terry
08.07.13,17:04
Dobrý deň poraďáci,
chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadne splnenia nároku na výpatu dávky v nezmaestnanosti. Okolnosťami som nútený podať sám výpoveď v zmysle par. 67 zákonníka práce- čiže výpoveď daná zamestnancom. /miesto sa neruší, dohodou zamestnávateľ pracovný pomer ukončiť nechcel, čiže už tu som sa vzdal nároku na odstupné/
Chcem sa spýtať či má vplyv na počet dní 730 aj doba PN čo som mal za posledné tri roky. Predchádzajúce roky som pracoval bez PN ky, ale tento rok 2013 som marodoval takmer 5 mesiacov. Chcem sa teda spýtať či aj v tedy odvádzal za mňa zamestnávateľ poistné /pre nezamestnaných/ a či teda isto splním počet 730 dní za posledné tri roky.
Moja druhá otázka znie či sa bude pre výpočet výšky dávky v nezmestnanosti nejak upravovať výška denného vymeriavacieho základu keď som bol na PN, alebo sa to do toho nebude započítavať.
Bol by som nerád keby som ešte aj tu prišiel o peniaze, keďže vymerivací základ by bol počas PN isto nižžší ako normálne.
veronikasad
08.07.13,15:06
Počas PN-ky trvá poistenie v nezamestnanosti. Toto obdobie je vylučitelná doba a teda výšku dávky neovplyvní (platí v prípade, ak zamestnanec z tohto dôvodu nemal krátenú pohyblivú zložku mzdy)
Tweety
08.07.13,15:08
VZ počas PN nebol žiaden, ale to neznamená, že ak si splnil dobu poistenia v troch rokoch 730 dní ,nárok na podporu nebudeš mať.