Mona Lisa
03.07.13,09:49
Dobrý deň p.Ing. Mihál,
viem a ste známy s tým, že sa venujete otázkam týkajúcich sa miezd, zákonníka práce,...
Napriek tomu, ak dovolíte, mám na Vás otázku ako na poslanca NR . Aký máte názor na novelu vyššie uvedeného zákona a prípadnej možnosti pomoci nielen účtovníkom, ale aj širokej podnikateľskej verejnosti, hlavne malých a stredných podnikateľov resp. živnostníkov. Novela sa dotkne a to dosť vo veľkej miere práve týchto ľudí, ktorí budú musieť zaplatiť daň.poradcovi zato, že povinne už len dań.poradca vypracuje či daňové priznania, hlásenia,...a vylučuje sa tu aj možnosť vykonania daň.priznaní blízkymi ľudmi, ako napr. manželky zamestnané vo firme u manžela, vykonávajúce účtovnícke práce.
Samozrejme dopady budú aj na samotných účtovníkov, ktorí si prácu doteraz kvalitne a profesionálne vykonávali aj v oblasti, ktorá súvisí s účtovníctvom a to spracovanie vyššie uvedených dokladov.

Ďakujem za odpoveď.
Stefan2005
03.07.13,08:00
... na Porade sa nezvykneme titulovať; ale ak sa tak rozhodneme, mali by sme si z úcty k dotyčnému preveriť, aké tituly danému menu prináležia
marjankaj
03.07.13,08:10
Jozef Mihál
03.07.13,10:49
Je to jednoduche - som zasadne proti tomu, aby danove priznania mohli klientom robit len danovi poradcovia. Preto som rad, ze lobbing SKDP zatial uspesny nebol. Na druhej strane, legislativny proces pokracuje - vlada, parlament - verte, ze budem hlasno kricat, ak by sa to tam predsa objavilo. Viac aj tu:
https://www.facebook.com/mihal.jozo
Tweety
03.07.13,10:53
šak sa patrí, po toľkej namánahej práci oddych, či?
marjankaj
03.07.13,10:56
Veď ja by som si tiež oddýchol. Ale mne nikto nechce dať také prázdniny. :(
Tweety
03.07.13,13:06
A kto Ti môže za to? Veru môžeš si za to sám, veď stačí len tak málo, dať sa zvoliť za posl(r)anca.
marjankaj
03.07.13,13:08
Asi dám sťažnosť na ústavný súd ako Čentéš.:---
Tweety
03.07.13,13:08
No neviem, či by si aj u nášho najvyššieho uspel. Veď predsi je tu aj pán ´gašparko
marjankaj
03.07.13,13:19
Veď aj Zeman od susedov si vymenoval, koho chcel.
Tweety
03.07.13,13:20
šak to áno, aj náš si vymenuje len toho, koho sám aj smer chce.