jardo35
09.07.13,20:39
Chcel by som sa spýtať,či niekto nevie,či je dáko právne podchytené "podnikanie" pre firmy ako sú napr.Dr.Nona,Avon a mnoho ďaľších iných. Ide mi o to,že človek mi má vyplatiť odškodné,ale oficiálne pracuje za minimálnu mzdu a tým pádom mi nemá ako platiť.No zistil som,že pracuje pre jednu firmu,ktorá ponúka produkty zdravej výživy a on tam pracuje na dosť významnom poste.V praxi to znamená,že kupuje výrobky a predáva ich so ziskom.Pod sebou má niekoľko ľudí a tí pracujú preňho.Tým pádom má ďaľšie zisky a odmeny.Myslím si,že tieto zisky nie sú nijak oficiálne zdaňované a tým pádom mu nemám ako dokázať jeho ďaľší príjem.Ak by mi ale vedel niekto poradiť,či je toto "podnikanie" nejak napadnuteľné,tak by som bol veľmi rád.Ďakujem
buchač
13.07.13,06:35
Minimálna mzda a životné minumum nie je to isté ...
Aj z minimálnej mzdy sa dá sťahovať nejaká čiastka a ostane na tom minime .

Šak ho daj na súd ...vydanie platobného rozkazu a prípadne nsledujúce kroky .
Exekútor je dosť silný argument , respektíve blokovanie účtu na jeho podnet .
misoft
13.07.13,08:39
A nielen jedného, ale všetkých (o ktorých sa exe dozvie). A keď "podstrčí" informáciu exe o tom, že pracuje bokom pre XXXX, ten (ak bude chcieť - sú to úkony navyše, za ktoré sa platí) - pôjde po tom. Šak exe si svoje zoberie od povinného.
Mária27
13.07.13,10:06
Daňové priznanie sa podáva aj z takých príjmov. Ak je na vyššom poste, musí to mať ako živnosť.