chalupárka beťárka
06.07.13,19:59
Neviete mi niekto poradit,kolko cca stoja stavebne prace v BA na m2,konkretne - zhodit staru omietku,dat novu a vymalovat ? Ide o stary 200 rocny dom, steny su z nepalenej tehly,omietka by mala byt vapeno-pieskova...
buchač
06.07.13,18:20
Veľa..................;):rolleyes::mee::---:D

Materiál je tá najmenšia položka ...ale tá práca ...
Ja teraz robím stierky v izbách ( Feinputz ) na tej mojej chalupe ...
Jedna ma zatiaľ vyšla na tých cca 250 €...z toho materiál 1/4 zo sumy..

Podotýkam a zdôrazňujem , že cena práce je neporovnateľne nižšia oproti firme ...
chalupárka beťárka
06.07.13,18:23
asi aj to je pravda,ale bola by som vdacna za konstruktivnejsiu a presnejsiu odpoved :)
lujza.j
06.07.13,18:28
hmmm...kde je asi v BA 200ročný dom?
buchač
06.07.13,18:57
Keď dáš konštruktívnejšie a presnejšie info , tak aj odpoveď bude taká ......
chalupárka beťárka
06.07.13,19:46
no ja som uplny laik,co som napisala,je to,co viem,budu to robit majstri,takze platit budem aj material aj pracu...este mi nedali kalkulaciu a chcem sa vyhnut tomu,aby som nepreplatila.....zaujima ma nejaka priblizna suma,co si pytaju za m2 (material + praca),staci cca od-do
lapejko
06.07.13,19:54
1,00 - 3,00 za osekanie starej omietky, 8,00 - 14,00 za novú, maľovanie do 4,00/m2, k tomu možno ešte vypratanie sute, zalepenie okien, dverí a podláh...
chalupárka beťárka
06.07.13,21:03
dakujem,dufam,ze to je cena za pracu+material,ci nie ?
buchač
07.07.13,03:50
Pozri v hentej téme , už bola taká debata ...
http://www.porada.sk/t55765-primerana-cena-za-rucne-robene-omietky.html
lapejko
07.07.13,20:21
komplet, jasné
chalupárka beťárka
07.07.13,21:26
vdaka este raz
buchač
08.07.13,05:10
Lapejko ....toto sú ceny na východe ?????
Potom aké cifry sa na západe pýtajú ???

Za jeden meter štvorcový mi to vychádza 13 € - 21 €
Čiže :
Za 100 m2 = 1300 € - 2100 €
Za 200 m2 = 2600 € - 4200 €

Ako vravím , teraz robím stierky ...budem aj vonkajšie múry robiť z tej vapenno - pieskového materiálu .

Vieš koľko platím ???
35 € na deň berie maník ....
Jedna izba bola hotová za 5 ( sedem ) dní ....
Čiže 80 m2 za 175 € .
Keby som mal platiť podľa hentých cifier , tak by bolo rozpätie :
1040 € - 1680 € .....

Neskutočná cena , NEEXISTUJE , že by som dal Tebe zákazku ...
buchač
08.07.13,05:13
Cena matrošu do 200 € .....
Zvyšok je zdieranie zákazníka ...............
Xanti
08.07.13,05:19
Buchy, pripočítaj aj materiál k tomu ... potom získaš reálnu cenu ... a zase chlapík čo mu platíš to robí ako fušku, neodvádza odvody, dane ... lapejko toto iste platí, takže aj cenu musí prispôsobiť svojim nákladom.
A videla som aj vyššie ceny v BA za prácu .. :)
buchač
08.07.13,16:47
Lui ...si ma nečítala ???
Koľko piesku je potrebného na 200 štvorákov ???
Ja síce neviem , na to mám človeka .
Ale keďže som už kupoval ten piesok na iné veci , tak za 640 kg som dal 5 € ( údaje sú z jednej účtenky ako vzor ) .
Tak mi teda povedz , aká smiešna položka je ten materiál ??? Piesok , vápno a poprípade trochu cementu .
Lebo ak by som mal množstvá nutné na dané m2 , tak nie problém vypočítať tie náklady ....
Môj odhad je , že suma za matroš neprevýši ( ako som spomínal ) tých 100 - 200 € .

Poviem inak .
Keby to bolo nie na štvoráky , ale ako hodinovka , tak Lapejko ( a aj iní ) nezarobia ani na slanú vodu .

Premrštené ceny ....až príliš ...
Nevravím už ani o tom , že s fakturáciou sa zázraky dajú robiť ...

P.S.:
Keby som len chlapíkovi platil ,nuž fasa ...
Ale platím aj sám sebe ...hehehehe...
lapejko
08.07.13,19:23
ale si sa rozbesnel Juraj...tak za prvé ceny od sú u nás bežné, ceny do som uviedol ako maximálne, ktoré by nemali preskočiť ani v BA ako informáciu, ktorá bola žiadaná, 5,00 - 8,00 je cenníková hodinová mzda pre kvalifikovaného omietkára, ktorá sa bohužiaľ ťažko teraz dá presadiť ale živnostník s rodinou a náradím musí zarobiť aspoň 6,00 na hodinu, inak neprežije, nehovorím koľko potrebuje ak chce investovať do svojej činnosti...všimni si,koľko živností padlo za rok a ako sa to začína odzrkadľovať všade, za chvíľu aj na dôchodkoch...chlap, ktorý je v Tvojom regióne na podpore, nezavadí o skutočnú robotu v okruhu 40 km, predpokladám, že si nemôže dovoliť dochádzať do KE za prácou a u Teba má cash doma.
Ty si dávaš doma robiť klasické omietky, na ktoré po vyschnutí môže ísť vápenný náter ale disperzná, farebná maľovka asi tak o rok po celkovej karbonizácii a to si väčšina ľudí nemôže a nechce dovoliť, ak platí úver, chce bývať hneď, takže som v nacenení nebral do úvahy klasické omietky ale strojové sadrové, príp. vápennocementové, ktoré ale potrebujú tú dlhú karbonizáciu.
A ešte detail, nerobia Ti stierky, feinputz je iba sušená pucovka, teda zmes kremičitého piesku a hydrátu, niekedy sa aj toto robilo v miešačke zo šaštínskeho piesku a vápna.
buchač
09.07.13,04:23
Besný som len občas , hehehe.........teraz iba diskutujeme ....či ?

Ale tak , či onak , hentá debata je na dlahšiu dobu .
Nejak Ti neoponujem , máš aj pravdu ...len je tam to LEN ...