isd
08.07.13,14:34
Ahojte, firma X mi neuhradzala faktury. Tak som sa rozhodol, ze s nimi ukoncim spolupracu. Podla zrsk.sk som poslal na prevadzkaren aj sidlo firmy doporuceny list s oznamom o ukonceni spoluprace. Oba sa vratili ako nedorucitelne z dovodu odstahovania firmy. Stara firma bola totiz medzitym zrusena.
Otazka je ci je mozne zaslat Oznam na sukromnu adresu byvaleho konatela, ktora je oficialne uvedena v Obchodnom registry. V OR je totiz uvedene aj sidlo firmy aj adresa konatela - sukromna.
lubko6394
09.07.13,04:58
Preboha načo potrebuješ doručiť oznam o ukončení spolupráce firme, ktorá Ti nezaplatila a naviac je zrušená ? Nestačí Ti, že si mal škodu v neuhradených faktúrach a ešte si ju zvyšuješ o poštovná ?
isd
09.07.13,05:15
ta firma stale predpoklada, ze nadalej spolupracujeme a viacmenej ma "vydiera" za jeden chybny krok z minulosti, kedy som som ju za neplatenie FA zverejnil na www stranke ako podvodnika. Chcela ma zalovat za nekalu sutaz a vymahat odskodne. Obchody uz bezali a este som nemal s nimi podpisanu zmluvu (a ani sa nikdy nepodpisala z ich strany).
KEJKA
09.07.13,05:19
aj vzhľadom na komentár - čo chceš riešiť s neexistujúcou firmou?
alebo je iba presťahovaná a existuje?
Aká stará-nová?
Nová je nástupcom starej?
a čo píšeš o nepodpísanej zmluve?
V zásade, ak firma existuje, len sa presťahovala, na OR zistíš jej aktuálnu adresu /listy sa neposielajú na prevádzkáreň, ale na obchodné sídlo podľa OR/
a môžeš aj na adresu konateľa, to by som však volila formu doručenky, ak ti na tom tak záleží.
Podľa komentára.ukončenie spolupráce obvykle nemá vplyv na riešenie starých reklamácií.
isd
09.07.13,05:42
stara f. zanikla, nova vznikla s inym ICO. Predmet podnikania ostal. Adresa sa zmenila, tu mi nechcu oznamit.
Zmluvu som podpisal len ja ked som bol u nich na navsteve a jej konatel vtedy nebol pritomny a tak som kopiu nechal na podpis ze mi ju poslu postou. A problem bol tu, nikdy ju nepodpisali, obchody bezali, faktury pribudali, platby len slubovali.
KEJKA
09.07.13,06:11
ak je nová bez toho, že by bola nástupnícka, nemáš čo riešiť. A tou reklamáciou sa oháňajú, aby si neuspel na súde. V tomto stave - ked stará je zrušená - už ani nemáš koho žalovať, celá tvoja snaha niekomu niečo doručiť je bezpredmetná.
isd
09.07.13,06:26
dakujem Ti, ako zistim ci je nastupnicka? V OR to bude uvedene? Nove meno firmy neviem. Ak bude nastupnicka prebera nova vsetky veci po starej?
marjankaj
09.07.13,06:30
No podľa toho čo si napísal, predpokladám, že s tou firmou veselo obchoduješ aj naďalej.:---
marjankaj
09.07.13,06:33
Ako môže niekto niečo predpokladať keď vlastne neexistuje? :eek: Posiela ti SMSky alebo ti telefonuje? Zo záhrobia? Či odkiaľ? :(
isd
09.07.13,06:35
nie nie, eshop je zastaveny od okamihu co mi doslo ze mi to neuhradia. Oni ale stale dufaju ze sa zmluva podpise s novou firmou a bude spolupraca pokracovat. O to vsak nemam uz zaujem
isd
09.07.13,06:36
ano telefonicky mi to oznamil, ze stara f. zanika a nova chce pokracovat v spolupraci.
marjankaj
09.07.13,06:39
Dúfať môžu. Ale ak tú zmluvu nepodpíšeš, tak si ňou môžu vytrieť zadok. Aj keď toaletný papier je lepší.
Si predsa SZČO. Vieš čo vlastne to "S" znamená?
isd
09.07.13,06:49
SAMOSTATNE... :-)
marjankaj
09.07.13,07:14
A prečo sa tým teda neriadiš? :(
isd
09.07.13,07:26
Novu zmluvu nepodpisem, len mam obavy za jeden chybny krok z minulosti, kedy som som ju za neplatenie FA zverejnil na www stranke ako podvodnika. Chcela ma zalovat za nekalu sutaz a vymahat odskodne. A mozno to aj urobia.
marjankaj
09.07.13,07:34
A kto akože bude vymáhať? Veď firma neexistuje.
isd
09.07.13,07:48
to si ma potesila. A nemozu vymahat ani spatne ak podali zalobu v case ak este existovala? Ja som nedostal ziadny oznam zo sudu, neviem ako rychlo take oznami sud posiela.
marjankaj
09.07.13,07:53
A ty nemáš iné starosti, ako riešiť takéto hypotetické otázky?
Veď medzitým, kým sa prípadný súd rozhýbe, tak tam môže spadnúť asteroid. Myslíš že potom bude ten tvoj problém najdôležitejší? :D
isd
09.07.13,08:03
mas pravdu, diiikk za triezvy pohlad. Uz nebudem tolko behat na WC...