lukaenzo
08.07.13,12:54
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť ako prinútiť firmu uhradiť záväzky po splatnosti? Táto spoločnosť obdržala upomienky na ktoré nereagovala. Pri telefonických rozhovoroch v ktorých som sa pokúšal zistiť prečo neboli vykonané úhrady a kedy budú ich záväzky voči mne uhradené som sa dočkal iba sľubov o ich skorej úhrade, pričom tá do dnes dňa nebola vykonaná. Táto spoločnosť nie je v konkurze a naďalej funguje. Evidujem ´viacej neuhradených faktúr k tejto spol. pričom splatnosť najstaršej fa bola vo februári. Táto dlžná čiastka začína komplikovať moju ďalšiu činnosť.
Prosím ak viete radte
Ďakujem
draik
08.07.13,12:36
Legálne žalobou a následným vymáhaním cez exekútora. Môže to však skončiť tak, že danej firme exekútor nebude mať čo zobrať a vy ešte zaplatíte súdne a exekučné poplatky.
lukaenzo
10.07.13,08:09
dá sa to dá riešiť mimosúdne bez spoločnosti ktorá sa zaoberá vymáhaním?
KEJKA
10.07.13,08:12
Občas pomôže výzva, že pohľadávky postupujete na vymáhanie právnikovi.
Žiaľ na Slovensku je to tak, úhrady meškajú, to ešte bud rád, že iba od februára.
Ale v každom prípade už neodkladaj riešenie, zo sľubov sa nenaješ.
marjankaj
10.07.13,08:29
Iba ak nejakými ukraincami.
lukaenzo
10.07.13,08:34
v tomto prípade si môžem na nich uplatniť paušálnu náhradu nákladov?
ako by mala vyzerať spomínaná výzva?
KEJKA
10.07.13,10:55
myslím, že budeš rád, ak ti zaplatia nominálne hodnoty,
JAJA11
10.07.13,11:47
ja osobne firmy, ktoré nám nezaplatia najskôr upozorním telefonicky, potom pošlem upomienku s doručenkou, kde upozorním, že budem pohľadávky vymáhať súdnou cestou....
Potom dám návrh na súd na vystavenie platobného príkazu....
Ešte predtým je dobré pozrieť si ako je na tom firma, čo sa týka dlhov voči posťovniam, aj to niečo napovie....
Niektoré firmy uhradia už na základe platobného príkazu, niektoré až za pomoci exekútora.... ale pravdepodobnosť úspech ju asi 1:1....
Dôležité je, či je tá firma aktívna, alebo nie.... ak je aktívna a nechce mať problémy, tak zvyčajne zaplatí.... ak tá firma medzi časom prešla do útlmu, tak je pravdepodobnosť výberu peňazí veľmi nízka...
mali sme dokonca prípad, keď sme od firmy, ktorá nám dlžila, nakupovali jej výrobky a predávali ich ďalej.....
JAJA11
10.07.13,11:50
náklady spojené s vymáhaním je možnosť žiadať, ale niekedy aj odpustenie úrokov a vymáhania takýchto nákladov, presvedčí dlžníka, aby uhradil faktúry..... niekedy je lepšie mať uhradené aspoň faktúry.....
kremienok76
10.07.13,18:08
dobrý spôsob myslím je predaj celej pohľadávku aj keď s nejakou stratou ale je to "bez námahy" .... resp. niekedy zaberie aj oznámenie o predaji pohľadávky.
pbrezovsky
21.01.14,09:38
ahoj, tiez som malpodobnu skusenost s neplaticmi, a pritom som sa narobil a minul peniaze aj na material... mne pomohla tato firma - Tapave. Vsetko za mna vybavili. teraz sa s nimi dokonca radim predtym ako zacnem s niekym pracovat. su sikovni a vedia spolahlivo preverit ine firmy. Vrelo odporucam :)