Naďuša
14.03.06,09:04
Ahojte
Som nováčik v mzdov.účtovníctve a potrebujem poradiť. Mám zamestnankyňu na MD od 9/2005 a požiadala o RZD, ktoré som jej urobila, ale vyšiel jej v ňom preplatok dane, ktorý by jej mal vrátiť DÚ. A to je ten problém, čo s preplatkom? Ako jej ho mám vyrovnať resp. má oň požiadať sama DÚ? :confused:
Poraďte prosííím
Diki
Tweety
14.03.06,08:06
Ahojte
Som nováčik v mzdov.účtovníctve a potrebujem poradiť. Mám zamestnankyňu na MD od 9/2005 a požiadala o RZD, ktoré som jej urobila, ale vyšiel jej v ňom preplatok dane, ktorý by jej mal vrátiť DÚ. A to je ten problém, čo s preplatkom? Ako jej ho mám vyrovnať resp. má oň požiadať sama DÚ? :confused:
Poraďte prosííím
Diki
Preplatok jej pošleš na účet a vyrovnáš ho s daňovou povinnosťou v mesiaci, v ktorom robíš RZD.:cool:
Denda
14.03.06,08:08
Ahojte
Som nováčik v mzdov.účtovníctve a potrebujem poradiť. Mám zamestnankyňu na MD od 9/2005 a požiadala o RZD, ktoré som jej urobila, ale vyšiel jej v ňom preplatok dane, ktorý by jej mal vrátiť DÚ. A to je ten problém, čo s preplatkom? Ako jej ho mám vyrovnať resp. má oň požiadať sama DÚ? :confused:
Poraďte prosííím
Diki
Preplatok na dani z ročného zúčtovania dane vyplatí zamestnancovi zamestnávateľ. Voči DU si tento preplatok započítavate s Vašou daňovou povinnosťou z preddavkou na dani zo závislej činnosti v nasledujúcom období alebo si ho vyžiadate na základe žiadosti o vrátenie.
Naďuša
14.03.06,08:14
Diki moc pomohli ste mi :)