0506jaro
05.07.13,22:54
poradi mi dakto v r 2008 som dal zosrotovat auto dostal som doklad o zošrotovani a ev znacky .len potom som musel nahle odist do anglicka za pracou medzi tim som kupil do a znacky s papiermi stratil ako to odhlasim teraz poradi mi prosim dakto?
marjankaj
06.07.13,06:46
Čo rozmýšľaš nad takouto prkotinou.
Ale ak zomrieš, tak sa tvoji dedičia budú diviť, čo zdedili. :---
Žabinka
06.07.13,08:27
Neviem v akom štádiu sa nachádza novela a od kedy má platiť, no malo by to byť pre podobné prípady jednoduchšie. http://www.webnoviny.sk/automagazin/vyradenie-neexistujuceho-vozidla-z-evid/693541-clanok.html
Martin1310
06.07.13,20:42
Skúsil by som zájsť tam kde si auto zošrotoval a zistit či by nebolo možné vystaviť duplikát potvrdenia.Nahlásiť stratu špz.

Ak to takto nepôjde tak jediné riešenie v súčasnej dobe je nahlásiť auto ako ukradnuté, samozrejme ak sa na to príde dostaneš pokutu myslím do 99€.

Na nič nikoho nenavádzam ale toto je naozaj jediné riešenie.Podla súčasnich zákonov je možné auto vyradiť z evidencie len na základe potvrdenia o ekolikvidácii alebo o jeho odcudzení ,žiadna iná možnosť neexistuje.Sám mám s tým problém.
Ja som prišiel o auto podvodom a úplne zbytočne som behal po výsluchoch pretože aj ked bol skutok dokázaný tak to nestačí , stále som majitelom už neexistujúceho auta a môžu mi veselo chodiť pokuty za neplatnú stk. v podstate až do smrti . Je to neskutočný bordel.