stavane skrine
07.07.13,06:29
Pred dvoma mesiacmi sme vypracovali s fyzickou osobou malu zmluvu o montazi stavanych skrin a vyplatili formou bankoveho prevodu zalohu. Do dnesneho dna stavane skrine nie su vyhotovene dotycny si meni podmienky. Je tu podozrenie ze prevadzkuje cinnost bez opravnenia a neplati dane, kedze ma popritom ine zamestnanie. Aky je podla vas najucinnesti sposob svoje peniaze dostat spat, alebo popripade postrasit osobu aby prace dokoncila.
Xanti
07.07.13,04:31
Skontroluj na www.zrsr.sk či prevádzkuje živnosť. Podľa mena a mesta to nájdeš.
mirka134
07.07.13,09:59
Ja by som ti poradila, skus mu pohroziť že ho udáš na polícii za podvod a ak máš v zmluve dohodnuté dokedy ti mal vykonať práce tak môžeš ho rovno udať ak nie tak mu napíš list a pošli doporučene - do akej doby by ti mal vykonať práce a ak ich do toho dátumu nevykona- udať ho.
misoft
07.07.13,12:44
A keď ho nenájde - tak podnet na DR SR a PZ SR pre podozrenie zo spáchania tr. činu krátenia dane! Potom len bude tóčó.
Mária27
07.07.13,13:39
Daj mu dodatočnú lehotu - a môžeš od zmluvy odstúpiť. Pozri občiansky zákonník okolo tohto paragrafu:

§ 642
(2) Objednávateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy aj vtedy, ak je zrejmé, že dielo nebude včas hotové alebo nebude vykonané riadne, a ak zhotoviteľ neurobí nápravu ani v poskytnutej primeranej lehote.
dedo paragraf
07.07.13,19:50
Doporučujem,aby Ste ho písomne informovali,že odstupujete od dohody pre nedodržanie termínu dodávky a vyzvať ho na vrátenie zálohy do 15 dní.Poslať doporučene.Po15 dňoch postupovať tak,ako píše misoft.A hlavne nedať sa od neho zastrašiť!!