Vevewe
03.07.13,22:19
Mám maloobchod, nakupujem z veľkoobchodu a predávam. Stratila som niekoľko faktúr za tovar, môžem ho aj tak predať?
marjankaj
03.07.13,20:25
A prečo by si nemohla?
Veď si vypýtaj duplikát.
lujza.j
03.07.13,20:27
to fááákt...toto by ma v živote nenapadlo:D
Vevewe
03.07.13,20:28
Je to drobný tovar, od Vietnamcov, niektoré ani neboli faktúry, ale len bločky. Duplikát mi určite nedajú.
marjankaj
03.07.13,20:32
Vietnamci majú veľkoobchod? A prečo píšeš raz tak a potom zase inak.?
Keď nemáš doklad o nákupe, tak si potom nemôžeš znížiť základ dane.
KEJKA
03.07.13,21:07
môžeš predávať, ale tržba - to bude výnos, príjem na zdanenie a nebudeš mať doklad na zníženie ZD.
Zita5
04.07.13,06:56
Súhlasím s Kejkou avšak jednu poznámku ....okrem iného môže prísť k momentu, že budete musieť preukázať nadobudnutie tovaru ! Potom čo spravíte ?
marjankaj
04.07.13,07:19
A to má radšej predávať "načierno" a nezdaňovať? :eek: Doklady sa občas strácajú, a keď jej nechcú vystaviť duplikát? A bločky z niektorých ERP zvyknú vyblednúť. :eek:
Zita5
04.07.13,07:48
Nie Janko ja netvrdím že či má predávať na čierno . Ona ak bude chcieť predávať , tak bude.V tom jej my nezabránime,ale všetky dôsledky si znáša sama .To som nepísala, lebo si myslím, že nám Tebe a Kejke to je jasné .Určite pri strate dokladu sa dá legálnym spôsobom vyžiadať kópia.Ale ....musia mať záujem obe strany ! Čo je v tom obchode medzi odberateľom a dodávateľom netušíme vôbec .Len Vieme čítať medzi riadkami :)
marjankaj
04.07.13,07:51
Veď písala, že ten vietnamec jej bločky už nedá. Tak preto tak píšem. Veď pôvodne som navrhoval to isté, čo aj ty. A naviac duplikát z ERP je problém. :eek:
marjankaj
04.07.13,08:01
Nepoznáš vietnamcov alebo číňanov?:---


prosím vás čo stojí to tričko?
číňan: petopedesiat
aha..., ale tu je roztrhnuté?
číňan: tritopedesiat
aha..., a máte registračnú pokladňu?
číňan: dvetopedesiat
aha, .... a máte povolenie na predaj tovar?
číňan: topedesiat
aha, a máte povolenie na pobyt u nás,
číňan: DÁREK
Vevewe
06.07.13,17:00
No veď to sa práve pýtam, či budem mať problém. Veď keď mám tisíc vecí a k 950 z nich mám doklady a tých 50 je evidentne ten istý sortiment, tak snáď mi to uveria, že som stratila faktúru. Je mi to ľúto vyhodiť :(
marjankaj
06.07.13,17:21
Veď ti tu už odpovedali. Môžeš predávať.
Môžeš dokonca aj stratiť všetky dodávateľské faktúry a aj bločky o nákupe. Budeš iba priznávať príjmy pomocou registračnej pokladne. Výdavky ťa nemusia zaujímať, uplatníš si 40% z príjmov, maximálne 5040 € za rok.
Čo si ešte musíš viesť je evidencia zásob. Teda príjem na sklad a výdaj zo skladu. Nemusíš príjem na sklad dokladovať, iba ak by išlo o alkohol alebo iný kontrolovaný tovar.
Vevewe
16.07.13,13:45
Ďakujem, toto som potrebovala!