nanika81
06.07.13,11:13
Vo februári sa manžel registroval podľa §7a, nakoľko robí murárske práce v ČR. V apríli sme však zistili, že ak zdaniteľná osoba dodáva len služby s miestom dodania podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH v inom členskom štáte, nebola dôvodná registrácia podľa § 7a zákona o DPH, ktorá je povinná v prípade, ak zdaniteľná osoba dodáva alebo prijíma služby, pri ktorých sa miesto dodania určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Následne sme požiadali DÚ o zrušenie registrácie podľa §7a. Moja otázka znie, na faktúrach, ktoré sme vystavovali za február, marec, apríl, mám uvádzať aj IČDPH, ktoré nám bolo pridelené + formulku, že sme registrovaný podľa §7a zákona o DPH??? - aj napriek tomu, že táto registrácia bola nedôvodná, a následne od mája, keď nám zrušili registráciu, už na faktúru písať len neplatca DPH??? ďakujem...
marjankaj
06.07.13,13:52
Akože neodôvodnená. Veď je povinnosť zaregistrovať sa pred dodaním služby. Teda najprv sa treba zaregistrovať a až potom môžeš poskytovať službu. A ak sa z nejakých dôvodov objednávka zruší, tak načo by si sa odregistrovával? Veď o mesiac môžeš mať inú objednávku. :eek:
nanika81
06.07.13,17:09
ešte raz.... ide o §16 ods. 1 zákona o DPH, čiže povinnosť registrovať sa nebola dôvodná, keby išlo o §15 ods.1, tak by bola povinnosť. Potrebujem však poradiť ohľadom tej fakturácie....
KEJKA
06.07.13,19:52
na faktúru môžeš uvádzať ičDPH SK, ale aj tak musíš splniť postup podľa legislatívy v ČR, kedže ide o miesto dodania v Česku.
marjankaj
07.07.13,15:39
A môžeš vylúčiť takú možnosť. Alebo to budeš riešiť až po dodaní služby, keď už bude neskoro? Veď sa zaregistrujem a nemusím potom špekulovať či a kedy sa treba zaregistrovať. Ak nebudem také služby dodávať alebo prijímať, tak nemám žiadne povinnosti naviac.