ibiza
02.07.13,23:02
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Mala som spor vedený na súde o určitú peňažnú sumu. V uvedenej veci som zaplatila súdny poplatok. Keďže sme sa s dlžníkom nakoniec dohodli a podpísali notársku zápisnicu svoj návrh na súde som vzala späť. Akosi ma ale nenapadlo požiadať o vrátenie súdneho poplatku. Môžem to urobiť dodatočne? Uznesenie o zastavení konania mi už bolo doručené. Myslela som si že mi ho vrátia automaticky. Ale teraz čítam, že som o to mala požiadať v späťvzatí návhru :(
buchač
03.07.13,04:24
§ 11
Vrátenie poplatku
Odst 6

(6) Ak sa má vrátiť poplatok alebo preplatok poplatku, súd alebo orgán štátnej správy súdov zašle odpis právoplatného rozhodnutia o jeho vrátení daňovému úradu príslušnému podľa trvalého pobytu (sídla) poplatníka, ktorý poplatok alebo preplatok poplatku vráti; v prípade, že orgán štátnej správy súdov nevydal rozhodnutie, zašle písomné upovedomenie o spôsobe vybavenia sťažnosti podľa osobitného zákona.
Finančný úrad vráti poplatok alebo preplatok poplatku do 30 dní odo dňa doručenia odpisu právoplatného rozhodnutia alebo písomného upovedomenia.
Mária27
03.07.13,17:30
Tak požiadaj o vrátenie poplatku teraz.
ibiza
10.07.13,16:25
ale to môžem aj teraz požiadať? Uznesenie o zastavení konania už bolo vydané.. :(
ibiza
10.07.13,16:25
Ale ide o to, že ja som nepožiadala o to vrátenie poplatku.. Mám to urobiť dodatočne? uznesenie o zastavení konania mi už bolo doručené a tam o poplatku ani reči..
Mária27
10.07.13,16:37
Ved ťa nezbijú, môžeš len získať.
buchač
10.07.13,16:51
Citujem :
Mária27 (Dnes 19:37) Ved ťa nezbijú, môžeš len získať.
ibiza
11.07.13,20:31
OK, ďakujem obom, tak to skúsim :)