teddybb
14.03.06,09:54
prosím o vysvetlenie , čo sa považuje za splnenie dodávky v súvislosti s preddavkom ako daňovým výdavkom, aká je definícia preddavku ? Jedná sa mi o to ,či mám upraviť v rámci záv.účt.operácií výdavky, alebo ich časť na nedaňové ak sa jedná o :
1. preddavky/zálohy/ na teplo a vodné a stočné ktoré sú pri nájomnom rozpísané - pričom prenajímateľ dal na splátkový kalendár pozn. "slúži ako daňový doklad"
2. "Dohoda o platbách za odobratú, ale zatiaľ nevyfakturovanú el.energiu - faktúra, opakované dodanie tovaru" taký je nadpis od SSE, kde sa uvádza : dátum dodania - dátum splatnosti platby a úhrady sú rorpísané na "základ , DPH, spolu" .
Splnená dodávka tak bola ? Alebo až vyfakturovanie , príp. vyúčtovanie. Kto mi pomôže v tom zmätku ???
Zita5
15.03.06,08:39
prosím o vysvetlenie , čo sa považuje za splnenie dodávky v súvislosti s preddavkom ako daňovým výdavkom, aká je definícia preddavku ? Jedná sa mi o to ,či mám upraviť v rámci záv.účt.operácií výdavky, alebo ich časť na nedaňové ak sa jedná o :
1. preddavky/zálohy/ na teplo a vodné a stočné ktoré sú pri nájomnom rozpísané - pričom prenajímateľ dal na splátkový kalendár pozn. "slúži ako daňový doklad"

Ty do výdavkov dáš skutočne zaplatenú čiastku . Nerozlišuješ v JÚ .

2. "Dohoda o platbách za odobratú, ale zatiaľ nevyfakturovanú el.energiu - faktúra, opakované dodanie tovaru" taký je nadpis od SSE, kde sa uvádza : dátum dodania - dátum splatnosti platby a úhrady sú rorpísané na "základ , DPH, spolu" .

Na faktúre od SSE sa úvádza " Faktúra za spotrebu elektriny " tu účtuješ do výdavkov v JÚ len skutočne zaplatenú čiastku . Nerozdeluješ nič do nedaňových . v JÚ sa stáva daňovým výdavkom dňom zaplatenia faktúry .

Splnená dodávka tak bola ? Alebo až vyfakturovanie , príp. vyúčtovanie. Kto mi pomôže v tom zmätku ???


..........................................
Zita5
15.03.06,11:25
[quote=teddybb]prosím o vysvetlenie , čo sa považuje za splnenie dodávky v súvislosti s preddavkom ako daňovým výdavkom, aká je definícia preddavku ? Jedná sa mi o to ,či mám upraviť v rámci záv.účt.operácií výdavky, alebo ich časť na nedaňové ak sa jedná o :
1. preddavky/zálohy/ na teplo a vodné a stočné ktoré sú pri nájomnom rozpísané - pričom prenajímateľ dal na splátkový kalendár pozn. "slúži ako daňový doklad"
quote]


Ako to platíte mesačne ? Na základe čoho - zmluvy ?
Ako často Vám robí vyúčtovanie prenajímateľ ?
Zita5
15.03.06,11:53
[quote=teddybb]prosím o vysvetlenie , čo sa považuje za splnenie dodávky v súvislosti s preddavkom ako daňovým výdavkom, aká je definícia preddavku ? Jedná sa mi o to ,či mám upraviť v rámci záv.účt.operácií výdavky, alebo ich časť na nedaňové ak sa jedná o :
1. preddavky/zálohy/ na teplo a vodné a stočné ktoré sú pri nájomnom rozpísané - pričom prenajímateľ dal na splátkový kalendár pozn. "slúži ako daňový doklad"


Takže keď neodpisuješ : stále trvám na výdavku OVZ pretože skutočná platba a považuje za výdavok . Ja by som to nepomenovávala ako preddavok , pretože Vy teplo spotrebujete aj vodné i stočné každý mesiac . Cez uzávierkové operácie nič neupravuješ .Platba za teplo-vodné-stočné = výdavok OVZ v danom čase zaplatenia .

Ak miniete viac budete mať nedoplatok , ktorý doplatíte a zaúčtujete do výdavkov , ak bude preplatok ,tak Vám prenajímateľ vríti a budeš účtovať o príjme OVZ .

Vzťahuje sa na platby za rok 2005 .