Radka4
09.07.13,16:33
Prosim o radu, moja dcera bude od 1.9.2013 predskolacka v DDS MŠ v Kežmarku, beru sa ako sukromna skolka. Na nastenke sme nasli vyveseny oznam ze od 1.9.2013 sa zvysuje cena skolneho z 5 € na 13 €, ked sa mi to zvysenie zdalo neadekvatne, pretoze to bolo viac ako o 100% tak som obvolala niektore zname, ktore davaju deticky do inych skolok a vsetky mi potvrdili, ze predskolaci skolne neplatia, pretoze to za nich plati stat. Volala som aj do druhej sukromnej skolky, ktora sa nachadza v nasom meste a tiez mi povedali to iste, ze predskolaci u nich hradia len za stravu a za skolne uz nie, zistovala som si to aj na oddeleni skolstva na MSU a je to tak. Ked sme sa na to opytali v nasej skolke, tak sme dostali odpoved, ze oni sa rozhodli ze skolne budu platit vsetky deti a ked sa nam nepaci, tak mame deti zobrat a zapisat inde. Oni su sukromna skolka a maju otvorene cele dva mesiace aj cez prazdniny a poskytuju nadstandartne sluzby a pod. Moja dcera tuto skolku navstevuje od 2,5 roka a do jej 3 rokov som im davala cely rodicovsky prispevok a za cele tri roky nemam pocit, zeby tato skolka davala nieco viac ako ostatne (statne) aj ked sa oznacuju za sukromnu. Preto sa pytam, ako mame postupovat dalej a ci to nie je nahodou zo strany skolky protizakonne vyberat za skolne peniaze, aj ked si myslim, ze potom co sa rodicia zacali stazovat tak to skolne sa bude nazyvat inak a budu od nas ziadat 13 € za neviem co. Dakujem za kazdu odpoved.