príslušnom DÚ.:cool:
Mica
14.03.06,07:10
Dakujem pekne za info, uz v tom mam konecne jasno.
luba12
14.03.06,07:12
Chcem sa spýtať, či sa do Hlásenia uvádzajú aj zamestnanci, ktorí v priebehu roku skončili prac.pomer v našej firme.
Magma
14.03.06,07:15
V hlásení sú uvedení všetci, ktorí poberali zdaniteľný príjem u firmy v roku 2005.
Mica
14.03.06,07:21
Ano aj tí sa tam vyznacia, v 3 casti tlaciva mas v 5 riadku zuctovane v mesiacoch tam vyznacis mesiace, pocas ktorych boli zamestnani
Mica
14.03.06,07:43
Este sa chcem spytat, ak ma zamestnanec nedoplatok 5 Sk, nie je tam nejake obmedzenie, ked chce darovat 2 % z dane?
Tweety
14.03.06,07:45
Este sa chcem spytat, ak ma zamestnanec nedoplatok 5 Sk, nie je tam nejake obmedzenie, ked chce darovat 2 % z dane?
Musí nedoplatok zaplatiť.:cool:
ewap
14.03.06,11:44
RZD riadok 02/a sa napíše celá suma aj keď zamestnanec nemá odpracovaný celý rok? Ďakujem
Tweety
14.03.06,11:56
RZD riadok 02/a sa napíše celá suma aj keď zamestnanec nemá odpracovaný celý rok? Ďakujem
Celú nezdaniť. časť.
Mica
14.03.06,12:17
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat na riadok c. 6 zaklad dane v Hlaseni o vyuctovani dane zo zavislej cinnosti. Je to uhrn prijmov minus poistne a minus nezdanitelne casti?
Zzka77
23.03.07,14:56
Chcela by som sa spytat ci je potrebne vypisovat aj prilohu k hlaseniu pokial islo o nulove hlasenie a obcianske zdruzenie, ktoreho sa to tyka zamestnavalo pocas roka iba dohodarov, ktory podpisali vyhlasenie ( o nezdanitelnej casti na danovnika). T.z. nebola odvedena ziadna dan.