sam3
08.07.13,08:55
Zam-nec cerpal PN par dni pocas juna. Zaciatok PN oznamil na prislusnom tlacive, koniec uz nie....nedvihal telefon, neinformoval nikoho, jednoducho sa zatajil.
Na nahradnom tlacive som vypytala od osetrujucej lekarky ukoncenie PNky. Ta skoncila 10.6.2013.
Jeho doba urcita uplynie 12.7.2013. Zasielam mu do vlastnych ruk zapoctovy list ze PP skoncil uplynutim doby urcitej 12.7.13.
Od 11.6. mu vykazujem absenciu a narok na D mu kratim z dovodu absencie.
Som povinna ho o tom informovat napr. upozornujucim listom ze mu kratim narok na D alebo nemusim?
Dnes to je 8.7. mu posielam zapoctovy list. Nie je prekazkou ze list je vystaveny 8.7., PP skonci 12.7. a ja do poznamky uvediem ze absencia trva do 12.7.?
veronikasad
08.07.13,07:00
Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom. Vyzvi zamestnanca, aby sa dostavil do firmy k ukončeniu pracovného pomeru osobne. Len v prípade ak tak neurobí, mu posielaj zápočtový list poštou. Veď od neho potrebuješ napr. podpísať ELDP, Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ... Ku kráteniu dovolenky z titulu absencie si preštuduj ZP. Za ktorý rok mu chceš krátiť dovolenku z titulu absencie ?
sam3
08.07.13,08:04
ELDP ani potvrdenie o prijme mi nemusi predsa podpisovat. ZL aj potvrdenie o prijme by som zaslala doporucene do vl.ruk. A kolkokrat ho mam este vyzyvat? Ved sa zatajuje, neviem ho zohnat, nie som podla mna povinna ho dalej zhanat a myslim ze splnim zakonne povinnosti ak doklady k ukonceniu zaslem do vlastnych ruk. Chcela som dnes aby dosli mu domov do 12.7., len tym si nie som ista ci nemam radsej pockat do 12.7. a tak poslat doklady kvoli tej absencii vykazanej do 12.7.
jales
08.07.13,09:11
Ja by som neposielala len samotný zápočet, ale napísala by som aj list o skončení pracovného pomeru uzavretého na dobu určitú (hoci to nie je povinnosť) a tam by som to všetko uviedla. Z lajdákmi má vždy zamestnávateľ problém ukončiť pracovný pomer.
sam3
08.07.13,09:32
Ok, ano oznamenie o skonceni PP by som zaslala spolu so ZL aj ked viem ze to nie je povinnost, ale dobra rada ze tam spomeniem tie absencie apod. A mozem zaslat uz dnes ukoncenie s vykazanou absenciou do 12.7.? viem ze na isto sa tu uz neukaze, len ci Inspektorat to bude povazovat za spravny krok v pripade kontroly.
milka1619
08.07.13,09:40
Ja by som to poslala až 12.7.2013 - lebo vtedy mu končí PP. V ZP sa píše - pri skončení PP ...... a ten sa končí 12. Telefonovala som raz s p.inšpektorom a ten mi vravel - že v deň skonč. pp sa vystavujú doklady . Ja mám podobné problémy so zamestnancami. Niektorí si zvykli - že nemusia pracovať, len pridávať niekomu problémy.
sam3
08.07.13,09:53
Dakujem Milka, poslem teda az 12.7. no ja som sa tu uz stretla tiez s kadecim..... co uz....znervoznovat sa nad takymito jedincami sa neoplati....hlavne aby mne nenarobili problemy nespravnym ukoncenim PP...