michaelag
08.07.13,22:17
Jedna sa o rozbitu sklokeramicku dosku. Jedno hlasenie skody sme dali cez Allianz-SP, ze mi kamaratka rozbila u mna doma sklokeramicku varnu dosku a pojde to z jej vlasnej bytovej poistky. No zistila som, ze aj nase poistenie domacnosti ma v sebe takuto moznost preplatenia poskodenia veci v domacnosti. Moj poistovak z Uniqa a moja financ. poradkyna mi povedali, ze si to mozem nahlasit aj u Uniqa. No niekto 3 mi povedal, ze nemozem, ak som si to uz ziadala u jednej, tak nemozem u druhej.... Aky je na to zakon, resp. ktora cast o tom presne hovori? Lebo som to nenasla v zakone o poistovnictve. Dakujem priatelia za rady. Pekny vecer.
draik
08.07.13,20:38
§ 807 Občianskeho zákonníka:
Ak je tá istá vec poistená pre rovnaký prípad u viacerých poistiteľov a ak prevyšuje úhrn poistných súm poistnú hodnotu veci alebo ak prevyšuje úhrn súm, ktoré by z uzavretých poistných zmlúv z tej istej udalosti poistitelia boli povinní plniť (viacnásobné poistenie), je každý z poistiteľov povinný poskytnúť plnenie do výšky hodnoty veci alebo dohodnutej poistnej sumy len v pomere sumy, ktorú by bol povinný plniť podľa svojej zmluvy, k sumám, ktoré by boli úhrnom povinní plniť všetci poistitelia.