STIvan
03.07.13,21:34
Ahojte, potreboval by som poradiť, chcem kúpiť výnosný podnik(od rodiny), podmienka je penáze na drevo, majitela nič netlačí k predaju. Môj problém je, že podnik sa nepredáva s. r. o. čiže by sa zakladala nové sro, na ktorú samozrejme nedostanem úver. Akým spôsobom sa to dá riešiť?? jedniná možnosť na ktorej sme sa zhodli je že sa spraví nova sro. v ktorej budem ja ako spoločník aj konatel a doterajší majitel prokurista(právnikom spísana zmluva o plnom dohlade nad konatelom). Po dobu potrebnú na získanie úveru bude podnik stále v rukách pôvodného majitela, ako prokuristu, a po získaní úveru sa tým vyplatí a odstúpi z prokúry. Neexistuje nejaká iná možnosť ?? rýchlejšia?? Napr. niečo akoby si stary majitel zobral úver a nejakým spôsobom ho prepísal na mna ?? alebo niečo podobné?? Ďakujem...
KEJKA
03.07.13,20:06
ten výnosný podnik je SZČO? Lebo keby to bola sro, tak by si mohol ty do nej vstúpiť ako prokurista a právne ošetriť prevod OP po splnení podmienok.
Skús kúpiť sro s históriou, ale od toho vcelku odrádzame, kedže nikdy nevieš s istotou, či sa niečo nekalé nevynorí a aj tak nemáš istotu, že takej sro úver dajú.

Alebo si skús vybaviť úver hoci aj spotrebný na seba ako občana.
uvažovať o tom, aby si ten, komu chceš platiť zobral úver, je nejako scestné.

Najjednoduchšie by bolo, kebyže ti predali obchodný podiel v sro - stará sro by si mohla vybaviť kontokorent, alebo úver krytý pohľadávkami, peniaze by sa z firmy vybrali - a ty by si tú sro prevzal celú ako spoločník-konateľ aj s tým úverom. Takže by si už za splácanie bol zodpovedný sám. lenže píšeš, že oni si vlastne sro chcú nechať a do novej sro by sa prenieslo to "výnosné podnikanie"? hm, pre mňa čudné, ale podrobnosti neviem.
Ale aj v takom prípade by sa to dalo spraviť popísaným spôsobom, novú firmu by si založili oni a to svoje podnikanie, ku ktorému peniaze z úveru nepotrebujú, prenesú do novej sro.
STIvan
03.07.13,20:41
Je to sro, ale tie peniaze potrebujem ja pre nich, na tú sro. majú ešte iné podnikanie tak s tým nebudú súhlasiť. Ja by som potreboval nejakú možnosť ako zobrať úver.
KEJKA
03.07.13,21:05
doplnila som odpoveď o nejaké špekulácie..............
zasa píšeš inak, v zadaní chceš kupovať podnik - sro
a teraz zrazu kupuješ čo? časť podniku?
STIvan
04.07.13,06:24
Oni ako sro majú dve predajne... jednu chcem odkúpiť, bez sro. takže potrebujem novú sro ano. A ked si založia sami novú sro a prevedú ju na mna tak stále budú oni spoludlžníci na tom úvere.
STIvan
04.07.13,06:35
nemohli by sme to prejednať cez email. alebo telefon? môj email je ivan.stefina@gamail.com
STIvan
04.07.13,17:32
Ak mi budeš vedieť poradiť tak samozrejme sm ochotný plati, len ťa musím priviesť do obrazu :D
STIvan
04.07.13,17:43
Vysvetli mi to akoby si oni založili novú sro, zobrať úver, ale potom by oni z tej sro čistý nevystúpili...
KEJKA
04.07.13,18:21
Precitaj ai moju odpoved pišem predsa o starej sro ktora si zoberie uver a ta sa prepise na teba a to aj s tym uverom
STIvan
04.07.13,18:26
To sa nedá to banka nepovolí už to zisťoval...
KEJKA
04.07.13,18:59
čo nepovolí?
12janci12
04.07.13,19:15
Zo spôsobu na čo sa pýtate a akým spôsobom vidno že nemáte ani základný právny prehľad a ako "podnikateľ" ste naivný. Nemôžete dobre skončiť. Pripomínate mi pána čo sa vážne pýtal v novinách v 1990-tom že chce začať podnikať, tak kde mu dajú peniaze....... Dnes je už iný rok.
Ak sa chcete naozaj stať podnikateľom, tak si podrobne naštudujte potrebné veci a začnite v menšom a so svojimi peniazmi.
Pre vašu informáciu - prokuristu splnomocňuje majiteľ spoločnosti na právne úkony, ale prokurista nemá majetkové práva a aby mal "dohľad" nad konateľom tak to totálna kravina. Taktiež váš nápad že získate úver zaručením cudzieho majetku a tým vyplatíte majiteľa - to sú úplne nereálne a navyše naivné predstavy ktoré boli možné len v časoch Mečiarizmu.
Ak máte byt, dom, tak ich založte a za to si kúpte firmu - to je normálny postup. Ak nemáte, odkladajte si z výplaty, začnite niečo menšie, potom väčšie. Ja som začínal tak.
STIvan
04.07.13,21:25
Niekto je tu strašne múdry ...