miska31
09.07.13,09:39
Dobrý deň. Čítala som už veľa o tejto téme, prosím Vás pekne vyjadrite sa mi k tomuto, či je to správne: Stravu pre zamestnancov zabezpečujeme tak, že od reštaurácie(platca DPH) nakupujeme obedy, nosíme ich na prevádzku a oni nám potom pošlú fa napr za mesiac jún: 70ks obedov v sume 2,- DPH 0,40 a spolu 2,40. Môžem dať do VOZD 55% zo 4€ teda 2,20€ a tých 0,20€ dám ako príspevok zo sociálneho fondu? Ako sa účtuje v jú tvorba SF? Ako PPD - tvorba a tých 0,20 za každý obed dám ako VPD? A SZČO ktorý tiež pracuje v prevádzke dám do VOZD celých 2,40€ za každý obed? Alebo 4€ na deň? Z FA za obedy neuplatním DPH, však? Prosím poraďte ako to účtovať. Ďakujem veľmi pekne.
Monika Kováčová
09.07.13,18:44
do nákladov môžeš dať 2 EUR, DPH vo výške 0,40/1 obed
by si mala prijať od zamestnancov, nakoľko ste platiteľmi DPH a máte nárok na odpočítanie DPH
Rozalka
10.07.13,14:50
Pokiaľ ale zamestnanci dostali obedy zdarma, teda nezaplatia ani tú DPH, tak ju treba odviesť (DPH z bezodplatných dodaní) - toto by malo byť až za tým, čo napísala Monika, inak nedáva zmysel
miska31
10.07.13,14:51
Ok ďakujem za odpoveď a zamestnanci mi to len zaplatia do pokladne (aký je k tomu podklad?)? alebo to musím strhnúť vo výplate? čiže dph 0,40 na vstupe aj na výstupe = v podstate 0?. alebo to môže byť aj tak ako som písala v prvom príspevku? a ked mi tých 0,20€ nevinde zo sociálneho fondu tak to dám ako VNZD? Ďakujem ak mi niekto na toto odpovie :).