Ziarowka
14.03.06,10:26
Chcela by som sa opýtať pre správnosť vyplnenia výkazov SÚVAHA a VÝKAZ ZISKOV A STRÁT, či kontrolné číslo (na konci výkazu) musí byť zhodné na jednom aj druhom výkaze alebo či sa môžu od seba líšiť. Iné je na súvahe a iné na výkaze ziskov a strát. Znamená to, že niekde je chyba?
Chvojkova
14.03.06,09:31
Určite nie , je to len súčtový riadok všetkých riadkov v konkrétnom výkaze.
evina
14.03.06,09:31
Chcela by som sa opýtať pre správnosť vyplnenia výkazov SÚVAHA a VÝKAZ ZISKOV A STRÁT, či kontrolné číslo (na konci výkazu) musí byť zhodné na jednom aj druhom výkaze alebo či sa môžu od seba líšiť. Iné je na súvahe a iné na výkaze ziskov a strát. Znamená to, že niekde je chyba?
Kontrolné číslo nie je nič viac a nič menej ako matematický súčet riadkov na týchto výkazoch. Slúži čisto pre kontrolu, či všetky vyplnené riadky súhlasia s týmto súčtom. Musia byť rôzne na Súvahe a ZaS , lebo spočítavaš úplne iné čísla.
Ziarowka
14.03.06,10:22
Fajn, ďakujem všetkým... zľakla som sa, lebo tam vyšli dosť podobné čísla:)
emik
15.03.07,01:47
A ako to je s konrolnymi cislami v suvahe pri aktivach a pasiva? Tie sa tiez nemusia rovna?
Dada
15.03.07,05:58
A ako to je s konrolnymi cislami v suvahe pri aktivach a pasiva? Tie sa tiez nemusia rovna?

Pravdaže, že sa nerovnajú, ako už bolo vyššie spomínané sčítavajú sa úplne odlišné čísla, takže aj kontrolný súčet je iný.


mimotemy
PS: Nič v zlom, ale obdivujem vašu odvahu vypisovať takéto tlačivá, keď nemáte šajny načo je kontrolné číslo (súčet).
slavienka
15.03.07,06:14
Kontrolné čísla sa rovnať nemusia, jediné, čo sa musí rovnať, je riadok 065 súvahy s riadkom 001(3) - teda aby sedela strana aktív a pasív a ďalej riadok 085 súvahy s riadkom 56 Výkazu ziskov a strát - výsledok hospodárenia.
emik
15.03.07,09:18
velka vdaka za odpovede, logicky je to samozrejme, ale po precitani neskutocneho poctu prispevkov sem tam pochybujem co viem a co nie a na druhej strane s uctovnictvom som zacala po dlhej prestavke a nie kazdy detailik sa vyjavi ihned a o takom case, po doslova skoro celodennej praci:).

mimotemy Odvaha vyplnat ci azda robit ucto ak nemam prax, ano mam a preco nie? Mam na to skolu co nie je podstatne, lebo prax je dolezita, ale ved to je tradicia slovenskych podnikatelov robit si vsetko sam (a nielen ucto) a tym padom zanedbavat biznis :) Ale ked chcem dosiahnut svoje ciele tak kombinujem vsetky moznosti....

Krasny den prajem

emi
Ziarowka
22.03.07,07:44
Pravdaže, že sa nerovnajú, ako už bolo vyššie spomínané sčítavajú sa úplne odlišné čísla, takže aj kontrolný súčet je iný.


mimotemy
PS: Nič v zlom, ale obdivujem vašu odvahu vypisovať takéto tlačivá, keď nemáte šajny načo je kontrolné číslo (súčet).

Ja som sa to spýtala, len preto, lebo zhodou okolnosti tam vyšli čísla s rozdielom cca 10 korún, takže človek vtedy zapochybuje. Inak mám školu na účtovanie a písala som to pred rokom, kedy som vyšla priamo zo školy... a do takých detailoch ako vypisovať dané tlačiva po jednom riadku sa na školách nezachádza, to chce prax...

No a predovšetkým som myslela, že porada je presne na to, aby tu ľudom bez praxe pomáhala s otázkami, ktoré sa možno niekomu zdajú samozrejmé, ale pre niekoho kto práve začína to tak nemusí byť...

Asi ste aj vy zabudli, aké to bolo keď ste práve začínali...

Dnes už viem viac, ale určite, by som nekritizovala niekoho, kto má chuť sa učiť a začať niečo nové