bobaes
04.07.13,17:46
Prosím Vás, je nutné sa zaregistrovať podľa paragrafu 7a -živnostník, neplatca dph, si objedná eshop systém a doménu od Českej firmy a za tieto služby bude platiť cca 10 eur/mesačne? A zároveň ak sa zaregistruje podľa 7a, dostane IČDPH, musí ho používať aj pri nadobudnutí TOVARU z EU? Alebo je to pri registrácii podľa 7 rozdelené na tovar a služby? Ak už raz dostane IČDPH asi by ho mal používať aj pri tovare...... Ďakujem.
Sarlotka
04.07.13,21:18
áno pred prijatím služby z Eu je povinny sa registrovat v zmysle § 7a ... (domena je chapena ako sluzba) za prijate sluzby zaplatite 20 % DPH do SR statneho rozpoctu .. cize vo vasom pripade 2 Eura

tovar aj nadalej moze nakupovat s CR DPH (pred presiahnutim hranice 13 941,45 nasledne pouzivat pridelene IC DPH)

Treba zvazit nakolko v CR je sadzba dane 21 percent a na SR 20 percent co sa viac oplati... na druhej strane v pripade ze ide napr. o potraviny tie su v CR zatazene 15 % DPH ...
bobaes
05.07.13,07:10
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Mohla by som si doménu zaregistorovať ako súkromná osoba, faktúry by som platila z osobného účtu a nedávala ich do nákladov? Nemali by s tý mdaňováci problém? Nechce sa mi kvôli 1 faktúre každý mesiac absolvovať tie papierovačky....
KEJKA
05.07.13,07:25
papierovačky neabsolvuješ každý mesiac, ledaže by si naozaj tú doménu platila každý mesiac - ale sa zvykne zaplatiť naraz povedzme aj na rok. teda miesto 10 EUR zaplatíš 120 EUR a máš pokoj.
Ak si chceš tieto náklady platiť zo svojich zdanených prostriedkov, je to tvoje rozhodnutie. Ale daj pozor, aby ti vystavovali faktúry s českou DPH.