cinky16
08.07.13,13:12
Prosim Vas, mate niekto skusenost so zavedenim myta v Madarsku? ide o to, ze pre slovensku firmu robime prepravu do Madarska a slov. firma navrahla praplacat madarskke myto. A teraz neviem, ci mam do faktury dat platbu myta s DPH alebo bez DPH...PROSIM VAS PORADTE, AK VIeTE, VELMI MI TO SURI...Voprad Vam vsetkym dakujem
Jana Acsová
08.07.13,12:21
Riadite sa riadnym daňovým režimom. Fakturácia so slovenskou DPH. Ak sa bavíme o cene prepravného výkonu, bolo by vhodné do kalkulácie ceny zahrnúť aj mýto.

Ak sa bavíte s Vaším odberateľom o cene s tým, že je akoby navyše ochotný podieľať sa na výdavkoch za mýto, mám za to, že sa stále bavíte o cene. Predpokladám, že mýto je Vaším výdavkom, t.j. výdavkom prepravnej firmy. Nemožno preto hovoriť o prechodnej položke. Preto nebude žiadnou chybou, ak mýto zahrniete do ceny prepravného výkonu. V prílohe/poznámke a pod. môžete uviesť osobitne aj cenu mýta, ak to považujete za vhodné.
cinky16
08.07.13,12:38
Ide o to, ze cenu za prepravu nam zdivhnut nechcu, ale preplatia nam cast madarskeho myta. My zaplatime myto v madarsku, ktore je bez dph. Ja mam vystavit fakturu pre slovensku firmu zvlast cenu prepravy a zvlast madarske myto...neviem, ako dat to myto...ako pisete p. Acsova by bolo najlepsie, pretoze sa zvysil naklad na prepravu v podobe madarskeho myta zahrnut to do ceny prepravy, ale oni s tym nesuhlasia...
Misicka21
08.08.13,09:04
ako si to vyriešil?mám dať k cene mýtneho aj dph alebo nie??
Misicka21
08.08.13,10:49
tak ako to urobiť? mám dať DPH k prefakturácií mýtneho pre slovenskú firmu?