civka35
03.07.13,13:29
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu.
V januári 2013 som predala stavebný pozemok.Mám kúpnu zmluvu s overenými podpismi oboch strán a vyplatenú takmer celú sumu (bez 1500€).Po vzájomnej dohode mal podať návrh na vklad do katastra kupujúci(elektronicky).Do dnešného dňa tak neurobil ani po opakovaných telefonátoch a sľuboch.Podpísané tlačivo na návrh na vklad má v rukách kupujúci,takže tak nemôžem urobiť sama.Prosím o radu ako ďalej postupovať a či sa mám obávať nejakého podvodu.Ďakujem
draik
03.07.13,11:47
Návrh na vklad by ste mohli podať aj sama, ale to by ste museli mať dve kúpne zmluvy. Lehota na podanie návrhu nie je, väčšinou sa to rieši v zmluve spolu s odovzdaním nehnuteľnosti atď.
Mária27
03.07.13,11:52
Ty si predsa len vo výhode, si stále vlastníkom. Obávať sa môže kupujúci. Ak by si totiž pozemok ešte raz predala a nový vlastník by ho nadobudol v dobrej viere, hradila by si prvému kupujúcemu škodu. Tiež sa môže napr. stať, že ti pozemok predá exekútor ... Takže záujem na zaevidovaní má mať v prvom rade kupujúci.
misoft
03.07.13,15:55
Podľa lajstier na katastri si majiteľkou stále ty - samospráva bude pýtať dane :D. Podľa zmluvy ale už majiteľkou nie si - dokážeš potom tie dane eliminovať ;)