osky
03.07.13,18:19
prosim vas aky je to rezen,v com sa lisi od inych.ma niekto recept?vdaka
kopretinka
03.07.13,16:30
o takom som ešte nepočula
osky
03.07.13,16:38
ked som si dala cez Google kam v bratislave a kde jest a spat a tak...pre turistov,ponukali tam aj taketo cosi.ani ja som nepocula preto sa pytam...
kopretinka
03.07.13,16:39
mne gúgeľ ani bratislavský rezeň nenašiel.......
KEJKA
03.07.13,16:41
možno je to iný názov pre

BRATISLAVSKÝ TOKÁŇ
Umyté osušené mäso pokrájame na hrubšie rezance. Na rozohriatom oleji speníme očistenú, nadrobno pokrájanú cibuľu, pridáme paradajkový pretlak, mäso a za stáleho miešania opražíme....
alebo
Bratislavský rezeň - vyprážané hyd. mäso v cestičku
Bratislavský plnený rezeň s oblohou syrom,
a našla som tu
http://sk.wikipedia.org/w/index.php?search=Bratislavsk%C3%BD+reze%C5%88&title=%C5%A0peci%C3%A1lne%3AH%C4%BEadanie :

Kultúra a zaujímavosti Bratislavy
Medzi najznámejšie kulinárske špeciality patria bratislavské rožky a bratislavský rezeň
Čiže ako názov to isto existuje, otázka, čo sa pod tým skrýva, zostáva otvorená.
Berte to ako pokus..............
hádam si niekto spomenie.
lujza.j
03.07.13,16:43
Kulinárske špeciality[upraviť]

Medzi najznámejšie kulinárske špeciality patria bratislavské rožky a bratislavský rezeň. Historické centrum Bratislavy je bohaté na stravovacie zariadenia, ktoré ponúkajú špeciality nielen slovenskej, ale aj svetovej kuchyne. V letnej sezóne má veľa reštaurácií a kaviarní aj exteriérové sedenia priamo na ulici.

našla som iba toto...ale žiadnu inú špecifikáciu.....

http://sk.wikipedia.org/wiki/Kult%C3%BAra_a_zauj%C3%ADmavosti_Bratislavy
kopretinka
03.07.13,16:44
o tom rezni tam ale nič nie
buchač
03.07.13,17:06
Dámy .....zlého strýka Gogoľa máte ....
Dámy .....zle hľadáte ...

Dámy .....dajte strýkovi hľadať výraz ..." Prešporské šnicle " ....a ajhľa , čo vyskočí ...
Dámy .....Približný počet výsledkov: 20 600 (0,27 sekúnd) ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=pre%C5%A1porsk%C3%A9+%C5%A1nicle&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
kopretinka
03.07.13,17:08
ale to je prešporský,nie bratislavský
buchač
03.07.13,17:13
Blava bola onehdá Prešpork .......či ???

Ak je to fakt nejaký ten ....hm , že bratislavský ???.....tak to je nejaké , tzv. nóvum ......

Rezeň ako rezeň a nič nové sa už v podstate nevymyslí ....

A som aj presvedčený , že mám na 100 % pravdu ..
Šak ako vždy .......hehehehe.....
lujza.j
03.07.13,17:17
volala som s mojou mamou nie je síce rodáčka ale je v BA od cca. 1957....nepozná a to s tatkom za mlada vymetali:D v tej dobe vychýrené BA podniky...:D...kukala aj nejakú starú kuchárky boli tam masa s názvom bratislavské, ale ani jeden nebol rezeň....ale ak nezabudnem popýtam sa aj inde....
osky
03.07.13,18:47
ja som hladala cez at Google presburgerschnitzel ale tiez nenasiel.takto ma to nenapadlo,ale iste je,ze aj na restauracnych obrazkoch boli snicle,ziadny tokan a pod.takze buchi vdaka,nieco z toho to snad bude :-)
lujza.j
03.07.13,18:49
a aký bol na obrázkoch .....v akom obale v trojobale, alebo v cestíčku....
KEJKA
03.07.13,19:15
neviem, prečo neužitočné a ešte od niekoho, kto tu len nakukol.
tresol si klinec po hlavičke, klobúk dole.
Pre neznalých
Bratislava je Pressburg, Prešpork, Pozson.....tak nejako, má viac mien.
A kedže ide o historický recept, tak je logické hľadať tak ako si hľadal ty, len to ma nenapadlo.
buchač
04.07.13,04:26
Kejka ....že prečo ???
Nuž niekedy ani ja sám neviem .
Nie raz som zadrel a teda riadne tým pomyselným žeravým nožíkom do pečene a nič sa neudialo , skôr naopak - plno užitočného som dostal .
Mne je síce jedno ,nech sa realizuje každý ako chce , ale na druhej strane by som teda rád aj vedieť dôvod - názor dotyčných osôb , čo ich viedlo k danému činu .

Mám za to , že v normálnej diskusii by som dotyčné osoby zmietol ako neužitočnú - zbytočnú múku zo stola....