Diankatan
07.07.13,23:20
Moja mama - dochodkyna chce predat 10 rocne auto v hodnote max. cca 2000-2400 € jednej s.r.o.-cke. Chcem sa spytat, ci tento jej prijem podlieha dani z prijmu fyzickej osoby. Studujem zakon o dani z prijmu ale nie som si ista.
veronikasad
07.07.13,23:24
Načo ti je k tomu anketa, nestačí zákon o dani z príjmu ?
Odpoveď je jednoznačná (ak auto nebolo do 5 rokov zaradené v obchodnom majetku) - predaj hnutelného majetku nepodlieha dani z príjmu.

§ 9
Príjmy oslobodené od dane

(1) Od dane je oslobodený príjem

c) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku;
Diankatan
07.07.13,23:31
Prvykrat som polozila otazku na porade, neviem, ci je potrebna anketa....mamka kupila auto zo zahranicia bolo ojazdene a bolo to zhruba pred 4rmi rokmi. Takze musi platit dan z prijmu? Nie som uctovnik, preto sa pytam. Vdaka.
veronikasad
07.07.13,23:32
nie, nebude platiť daň, ani z tohto dôvodu nemusí podávať žiadne daňové priznanie
veronikasad
07.07.13,23:34
Píšeš, že nie si účtovník, prečo ho máš teda uvedený v profile ?
Diankatan
07.07.13,23:34
Dakujem a mozem mi povedat, preco nemusi platit dan ani podavat ziadne danove priznanie?
veronikasad
07.07.13,23:36
Citovaný paragraf ti nestačí ? (oprav si profil, máš tam účtovník)
Diankatan
07.07.13,23:50
Je to stary nepouzivany profil mojho znameho, je to opravene. Aj ja prajem pekny vecer.