maho125
04.07.13,11:40
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, aký typ zmluvy je vhodné použiť na ošetrenie práv, ak si dám skomponovať hudobné podklady pre mobilnú hru nezávislému autorovi hudby a chcem, aby sme obojstranne mali vopred vysporiadané oprávnenia pre použitie týchto podkladov.

V mojom prípade sa má vec tak, že autor hudby dostal jasné zadanie, ku ktorému vytvoril cenovú ponuku, ktorú som schválil. Čiže autor dostane pevnú sumu a bol by som rád, keby mám papierovo podložené, že ak by sa nedajbože stala daná aplikácia úspešnou, aby si nenárokoval na nejaké peniaze extra navyše, len pre túto skutočnosť. Takže aký druh zmluvy je potrebné uzavrieť, aby som mal ošetrené oprávnenia využiť danú hudbu v mojej aplikácií a jej pokračovaniach a nehrozilo to, že by došlo potom k nejakému dodatočnému sporu.

Vopred ďakujem za každú odpoveď.
Mária27
04.07.13,11:21
Podľa autorského zákona 618/2003 si môžete do licenčnej zmluvy dať jasné pravidlá.
Zmluvu o vytvorení diela uzavrieš podľa § 39 s poukazom na § 10 a § 50. Majetkové práva autora nezanikajú (§ 18), ale autor je povinný strpieť použitie diela inou osobou v rozsahu udeleného súhlasu. Čiže v licenčnej zmluve ti dá výhradné práva (§ 43) na šírenie diela s konečnou sumou odmeny za vytvorenie a šírenie - pri odovzdaní diela.