nachvilku
09.07.13,18:43
Chcem sa opytat skusenejsich na vyhody uctovania vreckoveho pri sluzobnej ceste ...Otazka mozno na prvy pohlad nema zmysel, takze vysvetlim.

Od 1.1.2011 sa vreckove pre zamestnanca aj zdanuje, aj sa z neho musia platit odvody, ci uz za zamestnanca alebo za firmu. Oficialne rady z viacerych internetovych stranok z netu zneju: pridat k vyplate a zdanit. Asi najrozumnejsie co som nasiel, tak vyplatene vreckove zauctovat ako zalohu a ku vyplate zalohu zuctovat.
Iny sposob ako zamestnancovi vyplatit tie iste peniaze, nespominat ziadne vreckove ale dat mu na vyplatu odmenu vo vyske vreckoveho. Hruba mzda sa mu rovnako zvysi ako pri vreckovom, co sa tyka dani a odvodov vyjdu rovnake cisla a uctovnicka bude mat menej prace. Dokonca pri tomto sposobe, nie je zamestnavatel limitovany 40 % vreckoveho do nakladov, ale moze kludne dat aj vyssiu odmenu...

Cize moja otazka znie, aku vyhodu ma vreckove od 1.1.2011 voci beznej odmene ? Unika mi nieco ? Alebo inymi slovami, nezda sa Vam ze stat obral
pracovnikov od 1.1.2011 o vreckove ?

Dakujem za odpoved.
Tweety
09.07.13,16:46
Áno, odmena aj vreckové podliehajú odvodom aj dani. Takže vreckové už nie je žiadnou výhrou.
Stefan2005
09.07.13,18:01
... ovšem ak namiesto vreckového dám odmenu, tak to má "následky" i do budúcna (vyššia priemerka, .... )
Tweety
09.07.13,18:03
Zamestnáv. to môže riešiť aj pohyblivou zložkou mzdy, a tá tiež vylepší priemerku.
Stefan2005
09.07.13,18:27
... však vravím, že to má následky do budúcna - pre mňa ako zamestnávateľa je rozdiel, čo dám 100 € vreckové, alebo 100 € odmenu...