melbak
09.07.13,20:15
kupila som rod.domcek, ale hned za mojim domom je postaveny dalsi dom a hlavny privod elektriny k domu za mnou, teda kabel z hodin, ide aj cez moj pozemok, ten je zakopany v zemi, dalsia cast kabla viedla cez moju povalu a kedze sa robi aj podkrovie, poziadala som susedov, aby si kabel z povaly stiahli, lenze kabel mozu viest cez dalsieho suseda po zemi, alebo s mojim suhlasom si chcu do steny mojho domu urobit drazku a tak ten kabel dostat k sebe, ako mam postupovat
upresnim, ze tie domceky vlastnila rodina, preto ten privod asi tak riesili, vzhladom na to, ze som nova majitelka, chcem to mat na poriadku, moj suhlas by mi nerobil problem, ale chcem vediet ci by to bolo v sulade s technickymi a bezpecnostnymi normami
dakujem za odpoved
kremienok76
09.07.13,19:01
Pokiaľ im to dovolíš je to v poriadku, z bezpečnostného hľadiska môže byť tento kábel v lište na fasáde domu alebo v drážke pod omietkou (len aby ste dobre vedeli kde je aby ho niekto nenavŕtal :D), záleží na tom ako to bude aj z estetického hľadiska vypadať. Najlepšie by bolo aby na to mali projektovú dokumentáciu a revíznu správu.
canbo
24.07.13,17:04
je potrebne upresnit o aky kabel sa jedna . Ak sa jedna o pripojku rozvodnzch zavodov, tak nestaci vas suhlas a vase chcenie , ale odborne stanovisko rozvodneho zavodu. Ale za zmenu , prekladku plati ten kto tuto zmenu vyvolal. Nieje to neriesitelne , staci chciet a postupovat podla predpisov.
Za pripojku sa povazuje odbocenie od verejneho rozvodu cez poistkovu skrinu az po rozvadzac merania.