c84
04.07.13,10:36
Vazeny poradaci,
kedze som nenasiel presnu odpoved chcel by som sa spytat nasledovne:
- mala sro, prenajate priestory, jedna kancelaria 20m2 a sklad 150m2, jeden zamestnanec.
1, otazka co vsetko presne potrebujem aby to bolo v sulade so zakonom?je vykonane skolenie OPP a skolenie BOZP raz dva roky, poziarny technik chodi na kontroly raz za 3 mesiace, je vypracovana dokumentacia-poziarny statut,praca s bremenami,smernica vychovy bozp,traumatologicky plan,smernica pri vzniku urazu,analyza rizik,smernica poskytovania OPP
2, otazka Tato dokumentacia bola vypracovana v 2012. A teraz mi technik zahlasil ze ju treba nanovo kvoli zmenam od 1.7.2013.Chce za to cez 200 EUR co sa mi vcelku dost. Je vazne nutne ju prerobit?
3, v sklade je poziarny hydrant, potrebujem aj prenosny hasiaci?
Predom vdaka za odpovede
majus1
24.07.13,21:28
podľa zákona o BOZP je potrebné doplniť smernicu na určenie zabezpečenia pitného režimu , dokumentácia sa má aktualizovať pravidelne v závislosti od podmienok v organizácii, teda ak sa niečo zmení má sa to zapracovať do dokumentácie. To či potrebujete prenosný hasiaci prístroj sa určuje podľa projektu požiarnej bezpečnosti, resp. ak sa jedná o starú budovu, ktorá tento projekt nemá podľa požiarnobezpečnostnej charakteristiky (to vám musí ale povedať technik PO, ktorý chodí na kontroly a pozná tú prevádzku a sklad) . Najlepšie keď si prečítate dokumentáciu , ktorú máte vypracovanú, novelu zákona a podľa toho sa budete rozprávať s techikom BOZP a PO o doplnení dokumentácie, lebo nepíšete ani o akú prevádzku sa jedná ani na čo slúžia skladové priestory. A treba si ešte raz prečítať zmluvu o prenájme, v akom rozsahu máte stanovenú povinnosť starať sa o ochranu pred požiarmi na pracovisku......