eva369
03.07.13,10:58
Potrebujem predbežné smerovanie firmy na nasledujúce roky bez toho aby som urobila v účtovníctve prechod do ďalšieho roka.
tictac7
03.07.13,09:27
...a z čoho by sa Ti to spravilo? samé? bez čísiel? jedine ručne si to musíš spraviť. Link na tlačivá si predsa dostala v tejto téme http://www.porada.sk/t219757-dobry-den-ako-by-som-prosim-mohla-vytlacit-suvahu-vykaz-ziskov-a-strat-na-nasledujuce-obdobia-teda-na-rok-2014-a-2015-a.html
Dav
03.07.13,10:37
Ak ti nestačia e-Dane, tak si stiahni vzor výkazov zo stránky drsr.sk.Výkazy sa ti nijakým zázrakom v účtovníctve neurobia. Musíš naplánovať výnosy, k nim prislúchajúce náklady = výsledovka. Súvaha : Majetok : hodnotu investičného majetku znížiš o odpisy za príslušný rok. Sklad : je niečo na sklade - bude, nebude? materiál, tovar, výrobky? Pohľadávky? Napríklad vo výške 1/12 z ročných výnosov, peniaze - banka, pokladňa - nechať na koniec, imanie - základné nechať, vlastné sa dopočíta, záväzky - 1/12 nákladov , úvery - mám-nemám? , HV minulých rokov, HV predpokladaný - a dočarovať s bankou a peniazmi, aby A=P.
Alebo vytlač existujúcu súvahu a výsledovku a vynásob rok 2013 koeficientom 27,481, čísla zapíš ako rok 2014 a rok 2014 vynásob koeficientom 23,712.
P.S. Tie čísla som si vymyslela, ak si netrúfaš naprojektovať súvahu,použi princíp "o dačo viac". Preto je dobré robiť to cez eDane, lebo tam počíta súčtové riadky.
GABAZ
03.07.13,11:13
V prvom rade si musis co najrealnejsie nasimulovat vysledovku - cize trzby a naklady = to sa celkom da. Vychadzas samozrejme z aktualneho roka a jednotlive polozky upravujes podla ocakavani. Vysledok co ti vyjde vo vysledovke ti bude vchadzat do suvahy. Dbaj na nadvaznosti medzi suvahou a VZAS napriklad pri majetku. Odpisy na nasledujúci rok zober z odpisoveho planu , ale ber do uvahy aj planovany nakup noveho majetku, pripadne vyradenie stareho. Nadvazne na to sa ti musi upravit zostatkova cena majetku . Polozky v suvahe sa daju naozaj dost tazko odhadnut, ber ich z aktualneho roka - ale zas nie automaticky, napriklad zavazky a pohladavky musia byt v urcitom vztahu. Nezabudni na rozdelenie zisku z predchadzajuceho uctovneho obdobia.