mondes
04.07.13,13:54
Ahojte, prosím Vás, mám pred sebou faktúru od úverovej spoločnosti, SZČO kúpila auto na úver) v ktorej je uvedené:
Na základe Zmluvy o spotrebnom úvere č. xxxx vám účtujeme spracovateľský poplatok vo výške 1950 Eur. Dám to priamo do N, alebo to pripočítam k OC kupovaného auta. Ďakujem pekne.
Sarlotka
04.07.13,21:05
dala by som k OC

doplnam
nazorov na to ci je spracovatelsky poplatok sucastou OC vozidla najdes viacero... (tak isto je viacero nazorov aj napr. na kolky uhradzane z dovodu zapisu auta na policii)
pri leasingu je sucastou obstaravacej ceny aj spracovatelsky poplatok vyplyva to usmernenia danoveho riaditelstva
/ja preto preferujem analogicky, ze kedze pri leasingu je sucastou OC tak aj pri uvere ho povazujem za sucast obstaravacej ceny/


zakon o uctov.
(6) Na účely tohto zákona sa rozumie

a) obstarávacou cenou cena, za ktorú sa majetok obstaral, a náklady súvisiace s jeho obstaraním,

spracovatelsky poplatok potrebujem zaplatit z dovodu, aby som ziskala uver a ten potrebujem z dovodu, aby som obstarala auto,z mojho pohladu ide o vydavok suvisiaci s obstaranim auta a je sucastou OC

ale su aj nazory ze spracovatelsky poplatok suvisi s potrebou ziskania uveru nie majetku...
mondes
04.07.13,22:39
Hmm a nevadí, že ten spracovateľský poplatok je zo dňa 7.6.2013 a faktúra za nákup auta je zo dňa 10.6.2013? Teda, že to bolo ešte pred obstaraním auta? Asi by som to predsa dala priamo do VOZD, resp. mi prosím nejako odôvodnite svoju odpoveď. Vďaka.
Sarlotka
05.07.13,08:00
doplnila som odpoved o nazor
mondes
05.07.13,17:20
A prosím ťa, Sarlotka, ak ten spracovateľský poplatok dám priamo do N, tak to problém nebude, však? A ak by som sa rozhodla, že ho pripočítam k OC, tak faktúru za sprac. poplatok účtujem ako VNZD?
Sarlotka
05.07.13,18:20
no to ja neviem., ci to bude problem, uhol pohľadu,..:)). ano ak OC a jednoduche ucto tak VNZD a bude sucast OC do nakladov sa dostane cez odpisy - zavierkove operacie VOZD ostatne...:) mozno ti to napise este aj niekto iny nazor...:) alebo skus pogooglit kvoli rozhodovaniu ...:)))
Sarlotka
05.07.13,18:56
mondes
05.07.13,19:03
Vďaka, aj ja som našla jeden článok, kde píšu, že spracovateľský poplatok nemôže byť súčasťou OC, len nepíšu prečo. Ale aj na základe Tvojich linkov, za ktoré ti ďakujem som sa rozhodla, že to dám normálne do N.
Sarlotka
05.07.13,19:30
oki jasne..:)))) papa