iva 2411
09.07.13,19:27
Vie mi niekto poradit , moze mat srbsky obcan ktory ma slovenske aj srbske obcianstvo dva obcianske preukazy ? Aj srbsky aj slovensky?Byva v srbsku tam sa zdrziava ,a ma starku na slovensku.Nie je to trestne?
buchač
09.07.13,19:51
Dvojité občianstvo

Právne predpisy umožňujú občanom SR mať okrem štátneho občianstva SR aj štátne občianstvo iného štátu len v určitých prípadoch. V praxi je preto možné, aby bol občan SR zároveň občanom inej krajiny (ak to umožňujú aj predpisy takejto druhej krajiny) a mal tak tzv. dvojité štátne občianstvo.

http://mic.iom.sk/sk/obcianstvo/vseobecne-o-obcianstve/29-co-je-statne-obcianstvo-slovenska.html
lujza.j
09.07.13,20:03
nebola nejaká zmena, že ked prijmeš jedno druhé stratíš?
arizona
09.07.13,20:16
Ja viem o tom, ze vela "dolnozemskych Slovakov" si po 89 roku vybavovali aj slovenske pasy.Niektori sa aj vystahovali na SK,alebo tu studovali,ci pracovali .

Sice sa narodili uz v Srbsku,/kde zije najvacsia komunita slov.potomkov/ale po rodicoch,ci prarodicoch boli Slovaci a hlasili sa k slovenskej narodnosti.
Mozno aj toto je taky pripad.

Blizsie info ziskas na cudzineckej policii
lujza.j
09.07.13,20:27
kopretinka
09.07.13,20:59
občianstvo sa rovná občiansky preukaz? veď občiansky preukaz môže mať aj cudzinec,ale to neznamená,že má aj občianstvo? či?
iva 2411
10.07.13,05:59
dakujem pekne , chlapec zije s mamou v srbsku a ide studovat na slovensko na vysoku skolu , ,preto sa pytam pretoze po otcovi ma slovenske obcianstvo, kedze otec je slovak, a ide nam o stipendium kde je zacarovany bludny kruh vladne stipendium ako zahranicny slovak mat nemoze lebo ma slovenske obcianstvo a to vraj nesmie mat, aspon tak je to v podmienkach a slovenske stipendium musi mat na sk trvaly pobyt a slovenske obcianstvo a on ma aj srbske obcianstvo , nemozeme sa dopatrat k stpendiu pre neho ,aby sme mu nieco pomohli ,
lujza.j
10.07.13,06:25
Chodte sa pre istotu inf.,na mieste prislusnu cudzin.policiu .....alebo aj telefonicky....