comodo
06.07.13,15:15
Comu by ste dali prednost v kupelni ?
1. Sprchovy kut + mala vana (120cm )
2. Velka vana sa sprchovou zastenou
3. Sprchovy kut + velka vana ( naukor miesta v kupelni , dalo by sa to natesnat. Uz by bol problem umiestnit kos na pradlo , pracku , radiator )
lujza.j
06.07.13,13:26
ja by som poslednú možnosť vylúčila....
duves
06.07.13,14:18
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
duves
06.07.13,14:19
pohlad zhora - koli podorysu
comodo
06.07.13,16:13
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.
11-ZUZKA-11
06.07.13,16:13
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo :)
lujza.j
06.07.13,16:17
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka:eek:...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja;)
lujza.j
06.07.13,16:20
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
duves
06.07.13,18:47
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
No existujuci stav mame tak, že umyvadlo je tam, kde bude sprchovy kut. Takto som to navrhol, manželka to odobrila. V pondelok sa začnu prace. Nechcem umyvadlovy odpad na opačnu stranu. Steny su tenke a tečenie vody počuť napr. už v izbe. Velmi sa to šíri.
Kupelna je fakt mala (170x150)
duves
06.07.13,18:56
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo :)
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.
lujza.j
06.07.13,19:14
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
No existujuci stav mame tak, že umyvadlo je tam, kde bude sprchovy kut. Takto som to navrhol, manželka to odobrila. V pondelok sa začnu prace. Nechcem umyvadlovy odpad na opačnu stranu. Steny su tenke a tečenie vody počuť napr. už v izbe. Velmi sa to šíri.
Kupelna je fakt mala (170x150)
tak pozor malú kúpelku mám ja...160x156:D:(
duves
06.07.13,19:21
Nesťažujte sa dievčata, ja som do veku 8 rokov vyrastal v podmienkach bez teplej vody. Takže minikupelňa je vlastne taky život na zámku.:)
Darina1234
06.07.13,19:23
Aj ja.....
lapejko
06.07.13,19:26
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.

To WC môžeš preložiť k chodbe s presvetlením z kúpelne a dverami z chodby, takto si robíš chodbu aj s kúpelne...ventilátor s dobehom je v záchode nutnosť a samozrejmosť.
lapejko
06.07.13,19:32
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo :)
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.

Dajte si urobiť podlahové kúrenie zo spiatočky rebríka, potom budete mať príjemný komfort.
Martin1310
06.07.13,20:24
Ja tiež teraz robím kúpelnu a rozhodol som sa pre tretie riešenie je 3*3 metre velká je tam všetko okrem WC ,to mám zvlášť a bez okna,nevadí mi to. Nad ničím som si tak dlho nelámal hlavu,mal som x variánt nakoniec som si musel určiť hlavné priority a tie boli tieto- umyvdlo najbližšie k dverám,pračka najdalej od dverý , vždy 80cm miesta na prejdenie napríklad medzy sprchovým kútom a vanou.
Največší problem som mal s tým že na jednej stene mám okno 2 metre široké,no a to bola najťažšia podmienka aby ho bolo vidieť celé ked vôjdem do kúpelne.
Kupelna predsa nieje tanečný parket ,netreba tam vela volného miesta aj ked velké kúpelne vyzerajú pekne ale to je ich jediná výhoda.Malá ti poskytne to isté a estetika ti bude za pár týždnov po dokončení ukradnutá.
duves
07.07.13,04:13
tak pozor malú kúpelku mám ja...160x156:D:(
Darmo sa nevraví, že dobreho malo býva.:D
duves
07.07.13,04:15
Dajte si urobiť podlahové kúrenie zo spiatočky rebríka, potom budete mať príjemný komfort.
No roky som na to myslel. Podlaha v kupelni nie je studena. Vieš dobre, že taketo riešenie je aj nakladnejšie. Toto som zavrhol teraz pri prípravach.
Peggynka
07.07.13,05:38
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.
Vaňa by mi stačila aj 120 cm,čo sa mi ale nezdá,sú rozmery WC:95 cm je potrebné podľa mňa len na misu a priestor,aby si nenarazil hlavou do dverí pri vstávaní z misy.A kde je priestor na nádržku ? Aj pri podomietkovom systéme by som počítala s 20 cm.
erik555
07.07.13,06:22
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka:eek:...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja;)
Ja by som uz vanu na sprchovanie nechcel. Sprchovaci kut a sedadlo. Najlepsie riesenie! Nizsi vstup do vanicky, nez do riadnej vane... to sedadlo je vo vyske, nie ako ked si sadnes do vane a potom sa z nej dvihat...ovela lepsie riesenie pri nejakom uraze, resp. u starsich ludi.
duves
07.07.13,07:22
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka:eek:...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja;)
Ja by som uz vanu na sprchovanie nechcel. Sprchovaci kut a sedadlo. Najlepsie riesenie! Nizsi vstup do vanicky, nez do riadnej vane... to sedadlo je vo vyske, nie ako ked si sadnes do vane a potom sa z nej dvihat...ovela lepsie riesenie pri nejakom uraze, resp. u starsich ludi.
Aj my budeme mat sedatko
lujza.j
07.07.13,07:35
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka:eek:...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja;)
Ja by som uz vanu na sprchovanie nechcel. Sprchovaci kut a sedadlo. Najlepsie riesenie! Nizsi vstup do vanicky, nez do riadnej vane... to sedadlo je vo vyske, nie ako ked si sadnes do vane a potom sa z nej dvihat...ovela lepsie riesenie pri nejakom uraze, resp. u starsich ludi.
Aj my budeme mat sedatko
ja ak sprcháč tak takúto vaničku
http://thumbnail078.mylivepage.com/chunk78/5798008/2800/small_Sprchov%C3%A1%20vani%C4%8Dka%20so%20sedadlom .JPG.jpg
;)
duves
07.07.13,13:02
ja ak sprcháč tak takúto vaničkuhttp://thumbnail078.mylivepage.com/chunk78/5798008/2800/small_Sprchov%C3%A1%20vani%C4%8Dka%20so%20sedadlom .JPG.jpg;)

Tak ano, ale to preskakovanie okraja vaničky v 70-ke môže byt celkom zaujimava športova disciplína. Ale pri nízkej vaničke sa zasa musim dajako vysporiadať s vianočnym obradom - kapor vo vani. Na toto už môžeme zabudnut.
lujza.j
07.07.13,13:05
ja ak sprcháč tak takúto vaničku
http://thumbnail078.mylivepage.com/chunk78/5798008/2800/small_Sprchov%C3%A1%20vani%C4%8Dka%20so%20sedadlom .JPG.jpg
;)
Tak ano, ale to preskakovanie v 70-e môže byt celkom zaujimava športova disciplína. Ale pri nízkej sa zada musim dajako vysporiadať s vianočnym obradom - kapor vo vani. Na toto už môžeme zabudnut.
...neviem či tu chcem ešte niekoho otravovať v..... :D...budem rada ked udržím moč.....
...inak to sedátko v tom sprcháči...nešmýka sa na ňom holá prdka?:D
duves
07.07.13,13:08
Neviem, ešte som neskušal, zajtra sa to začína (búračka....)
Podla mna treba sediet v klude, ved to nie je ako v buse v bratislavskej mhd, že to s človekom hadže dobokov a dopredu a dozadu.
lujza.j
07.07.13,13:12
Neviem, ešte som neskušal, zajtra sa to začína (búračka....)
Podla mna treba sediet v klude, ved to nie je ako v buse v bratislavskej mhd, že to s človekom hadže dobokov a dopredu a dozadu.
ale takto mi pripadá to sedátko....:D
ved hej ale ja som myslela, že ked sedíš a chceš si umyť nohu tak ju dvihneš , že či sa nepošmykneš?
...držím palce, nech nevzniknú nepredvídateľné udalosti a nech ide práca od ruky....umývanie počas prerábky zabezpečené....?či kúpalisko funguje..ešte?
duves
07.07.13,13:15
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
duves
07.07.13,13:17
ved hej ale ja som myslela, že ked sedíš a chceš si umyť nohu tak ju dvihneš , že či sa nepošmykneš?

No tu teraz mam dilemu. Ako vysoko ma byt to sedatko. Možno by to chcelo dat nižšie. Čo je ale blbosť. To sedatko ma služiť pre vyššie vekove kategorie.
lujza.j
07.07.13,13:19
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
verím, že by si to zmákol...už len vyrovnať.....ostatné vieš:)..ked si to už robil....
lujza.j
07.07.13,13:20
ved hej ale ja som myslela, že ked sedíš a chceš si umyť nohu tak ju dvihneš , že či sa nepošmykneš?

No tu teraz mam dilemu. Ako vysoko ma byt to sedatko. Možno by to chcelo dat nižšie. Čo je ale blbosť. To sedatko ma služiť pre vyššie vekove kategorie.
treba porozmýšlať....aby sa nohy niekomu nehompáľali....poprípade madlo....ešte
duves
07.07.13,13:52
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
verím, že by si to zmákol...už len vyrovnať.....ostatné vieš:)..ked si to už robil....
Aj tak by sme museli byt 2. samemu to trva velmi dlho. Stale mam pocit večer, že som nič neurobil A to zvyčajne vstavam hned o 6 rano a chodievam spať o 11 v noci. Kuchynu som robil 2 tyzdne, ale tam boli steny rovne.
lujza.j
07.07.13,14:55
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
verím, že by si to zmákol...už len vyrovnať.....ostatné vieš:)..ked si to už robil....
Aj tak by sme museli byt 2. samemu to trva velmi dlho. Stale mam pocit večer, že som nič neurobil A to zvyčajne vstavam hned o 6 rano a chodievam spať o 11 v noci. Kuchynu som robil 2 tyzdne, ale tam boli steny rovne.
no ved ty si šikuláčik....:)
ja som v máji robila jedni izbu malovala, pokladala som si plávačku, zložila 4ks skrín a 2 komody....napílila a navrtala do panelu poličky,ak som si niečo posrrr..la, tak si nadávam sama na seba....najhoršie bolo pre mňa malovanie.....
duves
07.07.13,16:32
Malovat malujem tiež, to azda už každy rok. Hlavne decko - to čo je vyššie s kaprami ma už 14 rokov a pred rokom si vymyslelo bielo-fialovy dizajn dievčenskej izby, tak rodičia realizovali.
lujza.j
07.07.13,16:41
Malovat malujem tiež, to azda už každy rok. Hlavne decko - to čo je vyššie s kaprami ma už 14 rokov a pred rokom si vymyslelo bielo-fialovy dizajn dievčenskej izby, tak rodičia realizovali.
jéj...pekná levandulová farba....tiež ma čaká izba mojeho decka/22r/...pes k tomu dopomohol/vyhodila som koberec/....vytopil dvoch susedov....takže počkám kým to poriadne vyschne a položím podlahu...júúúj, ale malovať sa mi silno nechce:mad:...tiež chce nejakú lilavú....

ale pekne si to porobil.....
duves
07.07.13,16:54
pes, alebo potomok vytopil susedov?
lujza.j
07.07.13,16:57
pes, alebo potomok vytopil susedov?
pes...
duves
07.07.13,16:58
to ako?
lujza.j
07.07.13,17:06
to ako?
po dlhom čase si všimol pripojnú vodovod. hadicu od práčky....
duves
07.07.13,17:09
no naš trhal veci iba ako šteňa, ale raz skočil kaprom do vany. Predo mnou, hned som ho stade vyberal blazna.
lujza.j
07.07.13,17:22
no naš trhal veci iba ako šteňa, ale raz skočil kaprom do vany. Predo mnou, hned som ho stade vyberal blazna.
no toto neviem ako by dopadlo u vás...tak náš mal vo februári rok...pubertiak čo ti poviem....inak zničil všetko, ako šteňa...čo prvý nič, tento ho dobehol....
comodo
07.07.13,18:23
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.

To WC môžeš preložiť k chodbe s presvetlením z kúpelne a dverami z chodby, takto si robíš chodbu aj s kúpelne...ventilátor s dobehom je v záchode nutnosť a samozrejmosť.

Ano mam i taku alternativu , ale mi vadilo, ze tam nie je hned po ruke uvyvadielko aspon ake take male. . Ale este by sa tam nejaky vyklenok mozno , aby nezavadzalo zmestil. Ale tie dvere wc by sa asi museli otvarat von a uz to kazi vzhlad z chodby.
lapejko
07.07.13,20:30
stačila by aj podomietková batéria s bidetovou sprškou
duves
08.07.13,03:57
Ano mam i taku alternativu , ale mi vadilo, ze tam nie je hned po ruke uvyvadielko aspon ake take male. . Ale este by sa tam nejaky vyklenok mozno , aby nezavadzalo zmestil. Ale tie dvere wc by sa asi museli otvarat von a uz to kazi vzhlad z chodby.
Našťastie s wc nemame problem, miestnost je teda riadna.
osky
08.07.13,14:45
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo :)
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.


veru tak,kupelna bez radiatora a tiez bez okna je uplna katastrofa-podla mna.to je lokal ako stvoreny pre plesne :-)
Tweety
08.07.13,14:49
veru tak,kupelna bez radiatora a tiez bez okna je uplna katastrofa-podla mna.to je lokal ako stvoreny pre plesne :-)

Ach jaj, v bloku nie je ani radiátor ani okno, a nie je žiadna katastrofa. Namiesto radiátora je ohrievač, miesto okna(neviem, kde by bolo) ventilátor. Nie je v nej žiaden priestor pre pleseň. V RD to je už o inom, je tam priestoru viac, takže aj radiátor môže byť, aj okno je samozrejmosťou.
osky
08.07.13,15:09
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
verím, že by si to zmákol...už len vyrovnať.....ostatné vieš:)..ked si to už robil....
Aj tak by sme museli byt 2. samemu to trva velmi dlho. Stale mam pocit večer, že som nič neurobil A to zvyčajne vstavam hned o 6 rano a chodievam spať o 11 v noci. Kuchynu som robil 2 tyzdne, ale tam boli steny rovne.
no ved ty si šikuláčik....:)
ja som v máji robila jedni izbu malovala, pokladala som si plávačku, zložila 4ks skrín a 2 komody....napílila a navrtala do panelu poličky,ak som si niečo posrrr..la, tak si nadávam sama na seba....najhoršie bolo pre mňa malovanie.....

lujzi,kolko cvakas za hodinu????nechces prist k nam?odvolam robotnikov !
duves
08.07.13,15:10
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
osky
08.07.13,15:17
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
lujza.j
08.07.13,15:19
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
duves
08.07.13,15:31
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
Jasne vetrak, to si ešte nepočula? Na paru sa chyta prach a to sa usadzuje všade.
erik555
08.07.13,15:35
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty :) Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.
lujza.j
08.07.13,15:37
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
Jasne vetrak, to si ešte nepočula? Na paru sa chyta prach a to sa usadzuje všade.
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
duves
08.07.13,17:41
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
ach tak!
Dneska prišli 8:25 a odišli okolo 16 hod. Tiež by som chcel mať taku prac.dobu.
Normalne davam firme 1 až 2 hodiny gratis.
A ked si doma niečo robím sam, tak od nevidim do tmy (v lete).
lujza.j
08.07.13,17:45
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
ach tak!
Dneska prišli 8:25 a odišli okolo 16 hod. Tiež by som chcel mať taku prac.dobu.
Normalne davam firme 1 až 2 hodiny gratis.
A ked si doma niečo robím sam, tak od nevidim do tmy (v lete).
ja som do 19h, aby som sa na druhý deň postavila :)dcéra mi trochu pomáhala, pridržiavala ked som pílila parkety...ručnou kotučovou by som si to sama nevedela...
duves
08.07.13,18:32
ja som do 19h, aby som sa na druhý deň postavila :)dcéra mi trochu pomáhala, pridržiavala ked som pílila parkety...ručnou kotučovou by som si to sama nevedela...
Som zvedavy, či to do soboty-nedele bude.
osky
09.07.13,08:13
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty :) Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.


no ja nemyslim Ventilator co zapnes a vypnes kedy chces-je to vetrak,nieco co je stale pootvorene-taka mriezka,da sa aj zavriet ale to bolo zu strasne....
a nie je to riesenie.
a ten Ventilator co spominas-este aj na to elektrinu minat...no pre mna jednoznacne kupelna bez okna sancu nema.
aj keby mal odsavac taku silu zeby odsal aj bojovnika suma.....
erik555
09.07.13,10:01
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty :) Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.


no ja nemyslim Ventilator co zapnes a vypnes kedy chces-je to vetrak,nieco co je stale pootvorene-taka mriezka,da sa aj zavriet ale to bolo zu strasne....
a nie je to riesenie.
a ten Ventilator co spominas-este aj na to elektrinu minat...no pre mna jednoznacne kupelna bez okna sancu nema.
aj keby mal odsavac taku silu zeby odsal aj bojovnika suma.....
Tvoj citat: "mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator..."
Ja som nepisal o ventilatore ale o odvlhcovaci. A ten nemusi byt zapnuty vela hodin. Ako som pisal, po osprchovani staci zapnut na nejaku 1-2 hod. Samozrejme zalezi podla vykonu toho konkretneho. Inak vetrat a vetrat a vetrat prievanom!
Napr. v panelakoch okna na kupelni asi tazko najdes :D Takze bud kurit cely byt na 24°C s pravidelnym vetranim, alebo ked kuris byt na 20°C a malo vetras, tak sa vyskytnu problemy s plesnami...
duves
09.07.13,16:08
​Už mi tečie voda, už nemusim zohrievat vodu na riad z bandasky.
lujza.j
09.07.13,16:15
​Už mi tečie voda, už nemusim zohrievat vodu na riad z bandasky.
no aspoň malá útecha...:)
duves
10.07.13,02:49
Dnes príde aj obkladač, ale zrejme bude musieť pripraviť podklad, takže dnes sa asi nebude nič obkladať. Maximalne umiestnia sprchovu vaničku s vodárom a pripoja k nej odpad.
srska
10.07.13,04:53
my máme v byte nainštalovaný vetrací systém "lunos" (http://www.lunos.cz/index.asp?menu=560) - je to nonstop ventilácia bytu. odsávanie v kúpeľni a wc ide na min. otáčkach stále. pleseň - neznámy pojem
duves
13.07.13,04:01
Ach ide to všetko pomaly a krive steny všetko komplikuju.
lujza.j
17.07.13,13:43
duv..ako?hotovo...či ani nie...;)
duves
17.07.13,14:25
duv..ako?hotovo...či ani nie...;)
Ja som hotovy, ale s nervami. WC ako tak funkčne od pondelka, takže už nemusim behať do garaže na veľkú. Kupelna mala strašne krive steny, až dnes sa začalo obkladať. Položila sa vanička, a daval sa tam strop zo sadrokartonu.
toto je fotene okolo 12:50 dnes
duves
17.07.13,14:31
Lujzi, tu je porovnanie povodnej vizualicie - oranžova/zelena s tou dalšou bielo-fialkovou a tu nam znížili!
mareko
17.07.13,15:20
A navyše tam bude aj málo svetla a ešte to pôsobí stiesňujúco, tie dve steny v úzkom priestore :-(
mareko
17.07.13,15:35
Neviem ten odkaz pripnúť k príspevku, ku ktorému som ho písala :-(. Parí to ku
comodo 07.07.13 21:23

comodo, v tej 2. alternatíve si daj urobiť puzdrové dvere (dvojdvere) do kúpelne aj WC s tým, že otvor kúpeľňových posunieš doľava o cca 25 cm (teda smerom preč od WC) aby sa ti dali zasunúť po wc dvere no a tie veckové zasunieš smerom ku špajzke. Snáď rozumieš čo chcem vyjadriť :-).
duves
17.07.13,16:09
A navyše tam bude aj málo svetla a ešte to pôsobí stiesňujúco, tie dve steny v úzkom priestore :-(
Ved tam nebudeme spávať
duves
17.07.13,16:41
už sa to rysuje
mareko
17.07.13,18:36
A navyše tam bude aj málo svetla a ešte to pôsobí stiesňujúco, tie dve steny v úzkom priestore :-(
Ved tam nebudeme spávať
No veď práve že tam nebudete spávať. Na spanie je tma dobrá :-). Reagovala som na príspevok od Lujzi, že by bolo lepšie vymeniť práčku s umývadlom. Manželka sa bude chcieť fintiť a nebude na to dobre vidieť :-). Je to iba môj pohľad na vec. Ja mám panelákovú kúpeľňu s veľkým oknom tak som navyknutá na dobré svetlo.
mareko
17.07.13,18:39
.
lavanda
17.07.13,18:41
Je to iba môj pohľad na vec. Ja mám panelákovú kúpeľňu s veľkým oknom tak som navyknutá na dobré svetlo.[/QUOTE]

Paneláková kúpeľňa s veľkým oknom??? To kde postavili taký luxus:)?
lapejko
17.07.13,20:01
už sa to rysuje

tú vaničku si mohol mať plytšiu ak by si mal sifón 90 mm a nie 60 mm...ten obklad je Paradyž, nie? Aj ja som ho raz dával...
duves
18.07.13,06:18
No veď práve že tam nebudete spávať. Na spanie je tma dobrá :-). Reagovala som na príspevok od Lujzi, že by bolo lepšie vymeniť práčku s umývadlom. Manželka sa bude chcieť fintiť a nebude na to dobre vidieť :-). Je to iba môj pohľad na vec. Ja mám panelákovú kúpeľňu s veľkým oknom tak som navyknutá na dobré svetlo.
Byval som v 2 bytoch v panelaku, ale okno tam nebolo nikdy. To si ho mám vyburať k susedom? Mohlo sme pracovať len s rozmermy, ktore sme mali k dispozícii.
duves
18.07.13,06:20
už sa to rysuje

tú vaničku si mohol mať plytšiu ak by si mal sifón 90 mm a nie 60 mm...ten obklad je Paradyž, nie? Aj ja som ho raz dával...
sranda, akurat to ukazujem dcerke, lebo ten vzor vybrali s manželkou.
lujza.j
18.07.13,06:40
už sa to rysuje

tú vaničku si mohol mať plytšiu ak by si mal sifón 90 mm a nie 60 mm...ten obklad je Paradyž, nie? Aj ja som ho raz dával...
Jejó....to je peknucke....sikovna vana....
Tweety
19.07.13,13:58
A Ďalšie obrázky nedáš? Manželka s dcérkou mali dobrý vkus.
duves
19.07.13,14:53
Dnes doviezli sklene dvere FROST, skrinku s umyvadlom. Dnes nam obkladač povedal, že už netreba žiadny obklad dokupovať. Našťastie, aj ked nam robili vypočet o 1 rad menej, je toho dosť, akurat 2 kusy dekoru treba dokupiť. Pokračuje sa zajtra. Je toho strašne vela. Kto sa rozhodnene rekonštruovať kupelnu v bytovke (ale nie panelak), tak sodoma gomora. Všetko je tam krive. Bytovy dom z roku 1960 - Bratislava sidl.Krasňany.
Tweety
19.07.13,14:56
Držím teda všetkých 20 nech sa to podarí k spokojnosti rodiny.
duves
19.07.13,15:37
Take teda 2 zabery
duves
21.07.13,12:43
Už nas firma naťahuje! Včera boli takí poloviční majstri do poludnia a potom zmizli. Vela toho neporobili. Dnes som teda vybral kovovu zarubňu do špajze - mame tam taku uzku miestnosť a okrem kupelne to boli stare kovove zarubne. Zajtra idem do prace, po 2 tyzdnoch dovolenky. Dcerka to musi zvladnut. Skusim na stredu dovolenku, to bude montaž všetkeho.
lujza.j
21.07.13,12:47
Už nas firma naťahuje! Včera boli takí poloviční majstri do poludnia a potom zmizli. Vela toho neporobili. Dnes som teda vybral kovovu zarubňu do špajze - mame tam taku uzku miestnosť a okrem kupelne to boli stare kovove zarubne. Zajtra idem do prace, po 2 tyzdnoch dovolenky. Dcerka to musi zvladnut. Skusim na stredu dovolenku, to bude montaž všetkeho.
no...to teda nepoteší:(
duves
23.07.13,09:53
Už nas firma naťahuje! Včera boli takí poloviční majstri do poludnia a potom zmizli. Vela toho neporobili. Dnes som teda vybral kovovu zarubňu do špajze - mame tam taku uzku miestnosť a okrem kupelne to boli stare kovove zarubne. Zajtra idem do prace, po 2 tyzdnoch dovolenky. Dcerka to musi zvladnut. Skusim na stredu dovolenku, to bude montaž všetkeho.
no...to teda nepoteší:(
Možno zajtra sa sprchujem doma. Ja som v praci od včera, s majstrami čo dorabaju je dcerka. Zajtra sa osadza sanita a ostatne zriadovacie predmety, beriem den dovolenky. Už sme z toho na nervy.
lujza.j
23.07.13,10:46
Vidis....zmakol by si aj sam:) a keby bol by si jedovaty na seba...takto ta jeduju majstri...
duves
23.07.13,18:34
Vidis....zmakol by si aj sam:) a keby bol by si jedovaty na seba...takto ta jeduju majstri...
Tak vidiš, tak sme dorobili.
duves
27.07.13,16:19
Od stredy sa sprchujeme, vela vecí má závady, okrem toho, že zo SIKA kupelne mame sprchovy panel bez hornej ružice (sprchujeme sa ručnou sprchou), tak kadejake problemiky. Vodar pod umyvadlo zle namontoval skrinku, zostali nejake dielce, vraj to ma byť nejaka polička a figu borovu. Pozeram to cez vikend a podla tohoto obrazku
http://www.sanitec.cz/product/koupelnova_sestava_twins_umyvadlo_50_cm_uvnitr_pra vouhle_skrinka_pod_umyvadlo_50_cm_wenge/32334
to malo byt tak, že pod keramickym umyvadlom je taka dištatnčna obruba 4 cm, tak na to tvrdil, že to je asi polička a on nie je montažnik nabytku. OK, som si pomyslel, cez vikend to pozriem, takže takto to nahodil on -obr.1
Tečie sifon, a to bol vo štvrtok "opraviť". Dosilikovali aj kupelnove kut, stale sa dostava voda von cez lem ramu dveri dolu nad hranou vaničky. To tiež už dorabali.
No a špecialita. Takto vodar upravil plech na vyvode odpadu pre pračku. Dal to tak blízko k napuštacemu ventili, že z plechu jednudochu odstrihol. Pat a Mat blednu záviťou. Obr.2.
lujza.j
27.07.13,16:32
Od stredy sa sprchujeme, vela vecí má závady, okrem toho, že zo SIKA kupelne mame sprchovy panel bez hornej ružice (sprchujeme sa ručnou sprchou), tak kadejake problemiky. Vodar pod umyvadlo zle namontoval skrinku, zostali nejake dielce, vraj to ma byť nejaka polička a figu borovu. Pozeram to cez vikend a podla tohoto obrazku
http://www.sanitec.cz/product/koupelnova_sestava_twins_umyvadlo_50_cm_uvnitr_pra vouhle_skrinka_pod_umyvadlo_50_cm_wenge/32334
to malo byt tak, že pod keramickym umyvadlom je taka dištatnčna obruba 4 cm, tak na to tvrdil, že to je asi polička a on nie je montažnik nabytku. OK, som si pomyslel, cez vikend to pozriem, takže takto to nahodil on -obr.1
Tečie sifon, a to bol vo štvrtok "opraviť". Dosilikovali aj kupelnove kut, stale sa dostava voda von cez lem ramu dveri dolu nad hranou vaničky. To tiež už dorabali.
No a špecialita. Takto vodar upravil plech na vyvode odpadu pre pračku. Dal to tak blízko k napuštacemu ventili, že z plechu jednudochu odstrihol. Pat a Mat blednu záviťou. Obr.2.

pmoooóc:mad:...už to len predýchať....
duves
27.07.13,16:37
Skrinku budu musiet zdemontovat, daju sa tam tie lemy zložene z 3 doštičiek (obrazok) a navrtať nanovo do obkladu nove otvory. My už lapame po dychu.
Lepenie doštičiek urobim sam, ale nebudem nič demontovať, ešte by nam tvrdili, že sme si to dojebali my.
Som zvedavy, pri odovdavani diela, čo a ako bude manažer reagovať. Ak by ste koladovali novy byt (davate si stavať byt na kluč) a s takou kupelnou presne s tymito závadami, ako by ste reagovali? Ake zlavy by ste požadovali?
lujza.j
27.07.13,16:50
to ako je zmontované?nejak to nesedí
duves
28.07.13,04:34
Tie tri diely drevotriesky maju tvoriť dištanc od umyvadla. Neda sa zatvoriť zásuvka. Ma to logiku.
lujza.j
28.07.13,04:58
Tie tri diely drevotriesky maju tvoriť dištanc od umyvadla. Neda sa zatvoriť zásuvka. Ma to logiku.
tá širšia má ísť dopredu /predok umyvadla/tie dve sú boky, ale to určite vieš to kto tak zmontoval ?"majster":eek:
pmajap
28.07.13,07:08
Duves, jedno ti musím uznať, trpezlivosť máš obrovskú:)
duves
28.07.13,10:13
Tie tri diely drevotriesky maju tvoriť dištanc od umyvadla. Neda sa zatvoriť zásuvka. Ma to logiku.
tá širšia má ísť dopredu /predok umyvadla/tie dve sú boky, ale to určite vieš to kto tak zmontoval ?"majster":eek:
Ano, ved som ho videl. V stredu.
duves
28.07.13,10:32
duves
29.07.13,09:10
Takže majster si zarobil, dnes tu bol syn majitela s inym vodarom a fotili si skrinku. Skrutky nejdu povoliť, asi to budu musieť rozrezať a na naklady firmy kupiť novu skrinku.
pmajap
29.07.13,09:25
Ako to dopadlo so sprchovou vaničkou?
duves
29.07.13,14:01
Ako to dopadlo so sprchovou vaničkou?
Bol sa pozrieť na to pan stadeto (mal cestu okolo)
http://www.jika.sk/servis-montaz-zaruka/zarucny-servis/
a potom som s nim telefonoval. On dal iba neofiacialne inštrukcie, tie jednotlive bodky vylupnuť niečím ostrým a potom doleštiť. Z firmy mi chceli poslať človeka, čo to akože urobí. Tak som si pokecal s tym servisákom. Takže stop, lebo česka firma JIKA nedisponuje žiadnym technologickym postupom, ako to odstraniť so zárukou. Nič sa s tym nebude robiť. Zavada sa uvedie do preberacieho protokolu.
Tweety
30.07.13,07:19
Braňo
30.07.13,07:29
Skrinku budu musiet zdemontovat, daju sa tam tie lemy zložene z 3 doštičiek (obrazok) a navrtať nanovo do obkladu nove otvory. My už lapame po dychu.
Lepenie doštičiek urobim sam, ale nebudem nič demontovať, ešte by nam tvrdili, že sme si to dojebali my.
Som zvedavy, pri odovdavani diela, čo a ako bude manažer reagovať. Ak by ste koladovali novy byt (davate si stavať byt na kluč) a s takou kupelnou presne s tymito závadami, ako by ste reagovali? Ake zlavy by ste požadovali?

Prepáč Duves, staval som jednu kúpelku a druhú prerábal, ale kúpelku s takýmito nedostatkami by som ani neprebral (a určite by som trval na odstránení závad). Fušeri tohto typu by u mňa teda nezarobili ani na slanú vodu a trval by som aj na výmene dielov (to čo vidím s tými ventilmi to je priam úžas) - mám rovnaké vývody, ak chceš môžem Ti nafotiť moje - a to podotýkam, že ja som inžinier ekonómie a nie samozvaný "majster". Trvaj na písomnom zázname všetkých chýb s dátumom odstránenia a podpisom oboch strán !
duves
30.07.13,10:45
Prepáč Duves, staval som jednu kúpelku a druhú prerábal, ale kúpelku s takýmito nedostatkami by som ani neprebral (a určite by som trval na odstránení závad). Fušeri tohto typu by u mňa teda nezarobili ani na slanú vodu a trval by som aj na výmene dielov (to čo vidím s tými ventilmi to je priam úžas) - mám rovnaké vývody, ak chceš môžem Ti nafotiť moje - a to podotýkam, že ja som inžinier ekonómie a nie samozvaný "majster". Trvaj na písomnom zázname všetkých chýb s dátumom odstránenia a podpisom oboch strán !
Braňo, pošli foto, ja to ukažem majitelovi. No nam sa to už nechce davať burat. Ukažem to majitelovi. My už potrebujeme v kupelni fungovať.
Braňo
31.07.13,18:31
Naše vývody.
lapejko
31.07.13,19:12
http://dusan-vesely.racan.sk/2013/07/stavebna-nefirma-vyhnut-sa-oblukom.html

Pán Dušan, prerábam byty 17 rokov a učil som sa samozrejme za pochodu ako všetci..ale tento štýl rekonštrukcie ale odmietam asi 10 rokov odkedy sa začali vyžadovať hydroizolácie pod obklad a zrovnanie výšok v miestnostiach, obnáša to jednu-dve palety cementového poteru a paletu sadrovej omietky, ktorá musí pod hydronáter schnúť min. 2 týždne, apropo, u Vás som nič také nezaregistroval, skôr mi to pripomína bleskové rekonštrukcie z Modrého z neba...kvôli urýchleniu prác používame špeciálne nemecké dvojvrstvové fólie pod dlažbu aj obklad, kde stačí 24 hod na preschnutie podkladu, to sme sa už ale posunuli z materiálom do inej cenovej ligy...
duves
01.08.13,16:11
Naše vývody.
Vdaka
duves
01.08.13,16:12
http://dusan-vesely.racan.sk/2013/07/stavebna-nefirma-vyhnut-sa-oblukom.html

Pán Dušan, prerábam byty 17 rokov a učil som sa samozrejme za pochodu ako všetci..ale tento štýl rekonštrukcie ale odmietam asi 10 rokov odkedy sa začali vyžadovať hydroizolácie pod obklad a zrovnanie výšok v miestnostiach, obnáša to jednu-dve palety cementového poteru a paletu sadrovej omietky, ktorá musí pod hydronáter schnúť min. 2 týždne, apropo, u Vás som nič také nezaregistroval, skôr mi to pripomína bleskové rekonštrukcie z Modrého z neba...kvôli urýchleniu prác používame špeciálne nemecké dvojvrstvové fólie pod dlažbu aj obklad, kde stačí 24 hod na preschnutie podkladu, to sme sa už ale posunuli z materiálom do inej cenovej ligy...
Hydroizolacia spchoveho kuta bola robena.
duves
01.08.13,16:16
Dnes robili (ina firma) dvere, takže už to vyzera k svetu. Okrem tej zničenej umyvadlovej skrinky.
lujza.j
01.08.13,16:24
tvoj sprchový kút sa mi velmi páči:)ak ja niekedy tak takýto....
Moja SRO
01.08.13,17:47
ja mám výhrady proti tomu stiesnenému a neproporčne umiestnenému umývadlu vo výklenku
lujza.j
01.08.13,17:53
to som riešila hned na zaciatku....Dušan mal nato svoj dôvod...prečo takto
Moja SRO
01.08.13,17:58
kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
lujza.j
01.08.13,18:03
hej...tiež som to takto navrhovala...že bude treba obchádzať práčku...
erik555
01.08.13,18:29
ked pracka, tak akurat plnena zvrchu...tu co ma spredu plnenu, tak pre nu tam nie je priestor
Moja SRO
01.08.13,19:08
Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
erik555
01.08.13,19:17
Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
No trosku sa stracam v tvojom navrhu, ked sa pozeram na tie jeho obrazky..bud ja mam spatne priestorove videnie, alebo... :)
ten sprchovy kut na tu sirku kupelky? cize od vstupnych dveri by neboli dvierka od sprchy, ale by tam bola pevna stena a tie dvierka od sprchy by sa otvarali na tej strane, kde ma teraz umyvadlo?
Moja SRO
01.08.13,19:19
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
erik555
01.08.13,19:22
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!
pmajap
01.08.13,19:29
Zabúdate na jednu vec, tak sa rozhodli, lebo tak sa im to páčilo. Jediná zavádzajúca vec v tak malom priestore je trochu tvrdé umývadlo.
Moja SRO
01.08.13,19:32
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!

sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80


na fotografii: 100x80
erik555
01.08.13,19:36
Zabúdate na jednu vec, tak sa rozhodli, lebo tak sa im to páčilo. Jediná zavádzajúca vec v tak malom priestore je trochu tvrdé umývadlo.
je nam to jasne, ze tak sa rozhodli, len Moja SRO naznacila, ako by sa to este dalo inak riesit, aby okolo umyvadla bol trosku vacsi priestor.
Ja to vidim tak, zeby sa ten sprchovaci kut otvaral na tej strane terajsieho umyvadla, cize namiesto terajsich dvierok by bola pevna stena a od nej umyvadlo, cize umyvadlo hned oproti vstupnych dveri. Pracka by zostala, kde je teraz. Samozrejme neviem presne rozmery, ci by tie dvierka od sprch. kuta sa dali dostatocne otvorit, aj ked by neboli uplne otvorene, resp. pouzit nejake skladacie ak sa vyrabaju (nehladal som). Takto by to bolo realnejsie, nez navrh od Moja SRO :)
erik555
01.08.13,19:37
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!

sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80
No ale tymto sposobom este ukrojis z toho maleho priestoru, kde je uz problem vtesnat umyvadlo a pracku :D Praveze by to chcelo zmensit kut ;)
Moja SRO
01.08.13,19:42
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!

sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80
No ale tymto sposobom este ukrojis z toho maleho priestoru, kde je uz problem vtesnat umyvadlo a pracku :D Praveze by to chcelo zmensit kut ;)


A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
Zväčšiť sprcháč a sfunkčniť kúpeľňu po celej jednej bočnej stene...dokonca ani vchodové dvere do kúpelne podľa vizošky nie sú vycentrované v strede, tzn. umiestniť tam funkčný pult po celej dĺžke kúpelne by nebol žiaden problém.

A ak už mám akúkoľvek estetickú potrebu v takto malom priestore členiť obklad stien (niekoľko farieb, kvetinky...) tak určite nie členiť vertikálne, ale horizontálne....
erik555
01.08.13,19:46
A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata :D ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? :D ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis :D S tym zmensenym kutom to bolo obrazne! ;)
Moja SRO
01.08.13,19:48
A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata :D ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? :D ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis :D S tym zmensenym kutom to bolo obrazne! ;)

nezväčším, ale rozhodne SFUNKČNÍM..... a o tom to predsa má byť...veci majú fungovať
erik555
01.08.13,19:51
A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata :D ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? :D ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis :D S tym zmensenym kutom to bolo obrazne! ;)

nezväčším, ale rozhodne SFUNKČNÍM..... a o tom to predsa má byť...veci majú fungovať
Teraz sa naozaj stracam v tvojom navrhu :D Tak ty navrhujes kut na tu celu sirku, cize aj tam kde je teraz umyvadlo a dalej? No nic, radsej koncim debatu :D Podla teba mam asi spatne priestorove vnimanie :D
Moja SRO
01.08.13,19:54
A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata :D ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? :D ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis :D S tym zmensenym kutom to bolo obrazne! ;)

nezväčším, ale rozhodne SFUNKČNÍM..... a o tom to predsa má byť...veci majú fungovať
Teraz sa naozaj stracam v tvojom navrhu :D Tak ty navrhujes kut na tu celu sirku, cize aj tam kde je teraz umyvadlo a dalej? No nic, radsej koncim debatu :D Podla teba mam asi spatne priestorove vnimanie :D

presne tak, na celú šírku
erik555
01.08.13,20:00
A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata :D ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? :D ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis :D S tym zmensenym kutom to bolo obrazne! ;)

nezväčším, ale rozhodne SFUNKČNÍM..... a o tom to predsa má byť...veci majú fungovať
Teraz sa naozaj stracam v tvojom navrhu :D Tak ty navrhujes kut na tu celu sirku, cize aj tam kde je teraz umyvadlo a dalej? No nic, radsej koncim debatu :D Podla teba mam asi spatne priestorove vnimanie :D

presne tak, na celú šírku
ale ty ten priestor este znefunkcnis, stiesnis! kde das umyvadlo, pracku a volny priestor kvoli dvierkam od sprchy? Prepac, ale mas velmi zle priestorove vnimanie!
Moja SRO
01.08.13,20:01
Dušan, je mi úprimne ľúto, čo ti spáchali v kúpeľni....žiaľ, si úplne názorným príkladom tých veľkých bilboardov a reklám typu "vizualizácia realizácie v cene" umiestnených v nie najlacnejších kúpeľňových štúdiách. To, že ste s takýmto nezmyselným rozmiestnením súhlasili, je jedna vec....druhá vec, ktorú by som rozhodne len tak nenechala, je totálne odfláknutá robota, zničená vanička a absencia zmyslu pre detail....tam by som trvala na náhrade škody. Drž sa!
erik555
01.08.13,20:04
Dušan, je mi úprimne ľúto, čo ti spáchali v kúpeľni....žiaľ, si úplne názorným príkladom tých veľkých bilboardov a reklám typu "vizualizácia realizácie v cene" umiestnených v nie najlacnejších kúpeľňových štúdiách. To, že ste s takýmto nezmyselným rozmiestnením súhlasili, je jedna vec....druhá vec, ktorú by som rozhodne len tak nenechala, je totálne odfláknutá robota, zničená vanička a absencia zmyslu pre detail....tam by som trvala na náhrade škody. Drž sa!
No ale tvoje navrhovane rozmiestnenie so sirsim sprchovacim kutom v tom malom priestore je tiez nezmysel!!! :D
Moja SRO
01.08.13,20:29
Dušan, je mi úprimne ľúto, čo ti spáchali v kúpeľni....žiaľ, si úplne názorným príkladom tých veľkých bilboardov a reklám typu "vizualizácia realizácie v cene" umiestnených v nie najlacnejších kúpeľňových štúdiách. To, že ste s takýmto nezmyselným rozmiestnením súhlasili, je jedna vec....druhá vec, ktorú by som rozhodne len tak nenechala, je totálne odfláknutá robota, zničená vanička a absencia zmyslu pre detail....tam by som trvala na náhrade škody. Drž sa!
No ale tvoje navrhovane rozmiestnenie so sirsim sprchovacim kutom v tom malom priestore je tiez nezmysel!!! :D

skús si to nakresliť a zistíš, že nie je
erik555
01.08.13,20:36
Dušan, je mi úprimne ľúto, čo ti spáchali v kúpeľni....žiaľ, si úplne názorným príkladom tých veľkých bilboardov a reklám typu "vizualizácia realizácie v cene" umiestnených v nie najlacnejších kúpeľňových štúdiách. To, že ste s takýmto nezmyselným rozmiestnením súhlasili, je jedna vec....druhá vec, ktorú by som rozhodne len tak nenechala, je totálne odfláknutá robota, zničená vanička a absencia zmyslu pre detail....tam by som trvala na náhrade škody. Drž sa!
No ale tvoje navrhovane rozmiestnenie so sirsim sprchovacim kutom v tom malom priestore je tiez nezmysel!!! :D

skús si to nakresliť a zistíš, že nie je
http://www.porada.sk/t219952-p11-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389719
Praveze ty si to musis nakreslit, aby si zistila, ze to je nezmysel...ale nezabudat na urcite pravidla, ako napr. vyska umyvadla...nieze ty napises, ze nejaky pult, pod to pracku a nad nu umyvadlo! To umyvadlo musi byt azda max. 85 cm od zeme a nie nad prackou 130cm od zeme :D Umyvadlo ma aj svoju hlbku + odpadovu vypust ;) takze ako to vidis s tvojim rozmiestnenim teraz?
Ja ked by mala byt zmena, tak takto:
http://www.porada.sk/t219952-p12-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389865
Moja SRO
01.08.13,20:49
Dušan, je mi úprimne ľúto, čo ti spáchali v kúpeľni....žiaľ, si úplne názorným príkladom tých veľkých bilboardov a reklám typu "vizualizácia realizácie v cene" umiestnených v nie najlacnejších kúpeľňových štúdiách. To, že ste s takýmto nezmyselným rozmiestnením súhlasili, je jedna vec....druhá vec, ktorú by som rozhodne len tak nenechala, je totálne odfláknutá robota, zničená vanička a absencia zmyslu pre detail....tam by som trvala na náhrade škody. Drž sa!
No ale tvoje navrhovane rozmiestnenie so sirsim sprchovacim kutom v tom malom priestore je tiez nezmysel!!! :D

skús si to nakresliť a zistíš, že nie je
http://www.porada.sk/t219952-p11-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389719
Praveze ty si to musis nakreslit, aby si zistila, ze to je nezmysel...ale nezabudat na urcite pravidla, ako napr. vyska umyvadla...nieze ty napises, ze nejaky pult, pod to pracku a nad nu umyvadlo! To umyvadlo musi byt azda max. 85 cm od zeme a nie nad prackou 130cm od zeme :D Umyvadlo ma aj svoju hlbku + odpadovu vypust ;) takze ako to vidis s tvojim rozmiestnenim teraz?
Ja ked by mala byt zmena, tak takto:
http://www.porada.sk/t219952-p12-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389865

Môj zlatý, keby som to nemala s tým pultom, umývadlom a práčkou urobené rovnako, ako navrhujem, tak možno aj zapochybujem.....nech sa páči foto ešte z vlaňajška z priebehu realizácie.
erik555
01.08.13,21:10
Môj zlatý, keby som to nemala s tým pultom, umývadlom a práčkou urobené rovnako, ako navrhujem, tak možno aj zapochybujem.....nech sa páči foto ešte z vlaňajška z priebehu realizácie.
zabudla si na jednu zakladnu vec...a to vstup do sprchovacieho kuta! Ledaze nejakymi schodikami ponad pracku :D :D :D Si pobavila :D lebo ako dal obrazky, tak od sprchovacieho kuta je kratka vzdialenost na pracku a aby bolo este vedla umyvadlo, jednoducho tvoj priestor on nema!
Ak by to malo byt inak, tak jedine:
http://www.porada.sk/t219952-p12-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389865
Moja SRO
01.08.13,21:46
Môj zlatý, keby som to nemala s tým pultom, umývadlom a práčkou urobené rovnako, ako navrhujem, tak možno aj zapochybujem.....nech sa páči foto ešte z vlaňajška z priebehu realizácie.
zabudla si na jednu zakladnu vec...a to vstup do sprchovacieho kuta! Ledaze nejakymi schodikami ponad pracku :D :D :D Si pobavila :D lebo ako dal obrazky, tak od sprchovacieho kuta je kratka vzdialenost na pracku a aby bolo este vedla umyvadlo, jednoducho tvoj priestor on nema!
Ak by to malo byt inak, tak jedine:
http://www.porada.sk/t219952-p12-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2389865

pračka a umývadlo môžu byť aj v opačnom garde.....na vstup do sprcháča (aj do toho širšieho 100, 120 alebo 140 cm) ti postačuje šírka dvierok 60 cm
duves
02.08.13,05:02
kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
sranduješ? 2 mesiace?
duves
02.08.13,05:05
Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
eseročka, ja ti rozumiem, no nakres mam doma. Potom ho sem hodím a som zvedavy na tie napady. Takto podla mojej fotografie totiž nie je vidno jedna vec. S rozvodmi nebol problem.
Moja SRO
02.08.13,05:07
kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
sranduješ? 2 mesiace?

Nie nesrandujem, veľa vecí sme si robili svojpomocne a uprostred rekonštrukcie sme mali smutnú udalosť v blízkej rodine, takže sme práce museli úplne pozastaviť a odcestovať mnoho km...
Moja SRO
02.08.13,05:08
Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
eseročka, ja ti rozumiem, no nakres mam doma. Potom ho sem hodím a som zvedavy na tie napady. Takto podla mojej fotografie totiž nie je vidno jedna vec. S rozvodmi nebol problem.

budeme zvedaví na ten pôdorys aj s rozmermi
duves
02.08.13,05:11
kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
sranduješ? 2 mesiace?

Nie nesrandujem, veľa vecí sme si robili svojpomocne a uprostred rekonštrukcie sme mali smutnú udalosť v blízkej rodine, takže sme práce museli úplne pozastaviť a odcestovať mnoho km...
Ja som to nechcel robiť svojpomocne, včera som sa mimochodom dozvedel, že sidlisko stavali učni-stavbari. Ja si netrufam vyrovnavať steny. Obklady a dlažby viem, elektriku detto. Vodara by som zohnal.....
Moja SRO
02.08.13,05:36
kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
sranduješ? 2 mesiace?

Nie nesrandujem, veľa vecí sme si robili svojpomocne a uprostred rekonštrukcie sme mali smutnú udalosť v blízkej rodine, takže sme práce museli úplne pozastaviť a odcestovať mnoho km...
Ja som to nechcel robiť svojpomocne, včera som sa mimochodom dozvedel, že sidlisko stavali učni-stavbari. Ja si netrufam vyrovnavať steny. Obklady a dlažby viem, elektriku detto. Vodara by som zohnal.....

nebývam ďaleko od Krasňan.....tiež stavali naše domy koncom 50. rokov učni....tiež sme mali krivé steny....napriek tomu máme celý sprcháč obložený lacobelom, ktorý sa musel lepiť na rovný povrch....a podarilo sa
lujza.j
02.08.13,05:40
Duv....asi vsetky stare sidliska stavali ucni:( ja ma sice starsiu prerabku,ale bola tak nadcasovo dizajnovo volena tak sa nehrniem do burania,ale keby tak by som asi prace rozdelila...nieco akoze." majstri" a asi dalej svojpomocne....
duves
03.08.13,05:17
Takže náčrt pôdorysu - foto1. Si všimni, že po celej šírke sa sprchovy kut nedal robiť, lebo hlbka v sprche je ina, ako ku stene s umyvadlom.
​Podla povodneho stavu - foto 2 je vidno o čo ide.
************************************************** ***
Napravo je priečka čo susedí s chodbou pri vchodových dverách a ja za stenou mam hned vstavanu skriňu. Ludia, čo taku blbosť neurobili, nechali priečku vyburať a posunuli ju o 20 cm na ukor chodby aby zväčšili rozmer kúpelne.
pmajap
03.08.13,12:40
Dispozične sa na tom meniť nedá skoro nič. Stena vpravo : práčka 60 cm, hľbka výklenku s umývadlo cca 50 cm a ostáva manipulačný priestor 80 cm čo nie je veľa.
Vchod do sprchy z výklenku - nereálne, šírka dverí by musela byť 40-45 cm
Zvolila by som len iný typ umývadla, tiež osadené na doske a predsadenej asi 5 cm, ale z prírodného, alebo umelého mramoru a ukladací priestor pod umývadlom s dvierkami osadenými trochu hlbšie a sklom ako je na dverách do sprchy.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQBbdrhq9WJnE9D02Hbeq8ous_2_lcT9 Qcb0f0vPR-aOx_v3iWnRw
duves
03.08.13,17:09
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.
Moja SRO
03.08.13,19:34
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.

podkladový sadrokartón hr. 9,5 mm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 mm, obkladačky, závesná WC misa
Moja SRO
03.08.13,19:37
Takže náčrt pôdorysu - foto1. Si všimni, že po celej šírke sa sprchovy kut nedal robiť, lebo hlbka v sprche je ina, ako ku stene s umyvadlom.
​Podla povodneho stavu - foto 2 je vidno o čo ide.
************************************************** ***
Napravo je priečka čo susedí s chodbou pri vchodových dverách a ja za stenou mam hned vstavanu skriňu. Ludia, čo taku blbosť neurobili, nechali priečku vyburať a posunuli ju o 20 cm na ukor chodby aby zväčšili rozmer kúpelne.

pri tak rozsiahlej rekonštrukcii by som sa nebála posunúť priečku (za terajším umývadlom) tak, aby som mohla lepšie sfunkčniť kúpeľňu
duves
03.08.13,20:36
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.

podkladový sadrokartón hr. 9,5 cm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 cm, obkladačky, závesná WC misa
centimerov?
milimetrov, nie?
Ale davali tam iba jeden, a mam dojem že 9,5 mm.
Moja SRO
03.08.13,20:39
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.

podkladový sadrokartón hr. 9,5 cm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 cm, obkladačky, závesná WC misa
centimerov?
milimetrov, nie?
Ale davali tam iba jeden, a mam dojem že 9,5 mm.

jasné mm, sorry.....a obkladačka praskla práve preto, lebo dali iba jeden, ak bol 9,5 mm, tak to bol ten podkladový....zelený sa vyrába iba v hrúbke 12,5 mm...reklamovať
duves
04.08.13,05:16
jasné mm, sorry.....a obkladačka praskla práve preto, lebo dali iba jeden, ak bol 9,5 mm, tak to bol ten podkladový....zelený sa vyrába iba v hrúbke 12,5 mm...reklamovať
Praveže zeleny sadrokarton to bol. Takže ten davali, 12,5 mm. Nemam zaber ked to bolo obložene sadrokartonom, iba taky, ked kusok vyčnieval nad obkladom - obraz 1.
Detail na hrubku materialu v splachovači - nie su tam 2 vrstvy sadrokartonu - obraz 3 a detail na prasknutu obkladačku - obrazok 2
duves
04.08.13,06:45
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny: http://www.youtube.com/watch?v=T6Ofp71Yuuk
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?
Moja SRO
04.08.13,21:28
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny: http://www.youtube.com/watch?v=T6Ofp71Yuuk
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?

...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonstrukcie_wc_-_vymena_za_geberit_v_byte_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."

...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....
Braňo
05.08.13,05:23
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny: http://www.youtube.com/watch?v=T6Ofp71Yuuk
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?

...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonstrukcie_wc_-_vymena_za_geberit_v_byte_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."

...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....


Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny: http://www.youtube.com/watch?v=T6Ofp71Yuuk
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?

...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonstrukcie_wc_-_vymena_za_geberit_v_byte_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."

...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....


duves ja mám tiež závesný Geberiť a mne odporúčali dať 5 cm YPOR namiesto SDK. Boli to skúsení majstri.SDK iba na strop.
Ferdosondo
05.08.13,10:59
Dáva sa jeden SDK. Urobil som ich snáď 20, ale nepraskol obklad ani na jednom.

Skôr vidím problém v tom, že obklad nebol podlepený lepidlom po celej ploche. Či majster podlepoval pod celou plochou zistíš poklepom rúčkou skrutovača.
Druhá možnosť je, že SDK nedosadol na konštrukciu a pri doťahovaní praskla obkladačka.

Okrem toho by som bez presieťkovania nelepil obklad na bočnú stenu.
Tweety
06.08.13,05:47
duves
11.08.13,05:07
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
lujza.j
11.08.13,05:31
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
duves
11.08.13,06:01
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
V podstate v pondelok 5.augusta tu bol ich človek naposledny niečo opravovať s tou skrinkou pod umyvadlom. Prace začali 8.7. a skončili 5.8.2013, ale beriem to, že ak by ho nemali na dovolenke, tak v sobotu 27.7.by to bolo ukončene.

Davam sem video, lebo to asi lepšie ukaže ako fotografie
http://www.youtube.com/watch?v=ihw7JaZjNBs&feature=youtu.be
lujza.j
11.08.13,06:04
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
V podstate v pondelok 5.augusta tu bol ic človek niečo opravovať s tou skrinkou pod umyvadlom.

Davam sem video, lebo to asi lepšie ukaže ako fotografie
http://www.youtube.com/watch?v=ihw7JaZjNBs&feature=youtu.be
...ale inak je to velmi pekné....sprcháč super...už som to tu písala...ten je pre mňa TOP:)...pekné jemnučké....
Moja SRO
15.08.13,17:07
123Veronika
10.10.13,10:15
Kto sa chystá na prerábku, pre inšpiráciu odporúčam web kupelnovy-manual.sk Kopec napadov a tipov ;)