Afaxi
05.07.13,22:49
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu.
VŠ som skoncila vroku 2011( 2. stupen a SŠ- obcianska vychova a geografia).
Od oktobra 2012 do juna 2013 som pracovala ako vychovavatelka v SKD (ako zastup pocas trvania neplateneho volna). Bolo mi povedane, ze ako zastup a este k tomu len na 9 mesiacov mi riaditel nepovolil adaptacne studium. Od septembra 2013 mam iste miesto, ale tiez len na zastup pocas MD na pol roka, kde mi tiez dopredu oznamili, ze adaptacne u nich absolvovat nemozem.
Neviem co sa stane ak nebudem mat do 2 rokov absolvovane adaptacne studium..... Velmi pekne dakujem za radu. Pekny den vsetkym :)
Sabadka
09.07.13,09:51
... riaditeľ nemá čo povoľovať adaptačné vzdelávanie- on ho musí realizovať. Spýtaj sa ho na základe ktorého § zákona 317/2009 ti nepovolil adaptačné? Ako ťa potom zaradil? A čo keď nestihneš za 9 mesiacov adaptačné? Dokončíš na inej škole. Zákon hovorí jasne. Musíš byť zaradená na adptačné vzdelávanie. A je to úplne jedno či učíš, robíš vychovávateľku alebo asistenta učiteľa-a daptačné vzdelávanie musíš absolvovať ako pedagogický zamestnanec a ak si pracovala ako vychovávateľka v ŠKD 9 mesiac tak si to už mohla mať dávno za sebou.
Afaxi
09.07.13,12:09
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Riaditeľ krásne využil moju neznalosť............ale čo už, neznalosť zákona neospravedlňuje. Mala som si to skôr naštudovať. Ale ešte raz veľmi pekne ďakujem :)