isd
09.07.13,06:45
Ahojte, firma X mi neuhradzala faktury. Tak som sa rozhodol, ze s nimi ukoncim spolupracu. Podla zrsk.sk som poslal na prevadzkaren aj sidlo firmy doporuceny list s oznamom o ukonceni spoluprace. Oba sa vratili ako nedorucitelne z dovodu odstahovania firmy. Stara firma bola totiz medzitym zrusena.
Otazka je ci je mozne zaslat Oznam na sukromnu adresu byvaleho konatela, ktora je oficialne uvedena v Obchodnom registry. V OR je totiz uvedene aj sidlo firmy aj adresa konatela - sukromna.
vdaka
Najlepsi
13.07.13,14:22
Plati zasada materialnej publicity, tzn. ze plati dovera v udaje, ktore su zapisane v registri. Pokial ste odoslali list na adresu, ktora je uvedena v nom, konali ste spravne. Jedine, co potrebujete, je mat k dispozicii dokaz, ze ste takyto list doporucene odoslali. V takom pripade sa podnikatel nemoze vyhovarat na to, ze ta adresa bola neplatna, nakolko bolo jeho povinnostou v registri mat uvedenu adresu spravnu. Pokial to poslete na jeho sukromnu adresu (napr. konatela), pravne to nie je v poriadku, sud takyto ukon neuzna a zbytocne si spravite naklady.